Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.11.2023 13:12

Pormaļa ielā Jēkabpilī tikai vienā posmā nomainīts ūdensvads 0

Pormaļa ielā Jēkabpilī tikai vienā posmā nomainīts ūdensvads
Skatīt video

Ūdensvada avārija, kas pirms dažām nedēļām notika Jēkabpilī, Andreja Pormaļa ielā, izraisīja sabiedrības neizpratni. Šajā vasaras nogalē noslēdzās ielas rekonstrukcijas darbi, kuru laikā tika mainītas arī inženierkomunikācijas. SIA “Jēkabpils ūdens” speciālisti, kas veica avārijas seku novēršanu, skaidroja, ka plīsis vecais ūdensvads, jo konkrētajā ielas posmā netika veikta jauna ūdensvada izbūve. Jēkabpils novada pašvaldībā apstiprina, ka būvprojektā ūdensvada un kanalizācijas trases nomaiņa bija paredzēta posmā no Rūdolfa Blaumaņa ielas līdz Linarda Laicena ielai. Pārējā posmā notika tikai jaunu pieslēgumu un aku izbūve.

Raivis Ragainis – Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs:

“Finansējuma trūkums. Vai mēs sataisām to ielu, vai nesataisām. Un tāpēc daudzi posmi, kuri likās ļoti labā stāvoklī, tos posmus mēs nemainījām. Tas ir nevis tāpēc, ka mēs negribētu, bet diemžēl, kā parasti, tas ir finanšu trūkuma dēļ. / Sākotnējie “Jēkabpils ūdens” tehniskie noteikumi paredzēja visā garumā mainīt. Tad, redzot šo finansējumu, kas ir vajadzīgs, lai to visu izdarītu, mēs sapratām, ka mēs to nevaram izdarīt. Tad “Jēkabpils ūdens” pārskatīja savus tehniskos noteikumus, izņemot laukā posmus, kas bija jaunāki.”

Līdzekļu taupīšana beidzās ar vecā ūdensvada avāriju. Tagad negadījuma vieta ir saremontēta ar cerību, ka trase vairs neplīsīs. Pašvaldībā gan uzsver, ka šādi riski pastāv arī citu ielu būvdarbu laikā.

Uldis Skreivers – Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors:

“Dilstošās kārtas remontu kad veicam ielām un frēzējam nost un pēc tam liekam asfaltu un blietējam, arī tad pastāv risks un kaut kāds procents, ka apakšā esošās inženierkomunikācijas plīst. Un plīst vienkārši no tās tehnikas radītās vibrācijas. Nav jau noslēpums, ka lielai daļai pilsētas ielu vecās komunikācijas... stāvoklis viņām ir tāds, kāds ir.”

Ņemot vērā Pormaļa ielas pieredzi, iedzīvotāji interesējas, kas ir paredzēts Jaunās ielas posma rekonstrukcijas projektā. Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka Jaunajā ielā ir plānota inženierkomunikāciju nomaiņa. Tiks rekonstruēts posms no Viestura ielas līdz Zaļajai ielai. Gan Jaunās ielas, gan vēl 13 novada ielu un autoceļu remontam pašvaldība ņems aizņēmumu kopumā 4,7 miljonu eiro apmērā.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->