Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.11.2022 17:36

Pērn Jēkabpils pusē atrastā hašiša krava palīdzējusi aizturēt 44 noziedzniekus 10 valstīs 10

Pērn Jēkabpils pusē atrastā hašiša krava palīdzējusi aizturēt 44 noziedzniekus 10 valstīs
Foto: Ekrānšāviņš no Europol video

Gandrīz vienu tonnu apjomīgā hašiša krava, kas pagājušā gada martā tika atrasta kravas automašīnā Jēkabpils apkaimē, palīdzējusi likumsargiem starptautiskā operācijā aizturēt 44 noziedzīgu grupu dalībniekus 10 valstīs.

Momentus no aizturēšanām un kratīšanām var skatīties Valsts policijas ieteiktajā video.

2021.gada martā Valsts policija sadarbībā ar Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbiniekiem, tostarp ar ES tiesībaizsardzības aģentūras "Eiropols" informatīvo atbalstu, Latvijas teritorijā, Jēkabpils apkaimē, uz Daugavpils šosejas, apturēja kravas automašīnu "Volvo", kuras puspiekabē bija izveidoti slēpņi hašiša pārvadāšanai.

Sevišķi bīstamā narkotiskā viela bija rūpīgi paslēpta akmens plāksnēs un vēl papildus vairākkārt ietīta gan celofānā, gan plēvē, starp iepakojumiem izvietojot ar smakojošu šķidrumu, visdrīzāk petroleju, piesūcinātas salvetes nolūkā slēpt jebkādas pēdas par iespējamu narkotisko vielu pārvadāšanu.

Izņemtās vielas kopējais apjoms pēc veiktajām ekspertīzēm sasniedza teju tonnu - 947 kilogramus. Kravas vērtība "melnajā tirgū" vērtējama no 4,5 miljoniem eiro vairumtirdzniecībā līdz 15 miljoniem eiro mazumtirdzniecībā.

Šī ir līdz šim lielākā Valsts policijas vēsturē izņemtā hašiša krava. Izmeklēšanas laikā gūtā informācija liecina, ka krava bija paredzēta galvenokārt realizēšanai Austrumeiropas tirgum, Latviju šajā narkotiku ceļā izmantojot par vietu, kur ievestās narkotikas pārkrautu un nosūtītu tālāk.

Kriminālprocesa laikā kopumā aizturētas piecas personas – organizētas grupas dalībnieki, tostarp personas, kuras organizēja hašiša kontrabandu Latvijas teritorijā un personas, kuras šo vielu nelikumīgi pārvadāja.

Oktobrī izmeklēšana kriminālprocesā pabeigta un nodota Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret pieciem organizētās grupas dalībniekiem, no kuriem četri ir Latvijas valstspiederīgie un viens Lietuvas pilsonis. Prokuratūra jau oktobra beigās pieņēmusi lēmumus par personu saukšanu pie kriminālatbildības.

Latvijā izmeklētais noziedzīgais nodarījums ir tikai viens posms no ļoti liela un Eiropā sazarota organizētās noziedzības tīkla. Latvijā konstatētā un izņemtā hašiša krava bija par pamatu vairākās citās Eiropas valstīs izvērst speciālas aizturēšanas operācijas, kuru darbību koordinēja Eiropas Savienības Aģentūras tiesu iestāžu sadarbība krimināllietās "Eurojust" un "Eiropols".

Desmit valstīs – Lietuvā, Čehijā, Francijā, Slovākijā, Latvijā, Polijā, Norvēģijā, Vācijā, Spānijā, ASV kopumā aizturēti 44 augsta līmeņa un bīstamu organizētu noziedzīgu grupu dalībnieki, un šī gada 22.novembrī vienotas operācijas laikā viscaur Eiropā tika veiktas kopumā 94 sankcionētas kratīšanas ar noziedzīgo grupu dalībniekiem saistītās vietās.

Aizturētie uzskatāmi par bīstamu organizēto noziedzīgo grupu dalībniekiem, kuri darbojušies Eiropā izvērstos noziedzības tīklos starpvalstu līmenī. Tiesībsargājošo instanču veiktās izmeklēšanas norāda uz vairākām organizētām noziedznieku grupām, kuras strādājušas kopā, lai veiktu dažādas kriminālas aktivitātes lielā mērogā gan Eiropas Savienībā, gan ārpus tās, tostarp saistībā ar narkotiku izplatīšanu un naudas atmazgāšanu.

Trīs no kratīšanām veiktas arī Latvijā, kuru laikā viena no adresēm pārmeklēta atkārtoti iepriekš izmeklētā kriminālprocesā laikā un divās citās adresēs, kuras iepriekš netika pārmeklētas. Šīs kratīšanas veiktas saistībā ar papildus ziņām par iespējamu naudas līdzekļu legalizēšanu un kratīšanu laikā gūtie materiāli nodoti procesa virzītājam pēc piekritības – prokuratūrai.

A
Astro 26.11.2022 14:52
Jociņš smaidam!
Elektrība tagad ir tik dārga,ka policijai nākas elektrošoku nomainīt pret nātrēm.
A
Astro 26.11.2022 14:08
Tie,kas vielu pārvadāja,
Par tādām sekām nedomāja.
z
zinātājs 26.11.2022 07:22
Nezinātājs nekad neatrastu, jo pat Darvins nespēja saost.
S
Skolnieciņš 25.11.2022 20:47
Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvijā viss būtu labi!!!
N
Neķītrais masāžists 25.11.2022 19:17
Ja šitā, kā rakstīts, bijis iepakots, tad toč to, bļē, kāds zinātājs nostučīja.
J
Jefiņš 25.11.2022 18:45
Labi jau ir, bet jācer, ka to aizturēto palikušie draugi un līdzgaitnieki neieradīsies Jēkabpilī noskaidrot lietas apstākļus uz vietas.
A
Astro 25.11.2022 18:45
Akmens plāksnēs atrod slēpņus,
Lielai naudai zaudē sapņus.
O
Observer 25.11.2022 18:33
Viens no bezcerīgākajiem biznesiem... grozies kā vien gribi, beigās paša klienti tevi arī nostučī.
D
Distihs 25.11.2022 18:18
Mūsējie ar Eiropoli,
Pret narkomāniem spēra soli.
A
Astro 25.11.2022 17:53
Ilgu laiku miglā tīti,
Desmit valstīs atpazīti.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->