Pļaviņu HES atver aizvarus 16

Pļaviņu hidroelektrostacijā, ūdens pietecei pārsniedzot elektroenerģijas ražošanā izmantojamo ūdens daudzumu, atvērti ūdens pārgāznes aizvari. Iepriekšējo reizi tas darīts pirms sešiem gadiem.
"Ik reizi palu laikā vai tad, kad applūst teritorijas Daugavas augštecē, atskan nekompetenti viedokļi, ka to ir iespējams mazināt ar Pļaviņu HES darbību vai arī, ka aizvari tiek atvērti tieši tādēļ, lai mazinātu plūdus. Tie ir mīti. Pļaviņu HES ūdenskrātuves ietekmes zona nevar būt augstāka par vietu, kur upes gultnes reljefs kļūst augstāks par ūdenskrātuvē uzturēto līmeni. Otrs mīts - aizvari tiek pacelti tādēļ, ka ūdens masas apdraud stacijas drošumu," norāda "Latvenergo".
Kā skaidro uzņēmumā, tiesa, ka elektroenerģijas ražošanai jābūt drošai, un tas ir faktors, kas tiek ņemts vērā, tomēr primāri aizvari tiek pacelti tādēļ, ka pietece pārsniedz hidroagregātu caurplūdes iespējas un ūdens, kas to pārsniedz un ko nevar izmantot elektroenerģijas ražošanai, tiek pārvadīts pār pārgāzni, lai novērstu hidromezgla pārplūšanas riskus.
"Latvenergo" aicina iedzīvotājus izmantot iespēju un aplūkot skatu, kāds Pļaviņu HES iepriekšējo reizi īslaicīgi bija redzams pirms sešiem gadiem, kad pavasara periodā Daugavā bija liels ūdens pieplūdums. Pļaviņu HES ir stratēģiskas nozīmes būve, tādēļ, lai apskate būtu netraucēta, "Latvenergo" aicina pievērst uzmanību drošības prasībām.
"Latvenergo" lūdz ievērot stacijas teritorijas brīdinājuma zīmes un nepārkāpt teritoriju. Stingri aizliegts izmantot dronus HES filmēšanai un fotografēšanai.
Nav iespējams prognozēt, cik ilgi aizvari būs atvērti.
Komentāri 16
Visi Reģistrētie (0) Anonīmie (16)Lai tas aizver aizvaru.
Vai lielais ūdens pieplūdums ļaus samazināt elektroenerģijas cenas Latvijas patērētājiem?
Gadījumā ar kazarmu bija cita situācija - militārpersonas neatradās kazarmā visu laiku, bet drons palīdzēja noskaidrot, kad kazarmas bija pilnas ar cilvēkiem.
Redzi atšķirību starp militāro objektu un aizsprostu šķērsām pār upi.
Ja kas, Pļaviņu HES ir ārkārtīgi viegli ievainojams nevis tāpēc, ka viens smurgulis to nofočēs ar dronu, bet tāpēc, ka cauri pa aizsprosta apakšu notiek pastāvīga automašīnu kustība.
Atver pārgāzni,lai nesāktos sūdi.
Pie lētas elektrības tikt.
Atstājiet komentāru
Pirms komentē
Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.
Noteikumi ->