Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 05.01.2024 15:04

Pļaviņās uz applūšanas robežas ir viena privātmāja 0

Pļaviņās uz applūšanas robežas ir viena privātmāja
Foto: facebook.com/PlavinasAivieksteKlintaineVietalva

Vižņu blīvēšanās, kas notiek Pļaviņu ūdenskrātuvē, rada ūdens līmeņa paaugstināšanos Daugavā un Aiviekstē, un 4.janvārī, palielinoties līmenim Aiviekstē, applūda ceļa posms zem dzelzceļa tilta “Gostiņi – Apvedceļš – Spridzēni”. Tas šobrīd ir slēgts satiksmei. Patlaban Pļaviņās uz applūšanas robežas ir viena privātmāja, informē Aizkraukles novada civilās aizsardzības speciālists Jurijs Maškovs. Viņš norāda, ka plūdu iespējamība būs atkarīga no laika apstākļiem. Aizkraukles novada pašvaldības policija 5.janvārī plūdu apdraudētajās teritorijās jau brīdina iedzīvotājus par plūdu apdraudējumu, nepieciešamību evakuēt mājdzīvniekus, pārvietot drošā vietā sadzīves mantas, veikt asenizāciju un pašiem evakuēties plūdu gadījumā, skaidro novada civilās aizsardzības speciālists.

Maškovs norāda, ka Pļaviņu apvienības pārvaldei būs jānodrošina nepieciešamie civilās aizsardzības pasākumi apvienības teritorijā iespējamo plūdu seku novēršanai un jāorganizē pašvaldības iestāžu un struktūrvienību rīcības plānu aktualizācija pirms plūdu, plūdu un plūdu seku likvidēšanas gadījumā, lai nodrošinātu inventāra un materiālo vērtību saglabāšanu.

Plūdu apdraudētās iestādes ir Pļaviņu Mūzikas skola, Sociālais aprūpes centrs "Pļaviņas", sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centrs "Pepija", Jauniešu iniciatīvu centrs "Ideja", Pļaviņu vidusskola, Pļaviņu Kultūras centrs, Aizkraukles novada Sociālā dienesta Pļaviņu struktūrvienība un SIA "Pļaviņu Komunālie pakalpojumi".

Plūdu draudus palielina gaidāmais sals, kura ietekmē palielināsies ledus biezums. Iestājoties atkusnim un ledum kūstot, Daugavā var veidoties ledus sastrēgums, kā rezultātā var applūst Daugavas un Aiviekstes upei tuvākās teritorijas.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->