Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 14.11.2023 11:48

Pirmizrādi piedzīvo pirmās dokumentālās filmas par Jēkabpils novada goda pilsoņiem 0

Pirmizrādi piedzīvo pirmās dokumentālās filmas par Jēkabpils novada goda pilsoņiem
Skatīt video

Jēkabpilī, Krustpils kultūras centrā 10.novembrī notika šogad tapušo dokumentālo filmu par Jēkabpils novada Goda pilsoņiem Gundaru Kalvi un Edgaru Lambu pirmizrāde. Uz pasākumu pulcējās filmas varoņi, viņu tuvinieki, draugi, kolēģi, pašvaldības pārstāvji, filmas veidotāji un citi interesenti. Pasākums sākās ar filmu seansu. Gundars Kalve un Edgars Lamba ir pirmie, kuriem piešķirts Goda pilsoņa nosaukums jaunizveidotajā pašvaldībā - Jēkabpils novadā pēc 2021. gada vēlēšanām. Līdz ar to šī ir arī pirmā filma, kas tapusi par goda pilsoņiem jaunajā novadā. Taču novada vesture tā ieies ne tikai kā pirmā filma, bet arī ar tās varoņu vārdiem Edgaru Lambu un Gundaru Kalvi. Viņiem jautājām, kāda ir sajūta jau gadu nest šo godpilno nosaukumu?

Edgars Lamba, Jēkabpils novada Goda pilsonis:

“Sajūtas ir patīkamas, ka tiek novērtēts padarītais darbs. Kā es jau teicu, it kā nekas īpašs nav izdarīts. Ir darīts tas, kas ir sirdij tīkams, bet katrā ziņā viss vēl nav padarīts. Vēl turpinu strādāt un domāju, ka vēl kaut ko darīšu, lai mūsu pilsētai un novadam sagatavotu labus sportistus.”

Gundars Kalve, Jēkabpils novada goda pilsonis:

“Liela atbildība un es jau teicu, saņemot šo goda nosaukumu, ka tas ir dots nedaudz avansā, jo pie maniem darbīgajiem gadiem es vēl ceru izdarīt pietiekoši daudz gan Jēkabpils novada, gan Latvijas labā. Milzīgs paldies par uzticēšanos, bet vēl strādāsim, lai dubultā pierādītu, ka nosaukums godam nopelnīts.”

Dokumentālās filmas tapušas pēc Jēkabpils novada pašvaldības pasūtījuma. Tās veidojusi SIA Zemgales reģionālā televīzija radošā grupa: režisore Iveta Komisāre-Gorodņičija, operators Mikus Andersons, video inženieri Arta Šķipare un Roberts Stripkāns. Pēc filmas pirmizrādes notika diskusija un sarunas ar filmas varoņiem, ko vadīja Krustpils kultūras centra direktore Inta Ūbele. Ar gūtajiem iespaidiem filmas tapšanas procesā dalījās tās režisore Iveta Komisāre-Gorodņičija.

“Televīzijā veidojot daudzus projektus jau 20 gadu garumā, tie citreiz ir tikai projekti. Bet šis noteikti nav stāsts par to, jo šie ir īpaši cilvēki, īpaši kungi. Man viņi noteikti paliks sirdī uz ilgu. Izveidot stāstu par tik īpašiem cilvēkiem ir ļoti liela atbildība. Ļoti cienu un godāju to, ko šie cilvēki paveikuši, redzot līdzcilvēkus un cilvēku atsauksmes par viņiem, uzliek vēl lielāku atbildību par to, ko tu saki un noteikti ļoti daudz, kas palicis aiz kadra pēc tā plašā un labā, ko tie dara ik dienas.”

Dokumentālās filmas ir tapušas un nodotas skatītāju vērtējumam, ierakstot jaunu vēstījumu novada vēsturē. Filmas varoņiem jautājām, kādas bija sajūtas vērot filmu kopā ar skatītājiem.

Edgars Lamba, Jēkabpils novada Goda pilsonis:

“Varbūt tas saistās ar pirmo jautājumu – paskatīties, izvērtēt kā tā dzīve ir gājusi, dzīve ir interesanta. Darbs, bērni, ģimene. Dzīvojam godam.”

Gundars Kalve, Jēkabpils novada Goda pilsonis:

“Arī jaukas labas, pagāja vienā elpas vilcienā, filmas redaktore bija salikusi visu tik skatāmi, jauki, ka attapos tikai tad, kad filma jau bija beigusies.”

 

Edgars Lamba  visu savu mūžu aizvadījis Jēkabpils novadā. Savu profesionālo karjeru veltījis sportam, gan gūstot augstas godalgas, gan izaudzinot vairākas jauno vieglatlētu paaudzes. Neskatoties uz likteņa pārbaudījumiem, vienmēr ir spējis saglabāt pozitīvo skatu uz dzīvi – ar smaidu uz lūpām un labu vārdu katram, ar ko ceļi tiek krustoti. Daudziem jaunajiem vieglatlētiem Edgara starta signāls sacensībās ir kā veiksmes talismans. Viņu mīl un ciena visa vieglatlētikas saime.

Iveta Komisāre-Gorodņičija, režisore:

“Noteikti vēl tāda pamācība citiem cilvēkiem no tevis Edgar – ja dzīve tevi daudz izaicina, tu nokrīti piecelies un ej un tici, ka dzīve tevi mīl, dari labu un tad labas lietas notiek ar tevi un tavu kundzi Ritu, kas ir kārtīgs saulesstars Tavā dzīvē. Man ir patiess gods, ka es iepazinu tevi.”

Gundars Kalve – četru bērnu tēvs, mīlošs vīrs, Kūku pagasta zemnieku saimniecības "Kalves" īpašnieks, izteikts savas zemes, dzimtas un tautas patriots, kas nebaidās skaļi paust vārdu par taisnību un brīvību, gatavs ziedot tai pat dzīvību. Darba tikums, drosme, empātija un mīlestība pret cilvēku un dabas vērtībām – tā Gundaru raksturo daudzi. Izaicinājumi, ko liktenis piespēlējis, gan vadot saimniecību, gan nonākot svešumā, lai stāvētu frontes līnijas pirmajās rindās par citas tautas neatkarību, ir tikai stiprinājuši ne tikai Gundaru, bet visu viņa saimi.

Iveta Komisāre-Gorodņičija, režisore:

“Gundars ir vīrs ar lielo burtu. Gundar, paldies, ka uzņēmi savās mājās savā ģimenē un kā tavs tēvs teica, kad viss sākas tajā dzimtā ar tām sievietēm. Tā patiesi ir. Kungi ir tie, kas ir [riekša un sievietes ir tās, kas balsta. Gundara mamma ļoti artistiska sieviete, kas ir lolojusi un balstījusi savu vīru un dēlus. Gundara sieva ir apbrīnojama sieviete, kas ir spējusi būt blakus vīram lielajos darbos."Dokumentālās filmas “Jēkabpils novada Goda pilsonis 2022 Gundars Kalve” un “Jēkabpils novada Goda pilsonis 2022 Edgars Lamba” var noskatīties Jēkabpils novada pašvaldības profilā YuoTube kanālā.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->