Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 05.12.2023 16:39

Privātīpašniekiem jātīra sniegs, bet nav saistošo noteikumu, kas to regulē 1

Privātīpašniekiem jātīra sniegs, bet nav saistošo noteikumu, kas to regulē
Skatīt video

Jēkabpils pilsētā atbildība par sniega tīrīšanu ir sadalīta atbilstoši teritorijām. Daudzdzīvokļu māju pagalmi – brauktuves un ietves – jātīra apsaimniekotājam. Gandrīz visas ielas, izņemot tranzītielas, tīra SIA “Jēkabpils pakalpojumi”, tāpat uzņēmums atbildīgs par autobusu pieturvietu, publisko laukumu tīrīšanu, kā arī ietvju tīrīšanu daļā pilsētas ielu. Savukārt liela daļa ietvju, kas ved gar privātīpašumiem, jātīra attiecīgās ēkas vai zemes īpašniekiem vai pārvaldniekiem. Tāpat privātīpašniekiem jātīra iebrauktuves uz saviem īpašumiem, tostarp arī pie iebrauktuvēm sanestie sniega vaļņi.

“Ir neapmierināti iedzīvotāji, ka tīrot sniegu uz ielas, tiek aizstumts valnis pret viņu īpašumu, pret iebrauktuvi. Tīrot ielas, kur ir krustojumi ar ielām, tur tos vaļņus novāc, bet tur, kur ir krustojums ar privātīpašumu, diemžēl mēs fiziski to nevaram izdarīt, jo tad, ja mēs katru valni nostumtu no privātīpašuma, mums tā tīrīšana aizņemtu trīs, četras reizes ilgāku laiku. Mēs nespētu iztīrīt pilsētu,” skaidro Jēkabpils novada pašvaldības Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns.

Resursu trūkums ir iemesls arī tam, kādēļ gar privātīpašumiem esošās ietves jātīra privātīpašniekiem. Tomēr realitātē daudzviet ietves netiek pienācīgi tīrītas.

Ja citus gadus par ietves nenotīrīšanu privātīpašniekus varēja sodīt, tad šogad pašvaldības policija tiesīga tikai izteikt mutisku aizrādījumu. Tas tādēļ, ka no šā gada 1.janvāra vairs nav spēkā Jēkabpils sabiedriskās kārtības un būves, tās teritorijas uzturēšanas saistošie noteikumi, kuros iekļauta atbildība par nekustamajam īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas neattīrīšanu no sniega un ledus. Tātad gandrīz gadu nav noteikumu, kas regulētu šo jomu.

Pašvaldībā skaidro, ka jauni saistošie noteikumi bija izstrādāti jau pērn, bet tie nestājās spēkā, jo Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija iesniedza būtiskus labojumus, tādēļ joprojām turpinās noteikumu izstrāde.

“Pa šo mēnesi ir plānots veikt korekcijas un labojumus un janvārī sūtīt saistošos noteikumus uz VARAM apstiprināšanai,” skaidro Ainārs Skromāns. “Arī jaunajos saistošajos noteikumos ir paredzēts, ka iedzīvotājiem trīs metru attālumā no sava īpašuma robežas ir jātīra trotuārs, bet pašvaldība tīra veloceliņus un tos trotuārus, kas ved uz izglītības iestādēm vai uz kaut kādām sabiedriskām ēkām.”

SIA “Jēkabpils pakalpojumi”, ikdienā veicot uzturēšanas darbus, ņem vērā pašvaldības iesniegtos sarakstus. Saraksts ar pašvaldības pārziņā esošajām ietvēm, laukumiem un pieturvietām, kas jātīra “Jēkabpils pakalpojumiem”, ir publicēts pielikumā.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Jay Aitch Jay Aitch 07.12.2023 07:01
Uzjautrina fakts, ka to sniegu vienkārši nav kur likt, ja nu vienīgi krāmēt maisos un nest iekšā ēkā, tādēļ to vienkārši jāsviež atpakaļ uz svaigi izšķūrētās ceļa braucamās daļas.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->