Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 03.04.2023 16:45

Pļaviņu HES atver aizvarus 16

Pļaviņu HES atver aizvarus
Foto: Vitālijs Prutskis

Pļaviņu hidroelektrostacijā, ūdens pietecei pārsniedzot elektroenerģijas ražošanā izmantojamo ūdens daudzumu, atvērti ūdens pārgāznes aizvari. Iepriekšējo reizi tas darīts pirms sešiem gadiem.

"Ik reizi palu laikā vai tad, kad applūst teritorijas Daugavas augštecē, atskan nekompetenti viedokļi, ka to ir iespējams mazināt ar Pļaviņu HES darbību vai arī, ka aizvari tiek atvērti tieši tādēļ, lai mazinātu plūdus. Tie ir mīti. Pļaviņu HES ūdenskrātuves ietekmes zona nevar būt augstāka par vietu, kur upes gultnes reljefs kļūst augstāks par ūdenskrātuvē uzturēto līmeni. Otrs mīts - aizvari tiek pacelti tādēļ, ka ūdens masas apdraud stacijas drošumu," norāda "Latvenergo".

Kā skaidro uzņēmumā, tiesa, ka elektroenerģijas ražošanai jābūt drošai, un tas ir faktors, kas tiek ņemts vērā, tomēr primāri aizvari tiek pacelti tādēļ, ka pietece pārsniedz hidroagregātu caurplūdes iespējas un ūdens, kas to pārsniedz un ko nevar izmantot elektroenerģijas ražošanai, tiek pārvadīts pār pārgāzni, lai novērstu hidromezgla pārplūšanas riskus.

"Latvenergo" aicina iedzīvotājus izmantot iespēju un aplūkot skatu, kāds Pļaviņu HES iepriekšējo reizi īslaicīgi bija redzams pirms sešiem gadiem, kad pavasara periodā Daugavā bija liels ūdens pieplūdums. Pļaviņu HES ir stratēģiskas nozīmes būve, tādēļ, lai apskate būtu netraucēta, "Latvenergo" aicina pievērst uzmanību drošības prasībām.

"Latvenergo" lūdz ievērot stacijas teritorijas brīdinājuma zīmes un nepārkāpt teritoriju. Stingri aizliegts izmantot dronus HES filmēšanai un fotografēšanai.

Nav iespējams prognozēt, cik ilgi aizvari būs atvērti.

