Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.02.2024 15:48

Radošajā darbnīcā apzina Jēkabpils novada tūrisma potenciālu 0

Radošajā darbnīcā apzina Jēkabpils novada tūrisma potenciālu
Skatīt video

Jēkabpils Tautas namā valdīja radoša atmosfēra – aptuveni 60 tūrisma nozares un citu jomu pārstāvji pulcējās Jēkabpils novada tūrisma produktu attīstības darbnīcā. Šāds pasākums, kas veltīts tūrisma nozares attīstībai, novadā norisinās jau otro reizi.

“Tūrisma produktu darbnīcā mēs kopīgi jau otro gadu pēc kārtas mēģinām radīt dzīvotspējīgus, ilgtspējīgus tūrisma produktus, kas būtu pievilcīgi gan vietējiem, gan ārzemju ceļotājiem,” stāsta Jēkabpils novada Tūrisma informācijas centra vadītāja Laura Trukšāne. “Esam pulcējušies ne tikai no Jēkabpils pilsētas, bet arī no novada, tostarp no attālākajiem novada pagastiem. Tiek pārstāvēts gan naktsmītņu, gan ēdināšanas sektors, tāpat arī apskates objekti, nevalstiskais sektors un citas radošās industrijas.”

Pasākuma pirmajā daļā tika diskutēts par radošuma lomu tūrismā, savukārt otrajā daļā dalībnieki grupās izstrādāja jaunas tūrisma idejas. Viens no darbnīcas uzdevumiem bija apzināt Jēkabpils novada esošo tūrisma potenciālu. Īpaši tika izcelta Daugavas nozīme.

“Svarīga lieta, kurai ir milzīgs potenciāls, ir tas, ka Jēkabpils novadam ir garākā Daugavas krasta līnija, kura nav apgūta,” stāsta tūrisma entuziasts Edgars Ražinskis. “Es pat ieteiktu Jēkabpils novadam būt drosmīgam un pieteikt Daugavu kā savu vērtību un strādāt ar to.”

Vēl tūrisma speciālisti akcentēja Sēlijas nozīmi Jēkabpils novada tūrisma attīstībā, uzslavējot Sēlijas pārstāvjus par savas vēsturiskās zemes popularizēšanu.

“Citi novadi no sēļiem var mācīties, kā vietējo identitāti veido nevis valsts, bet tieši kopienas, vietējie,” saka Edgars Ražinskis. “Cilvēki no nelielām apdzīvotām vietām var iedrošināt iekustināt, ļaut uzdrošināties runāt par sevi skaļāk. Tūrisms patiesībā ne tikai dod iespēju piesaistīt kaut kādu finansējumu vai cilvēkus, bet arī ļauj pašiem par sevi uzzināt vairāk un pašiem sevi apzināties un saprast.”

“Sēlija, manuprāt, ir drusku neatklātais, nenoslīpētais dārgakmens, kurā jo tu dziļāk ej, jo tu vairāk ieraugi,” saka SIA “Jauni rakursi” projektu vadītāja un gide Aiga Krišmane. “Arī mums kā uzņēmumam, kas strādā tieši Latvijas un Baltijas tirgū, šajā reģionā visu laiku ir, ko atklāt un ieraudzīt. Jā, varbūt retāk uz Sēliju braucam tieši ceļu kvalitātes dēļ, bet es domāju, ka var visu sakombinēt, lai tas ir viegli un patīkami.”

Pasākumā piedalījās divu tūrisma aģentūru pārstāvji, kuri tūrisma uzņēmējiem uzreiz varēja sniegt savu vērtējumu par to, vai izstrādātie produkti būs veiksmīgi un dzīvotspējīgi, un vai šī brīža piedāvājums ir piemērots ārzemju tūristam.

“Sēlijas reģions šobrīd ir tas mazāk apmeklētais no ārzemju tūristu puses,” skaidro SIA “IMPRO ceļojumi” ienākošo tūrisma produktu menedžere Vija Ķirķe. “Tas, kādēļ mēs varbūt braucam garām, ir tas, ka nav, kur palikt grupām, jo grupu maršrutus mēs plānojam, vērtējot naktsmītnes. Ārzemniekiem ir ļoti augstas prasības, reizēm prasa četru zvaigžņu viesnīcas un augstāk. Ja nav viesnīcas, nav arī piedāvājuma, jo grupai nav, kur palikt. Ārzemju tūristiem ļoti svarīgs ir arī ēdiens – ēdiens, kas tiek pasniegts restorānā, kur ir augstas kvalitātes apkalpošana. Ārzemnieks meklē autentisko, viņš brauc pēc unikālā, autentiskā, mēs viņam rādām savas tradīcijas un visu pārējo. Tajā pašā laikā viņš no mums gaida, ka mēs būsim profesionāļi savā jomā, ka mēs mācēsim ar ārzemju tūristu apieties, ka mēs mācēsim viņam skaisti visu piedāvāt un ka mēs būsim atvērti šiem ārzemju tūristiem. Tas prasa arī svešvalodu zināšanas.”

Jēkabpils novada tūrisma produktu attīstības darbnīcā dalībnieki varēja apmainīties ar aktuālo informāciju šā gada tūrisma sezonai, kā arī atrast domubiedrus un gūt idejas sava biznesa attīstībai. Pasākumu organizēja Jēkabpils novada Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Latvijas Dabas Tūrisma Asociāciju.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->