Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.03.2023 16:41

Projekta laikā tapis metodiskais materiāls “Kā apgūt pirmos vārdus svešvalodā?” 7

Projekta laikā tapis metodiskais materiāls “Kā apgūt pirmos vārdus svešvalodā?”
Foto: Kaspars Sēlis; Zasas vidusskola

Erasmus+ starptautiskā projektā, kurā piedalījās arī Zasas vidusskola, ir tapis metodiskais materiāls “Kā apgūt pirmos vārdus svešvalodā?”. Zasas Tautas namā norisinājās konference, kurā klātesošie tika iepazīstināti ar projekta darba gaitu un rezultātiem. Zasas vidusskolas sadarbības partneri bija no Čehijas, Norvēģijas un Turcijas. Metodiskais materiāls noderēs pedagogiem darbā ar pirmsskolas izglītības audzēkņiem. Materiāls izdrukātā formā tiks nogādāts Jēkabpils novada bērnudārzos un skolu bērnudārzu grupās.

Ar metodiskā materiāla “How to learn the first words in foreign languages”/“Kā apgūt pirmos vārdus svešvalodā” tapšanas gaitu, saturu un struktūru klātesošos iepazīstināja Zasas vidusskolas angļu valodas skolotāja, atbildīgā par materiāla saturisko daļu Baiba Gabranova. Klātesošajiem dalībniekiem bija iespēja praktiski izsekot līdzi metodiskā materiāla saturam un struktūrai, jo katras pirmsskolas izglītības iestādes vai vispārizglītojošās skolas pirmsskolas grupu pārstāvji saņēma izdrukātu metodisko materiālu. Prezentācijas noslēgumā runātāja izteica cerību, ka sagatavotais metodiskais materiāls ievedīs katru no bērniem aizraujošā svešvalodas apguves piedzīvojumā, kas varētu turpināties visa mūža garumā, un novēlēja nezaudēt vēlmi mācīties un pilnveidoties jebkurā vecumā.

Konferences turpinājumā runāja projekta turku partneri: “Anamur ilce Milli Egitim Mudurlugu” Izglītības pārvaldes projektu vadītājs un turku partneru darba grupas vadītājs Aihans Sezdirmezs un pedagogs Okans Gultekins, kuri iepazīstināja ar otru projekta īstenošanas gaitā izstrādāto intelektuālo rezultātu: digitālo platformu “Early Age Language Learning Website” (www.nobordersforenglish.com), gan izstāstot par digitālās platformas saturu un struktūru, gan uzsverot tehnoloģiju un digitālo rīku izmantošanas priekšrocības mūsdienās jebkurā dzīves jomā, tajā skaitā agrīnā valodas apmācībā pirmsskolas vecuma bērniem. Projekta mājaslapā ir iespējams arī lejupielādēt sagatavoto metodisko materiālu.

Ar projekta intelektuālo rezultātu (metodiskā materiāla un digitālās platformas) testēšanas izvērtējumu gan no bērnu, gan vecāku, gan iesaistīto pedagogu puses klātesošos iepazīstināja Zasas vidusskolas skolotāja Linda Brūvere.

Pasākumu turpināja projekta rumāņu partneru pieredzes stāsts par svešvalodas apguvi pirmsskolā, ar ko iepazīstināja pirmsskolas izglītības iestādes “Gradinita Cu Program Prelungit Perlutele Marii” izpilddirektore Mihaela Adriana Ivan. Rumānija ir vienīgā projekta partnervalstīm, kurā svešvaloda ir oficiāli iekļauta pirmsskolas izglītības programmā. Mihaela pamatoja svešvalodas apguves nozīmīgumu agrīnā vecumā, izstāstīja par ieguvumiem, par bilingviālās apmācības priekšrocībām, iepazīstināja ar valodas un satura integrētas apguves metodikas pielietošanu.

Konferences satura daļu noslēdza VIAA Skolu un pieaugušo mobilitātes nodaļas vadītāja Jana Meržvinska un Erasmus+ programmas departamenta Stratēģisko partnerību nodaļas vecākā eksperte Nelda Mikanova, kuras iepazīstināja klātesošos ar Erasmus+ projektu pieteikumu konkursiem skolu izglītībā un programmas sniegtajām iespējām skolu izglītībā, izstāstot gan par mobilitātes projektiem (KA1), gan partnerībām sadarbībai (KA2) un novēlot uzdrīkstēties un veidot projektu pieteikumus, lai apstiprināšanas gadījumā tos varētu īstenot.

Informāciju sagatavoja Zasas vidusskolas skolotāja Baiba Gabranova

z
zinātājs 17.03.2023 09:15
Nezināju, ka Zasai tik lieli sakari ārzemēs.
O
Observer 17.03.2023 16:00
Jā, ceturtā daļa zasiešu dzīvo ārzemēs.
J
Jarmolinska gars 16.03.2023 22:35
Zasa rullē!
N
Neķītrais masāžists 16.03.2023 20:12
Nu, un..? Bļē.
A
Astro 16.03.2023 17:31
Iztikšu bez svešvalodas,
Sarakstīšu tāpat odas.
D
Distihs 16.03.2023 17:18
Kas grib mocīt savu mēli,
Palaiza lai priedes dēli.
J
Jefiņš 16.03.2023 17:10
Lai nu man piedod erasmieši, bet neko padziļināt netaisos.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->