Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.04.2023 19:36

Poļu ārsti gūst pieredzi Jēkabpils reģionālajā slimnīcā 18

Poļu ārsti gūst pieredzi Jēkabpils reģionālajā slimnīcā
Skatīt video

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Operāciju blokā šī nebija parasta diena. Traumatologa-ortopēda Kaspara Ūdra darbu operāciju zālē vēroja vairāki Polijas traumatologi (Tomasz Tatarek, Łukasz Rdzanek, Patryk Słowiński), kuri ieradušies Jēkabpilī, lai gūtu pieredzi locītavu mazinvazīvās endoskopiskās ķirurģijas jomā. Pieredzes apmaiņas vizītes Jēkabpilī nodrošina Polijas uzņēmums “Kinetic Medical”.

“Mēs visā Austrumeiropā izplatām medicīnas produktus, piemēram medicīnas implantus, kas domāti izmantošanai ortopēdijā,” stāsta uzņēmuma “Kinetic Medical” pārstāvis Mareks Flaks (Marek Flak). “Šeit mūsu galvenais mērķis ir apmainīties zināšanām starp Polijas un Latvijas ķirurgiem. Dakteris Kaspars Ūdris ir ļoti slavens ārsts Polijā, Ukrainā un arī citās Austrumeiropas valstīs, tāpēc mēs izmantojām priekšrocību, ka viņš strādā slimnīcā, kas atrodas diezgan tuvu mums – gandrīz kaimiņos. Ārstniecības iestāde ir ļoti draudzīga.”

Šī bija pirmā Polijas ārstu grupa, kas viesojās Jēkabpils reģionālajā slimnīcā. “Kinetic Medical” šādas vizītes plāno rīkot atkārtoti, lai arī citi Polijas ārsti varētu gūt jaunas zināšanas, vērojot Jēkabpils ārstu darbu.

“Viņi gūst pieredzi, un es gūstu pieredzi,” uzsver Kaspars Ūdris. “Tā ir informācijas apmaiņa. Viņi var pastāstīt savas nianses, kā viņi to dara, kā viss notiek viņu slimnīcā. Tās ir svarīgas lietas, kas pēc tam var palīdzēt veiksmīgāk un ātrāk ārstēt pacientus.”

“Mēs uz to raugāmies kā uz salīdzinoši augstu novērtējumu, ka Polijas kolēģi ir gatavi mērot šo garo ceļu un kopā ar mūsu kolēģi – dakteri Ūdri piedalīties šajās operācijās,” saka Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ervīns Keišs, kurš uzsver – Jēkabpils reģionālā slimnīca šajā pasākumā neiegulda finanšu līdzekļus. “Acīmredzams, ka arī attiecībā uz daktera Ūdra darbu tas ir tiešām augsts novērtējums. Neraugoties uz visām tām grūtībām veselības nozarē, par kurām pēdējā laikā mēs esam diezgan daudz diskutējuši, mūsu uzstādījums ir nezaudēt kvalitāti, turpināt darīt to darbu, kas mums lieliski sanāk. Šī pieredzes apmaiņa ir tikai un vienīgi ieguvums gan mums kā slimnīcai, gan arī visiem pacientiem.”

Polijas kolēģi augstu novērtēja ne tikai Latvijas kolēģu zināšanas un prasmes, bet arī Jēkabpils reģionālās slimnīcas infrastruktūru.

Sandra Paegļkalne

N
Niks 28.04.2023 11:09
Dakteris Kaspars Ūdris ir ļoti slavens ārsts Polijā, Ukrainā un arī citās Austrumeiropas valstīs, tāpēc Polijasd ārsti izmantojuši priekšrocības, ka viņš strādā slimnīcā, kas atrodas diezgan tuvu Polijai... Tas ir labs Dr.K.Ūdra darba novērtējums. Latvijas ārsti arī dodas pieredzes apmaiņā uz ārzemēm un godīgi stāsta, ka pagājusi vairāki mēnesi, kamēr 1) iemācījušies uzmanīgi un pacietīgi ieklausīties pacientā, 2) apguvuši efektīvākās ārstēšanās metodes un tikai tad laisti pie operāciju veikšanas, bet blakus bija ārvalstu kolēģi. Nostrādājot 20 gadus ārzemēs, atgriežas LV, kur izveido jau savu klīniku... Par bargu naudu tik var tikt pie viņiem.
A
Astro 28.04.2023 10:44
Pirmai grupai ,,Medical,, ,
Esot visi ,,Pedical,,.
z
zinātājs 28.04.2023 08:46
Cik man zināms, tad Polijas ķirurgi brauca uz šejieni tikai bijušā Manu pārvaldes Ždanoka pēc, jo citādi šis savādums nav izskaidrojams.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->