Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.08.2023 19:25

Pils dīķi Jēkabpilī šogad netīrīs 0

Pils dīķi Jēkabpilī šogad netīrīs
Skatīt video

Pie Krustpils pils dīķa Jēkabpilī uzsākti slūžu remontdarbi, kurus veic SIA “Jēkabpils pakalpojumi”. Novada pašvaldībā skaidro, ka, apsekojot slūžas, tika konstatēti nopietni konstrukciju bojājumi, tādēļ tika nolemts konstrukcijas mainīt, kā arī uzstādīt jaunas slūžu troses. Uzzinot par remontu, vairāki vietējie iedzīvotāji gan pauda uzskatu, ka lielāka uzmanība būtu jāpievērš uzmanība paša dīķa stāvoklim.

Viens no komentētājiem sociālajā tīklā “Facebook” raksta: “Viss jau būtu labi, bet Pils dīķis ir ārprātīgā stāvoklī... uzraksts “Jēkabpils” mirkst netīrumos, ūdenszālēs un smirdoņā!”

Jēkabpils novada pašvaldībā atzīst, ka dīķis tiešām ir aizaudzis un vizuāli nepievilcīgs un ka bēdīgo skatu veicinājuši arī līdzšinējie laika apstākļi. Neierasti zemā ūdens līmeņa dēļ bijusi apdraudēta strūklakas darbība.

“Ūdens līmenis bija nokrities tik tālu, ka strūklaka, kas atrodas Pils dīķī, praktiski bija nosēdusies uz dūņām,” skaidro Jēkabpils novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Skreivers. “Tika izskatīts jautājums par demontāžu, jo bija iespēja, ka elektrosūknis, kas to darbina, var vienkārši sadegt, bet pēdējo dienu lietus un daļēji salabotās slūžas uzlaboja situāciju. Ūdens līmenis pēdējās dienās ir par apmēram 20 centimetriem pacēlies.”

Lai gan dīķim būtu nepieciešama tūlītēja tīrīšana, vietvarā uzsver, ka tas varētu notikt kādā no nākamajiem gadiem.

“Dažādas runas par Pils dīķa tīrīšanu ir bijušas jau gadiem ilgi, bet šoreiz iedzīvotāji ir jāapbēdina, jo šogad dīķa tīrīšana nav ieplānota,” saka Uldis Skreivers. “Pašvaldība redz šo problēmu un meklēs līdzekļus, lai tuvākajā laikā šo dīķi iztīrītu un sakārtotu.”

11. un 12.augustā Jēkabpilī būs pilsētas svētki, kad pilsētā ieradīsies daudzi tūristi no citām vietām. Diemžēl apmeklētāji, kuri dosies garām dīķim, nevarēs priecāties par skaistu un sakoptu ainavu.

Sandra Paegļkalne

 

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->