Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.10.2023 17:43

Piešķirts papildu finansējums energoefektivitātes paaugstināšanai privātmājās 0

Piešķirts papildu finansējums energoefektivitātes paaugstināšanai privātmājās

Ministru kabinets atbalstījis Ekonomikas ministrijas priekšlikumu novirzīt papildu finansējumu 460 tūkstošu eiro apmērā atbalstam privātmājām energoefektivitātes paaugstināšanai. Paredzēts, ka papildu finansējums ļaus atbalstīt vēl aptuveni 152 privātmājas un uzstādīt jaunas elektroenerģijas ražošanas iekārtas ar papildu jaudu 1216 kilovati. Atbalsta programma privātmāju energoefektivitātes paaugstināšanai un atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju ieviešanai tika uzsākta 2021. gada maijā. Atbalsta programmu ievieš AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” (ALTUM). Līdz šim programmā iesniegti projekti par visu šobrīd pieejamo finansējumu, attiecīgi jaunu pieteikumu pieņemšana šobrīd uz laiku ir pārtraukta. ALTUM atsāks pieņemt projektu pieteikumus tuvākajās dienās pēc grozījumu MK noteikumos stāšanās spēkā.

Atbalstu var saņemt fiziskas personas, kam zemesgrāmatā ir nostiprinātas īpašuma tiesības uz viendzīvokļa klases māju, kura ir nodota ekspluatācijā un tajā netiek veikta saimnieciskā darbība. Atbalstu var saņemt būvdarbu veikšanai dzīvojamās mājas norobežojošajās konstrukcijās; inženiersistēmu (piemēram, apkures un ventilācijas iekārtu) iegādei, atjaunošanai, pārbūvei vai izveidei; jaunas ūdens sildīšanas iekārtas iegādei un uzstādīšanai; mikroģenerācijas siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanas tehnoloģisko iekārtu iegādei un uzstādīšanai, lai nodrošinātu siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem, kā arī citiem pasākumiem, ja tie ir nepieciešami dzīvojamās mājas energoefektivitātes paaugstināšanai. Papildu informācija par atbalsta programmu pieejama ALTUM mājaslapā.

Programmas laikā līdz šim kopumā apstiprināti 1088 privātmāju projekti par kopējo finansējumu 4,68 miljoni eiro.

 

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->