z
zinātājs 04.04.2023 10:57
Nelietderīga resursu tērēšana. Ļoti nelietderīga un nav zināms, kāpēc Latvenergo nedomā par ūdens uzkrāšanu vasarai un sausiem rudeņiem.
T
Tehniskais 04.04.2023 12:27
Zinātāj, ūdens taču tiek uzkrāts! Baltijas jūrā. Ja būs sauss rudens, Tu varēsi pasmelties.
A
Astro 03.04.2023 22:03
Pasaukt vajag Aivaru,
Lai tas aizver aizvaru.
V
Vietējais 03.04.2023 19:59
Atvēra, kad jau milzu platības ir zem ūdens.... Varbūt tās bija darāms jau laicīgi, lai plūdu nebūtu???
p
prusaks 04.04.2023 08:46
Tikai viena problēma , jo ūdens netek pret kalnu. Esmu lasījis par dažādām dabas anomālijām, kuru zonās mums zināmie fizikas likumi nedarbojas, tāda ir arī Polijā, tajā kalna vidū atstāta mašīna ripo uz augšu.
z
zinātājs 04.04.2023 10:56
prusaks rakstija: Tikai viena problēma , jo ūdens netek pret kalnu. Esmu lasījis par dažādām dabas anomālijām, kuru zonās mums zināmie fizikas likumi nedarbojas, tāda ir arī Polijā, tajā kalna vidū atstāta mašīna ripo uz augšu.
Tajā vietā Polijā, cik zinu, hidroelektrostaciju nav.
N
Neķītrais masāžists 03.04.2023 18:52
Kaut kāda man ņepoņatka. Ja ūdens daudz, lai tak tie ģeneratori ātrāk griežas! Ja būs stiprāka strāva, nu un kas? Priekš tam taču ir visādi transformatori. A, tagad, bļē, ūdens par velti aiztek!
I
Igors.B. 03.04.2023 22:35
Vai esi dzirdējis kautko par tīkla sinhronizāciju?Ja katrs,kam ienāk prātā grieztu savus ģeneratorus uz dažādiem apgriezieniem,tavs ledusskapis un viss kam ir 50hz motori sen nosviltu.Nejauc strāvas stiprumu ar spriegumu.
n
no HES 04.04.2023 10:00
Igors.B. rakstija: Vai esi dzirdējis kautko par tīkla sinhronizāciju?Ja katrs,kam ienāk prātā grieztu savus ģeneratorus uz dažādiem apgriezieniem,tavs ledusskapis un viss kam ir 50hz motori sen nosviltu.Nejauc strāvas stiprumu ar spriegumu.
Vispirms izskaidro viņam kas ir sinhronizācija un tad stāsti tālāk, jo viņš zina tikai vienu stiprumu 40-grādīgo.
J
Jefiņš 03.04.2023 17:43
Šis ūdens neražo elektrību .
P
Pareizais skaidrojums 03.04.2023 17:41
Vietā, kur Daugavas dibens ir augstāks , nekā Pļaviņu HES dambja augšmala, tur Pļaviņu HES spēja ietekmēt Daugavas līmeni beidzas. Un nekādu ,,reljefu,, , beidziet kaitināt latvi vidēji-statistisko!
P
Pareizaisjautājums 03.04.2023 17:38
Kas ļauns notiks gadījumā, ja drons nofilmēs šo mākslīgo ūdenskritumu?
Vai lielais ūdens pieplūdums ļaus samazināt elektroenerģijas cenas Latvijas patērētājiem?
I
Igors.B. 04.04.2023 20:40
Tik tok arī Krievijā skatās un cik labi noder stratēģisku objektu filmēti video pierāda Ukrainas karš.Krievu karavīrs safilmē TikTok,otrā dienā raķete klāt un kazarmu nav.Ieslēdz smadzenes un padomā,kāpēc neļauj filmēt stratēģiski svarīgus objektus.
P
Pareizā atbilde 04.04.2023 23:10
Igors.B. rakstija: Tik tok arī Krievijā skatās un cik labi noder stratēģisku objektu filmēti video pierāda Ukrainas karš.Krievu karavīrs safilmē TikTok,otrā dienā raķete klāt un kazarmu nav.Ieslēdz smadzenes un padomā,kāpēc neļauj filmēt stratēģiski svarīgus objektus.
Igor , ieslēdz arī Tu savas smadzenes un apjēdz, ka Pļaviņu HES ir objekts, kuru cēla PSRS laikā un visa projekta dokumentācija atrodas Maskavā un nevienam nav šaubu, ka HES atrodas nemainīgi vienā vietā. Krieviem nebūtu nekādu problēmu palaist raķetes un trāpīt aizsprostam.
Gadījumā ar kazarmu bija cita situācija - militārpersonas neatradās kazarmā visu laiku, bet drons palīdzēja noskaidrot, kad kazarmas bija pilnas ar cilvēkiem.
Redzi atšķirību starp militāro objektu un aizsprostu šķērsām pār upi.
Ja kas, Pļaviņu HES ir ārkārtīgi viegli ievainojams nevis tāpēc, ka viens smurgulis to nofočēs ar dronu, bet tāpēc, ka cauri pa aizsprosta apakšu notiek pastāvīga automašīnu kustība.
A
Astro 03.04.2023 17:08
Pietecei,pārsniedzot caurplūdi,
Atver pārgāzni,lai nesāktos sūdi.
D
Distihs 03.04.2023 16:58
Ja ūdeni vairs nav kur likt,
Pie lētas elektrības tikt.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->