Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.01.2023 17:35

Plūdos cietusi arī Jēkabpils novada pašvaldības infrastruktūra 16

Plūdos cietusi arī Jēkabpils novada pašvaldības infrastruktūra
Skatīt video

Plūdu laikā pamatīgi cietusi Krustpils saliņa. Vižņi, ko Daugava sastūmusi uz saliņas, sabojājuši bērnu rotaļu laukumu, kas bija iecienīts daudzām ģimenēm ar bērniem. Tāpat sabojāti soliņi un pie tiem esošais segums, saliekti un salauzti koka foto rāmīši, kas bija domāti gleznainu fotogrāfiju uzņemšanai, tāpat saliekti vairāki elektrības stabi un bojāti daudzi koki. Valsts nozīmes dižkoks – liepa plūdus gan pārcietusi bez būtiskām sekām, bet tai apkārt esošā koka sētiņa gan ir salauzta. Ūdens spēks sanesis ledus gabalus visas saliņas teritorijā.

Atbildīgie dienesti un pašvaldības pārstāvji šodien apsekoja situāciju arī telpās, filmēšanas brīdī tika gaidīti pārstāvji no apdrošināšanas firmas, jo Krustpils saliņa ir apdrošināta. Daudzas durvis bija grūti atvērt, ūdens ietekmē piebrieduši dēļi, kā arī aizsalušas slēdzenes. Kad darbiniekiem izdevās iekļūt iekšā, atklājās vēl lielāka postaža. Ģērbtuvēs ledus gabali sastājušies pat uz galdiem, sabojātas gan grīdas, gan mēbeles, tāpat arī labierīcības un inventārs, kas tika glabāts uz saliņas esošajās ēkās.

“Postījumu apmērs būs zināms tikai pēc kaut kāda laika,” stāsta Jēkabpils novada pašvaldības Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns. “Lai savestu kārtībā saliņu, jāgaida, kad nokusīs ledus un sniegs, tikai tad ķersimies pie sakārtošanas.

Vietvarā skaidro, ka saliņā kultūras dzīve sāksies tikai vasarā, tādēļ tur remonts nav tik steidzams, bet tagad jāsakārto tā infrastruktūra, kas jau šobrīd nepieciešama pašvaldības darbam.

“Visu mēs vēl neesam paspējuši apsekot, primāri tiek apsekoti objekti, kur darbojas cilvēki, jo vairākās pašvaldības ēkās applūduši pagrabi, pagrabtelpās bijuši kabineti. Vispirms jāsaved kārtībā tās telpas, kur uzturas cilvēki, lai nav paralizēts darbs,” skaidro Ainārs Skromāns.

Applūdušas bija arī Jēkabpils novada Attīstības pārvaldes ēkas pagrabstāva telpas, kurās strādāja Vides, dabas resursu un civilās aizsardzības nodaļas darbinieki. Gan šīs, gan citas plūdos cietušās telpas tiek žāvētas, izmantojot mitruma savācējus. Pēc tam, kad telpas būs pietiekami izžuvušas, varēs uzsākt kabinetu remontdarbus.

Sandra Paegļkalne

N
Nezinātājs 25.01.2023 15:43
Jautājums, kāpēc pa ziemu tik daudz inventāra ir tur jāglabā? Ne pirmais gads, kad tur ir ūdens. Vai nav citas vietas, kur to pirms ziemas pārvietot?
z
zinātājs 26.01.2023 09:36
Ja gribi zināt, tad iepriekšējo reizi tik augstu ūdens bija pacēlies tikai 1981.gadā. Ikgadējā inventāra pārvešana uz citu vietu un atvešana atpakaļ summāri būtu nesalīdzināmi dārgāka. Pie tam viss tur bija apdrošināts un, ja tikai pats nestrādā kādā apdrošināšanas kantorī, tad Tava bēdāšanās ir nevietā.
z
zinātājs 25.01.2023 10:19
Ja redz un zina, ko ledus blāķi izdarījuši mūsu mīļotai saliņai, tad zināms un saprotams, kāpēc katrs vērīgāks skatītājs videosižeta gaitā pamanīs Sandras un Aināra acīs asaras. Arī man, vērojot drausmīgās videoainas, uznāca nepārvaramās skumjas un bezspēcīgas dusmas. Jādomā, ka citas, vēl neizlasītās ziņas, nebūs tik bēdīgas un oma uzlabosies.
J
Jefiņš 25.01.2023 17:23
Es jau arī šodien tur izstaigāju, tiešām asaras birst.
J
Jocīgie 25.01.2023 09:20
Saliņa ir plūdu riska zonā! Cik tur var grūst naudu! Gadiem! Tādēļ iesaku koncertu- atpūtas vietu pārcelt uz drošāku vietu! Kaut vai Mežaparka apvidū. Varēs tikai uzlabot un uzlabot, nevis tikai pielabot, kā te!
V
Vietējais 24.01.2023 20:08
Negribas pat domāt, kas būtu palicis no Celtniekiem, ja pārrāvumu dambī nebūtu salāpījuši.....
N
Neķītrais masāžists 24.01.2023 19:40
Ādamsona saliņai arī apkārt dambis jābūvē, un viss tur!
D
Distihs 24.01.2023 19:18
Objekti ir apsekoti,
Noskumuši visi ļoti.
S
Skolnieciņš 24.01.2023 18:41
Lūgsim Dievus, lai plūdi Jēkabpilī šogad vairs neatkārtotos!
A
Astro 24.01.2023 18:38
Kultūras dzīve vasarā sāksies,
Laikus sakopt saliņu nāksies.
O
Observer 24.01.2023 18:37
Varbūt nākošreiz rūpīgi padomāsim, pirms kaut ko būvēt plūdu zonā?
V
Vietējais 25.01.2023 07:05
Celtnieku rajons, Brīvības, Pļaviņu, Krasta ielas nav apbūvētas vakar. Tie kuri tagad būvējas, gan jau zina ko dara, tāpat apdrošinātāji.
A
Astro 24.01.2023 18:29
Lai savestu kārtībā saliņu,
Nepietiks tikai ar aliņu!
A
Astro 24.01.2023 18:13
Plūdos lūza rāmīši,
Gleznās slīka kāmīši.
I
Igors.B. 24.01.2023 23:29
No kāmīšiem tur nav ne smakas,
Jo nūtrijas tur valda trakas,
Kas kādreiz bija nebrīvē,
Tām tagad upē sadzīve.
J
Jefiņš 24.01.2023 17:55
Vai nu pali bez postažas .

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->