Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.04.2024 11:00

Pēc ziemas pārtraukuma Jēkabpilī atsāk Daugavas aizsargdambja remontu 0

Pēc ziemas pārtraukuma Jēkabpilī atsāk Daugavas aizsargdambja remontu
Skatīt video

Daugavas aizsargdambja būvdarbi Jēkabpilī tika uzsākti pagājušā gada oktobrī, savukārt 27.decembrī tika izsludināts ziemas tehnoloģiskais pārtraukums. Pēc nepilnu četru mēnešu pauzes remonts ir atsākts pilnā apmērā. Būvdarbus veic SIA “Jēkabpils PMK”, un uzņēmumā skaidro, ka hidroloģiskā situācija šobrīd ir labvēlīga strādāšanai.

“Darbi ir atsākušies veiksmīgi,” stāsta SIA “Jēkabpils PMK” būvdarbu vadītājs Jānis Dimants. “Ūdens līmenis gan šobrīd joprojām ir augsts, bet tam ir tendence strauji kristies – apmēram par 10 centimetriem dienā, tāpēc tuvākajā laikā varēsim atsākt darbus pilnā apmērā. Šobrīd šeit darbojas septiņas brigādes visā Jēkabpils dambja garumā, maija vidū ir plānots piesaistīt vēl astoņas, bet vasarā – būvniecības karstākajā sezonā tiks piesaistīts vēl tikpat daudz strādnieku.”

Līdz tehnoloģiskajam pārtraukumam strādnieki bija paspējuši izbūvēt dambja apakšējo atbalsta sienu aptuveni 110 metru garumā, kā arī noklāt ar akmeņiem dambja slapjo nogāzi 240 metru garā posmā. Tagad šie darbi tiek turpināti. Posmi, kas tika remontēti pagājušajā gadā, ziemas laikā un pavasara palos nav cietuši, bet bojājumi konstatēti jau esošajai, vecajai betona sienai pie Strūves parka.

“Tiek jaukta esošā atbalsta siena, kas tika deformēta plūdu laikā,” stāsta Jānis Dimants. “Šajā posmā atbalsta siena tiks pārbūvēta 300 metru garumā. Arī nogāze tiek atjaunota. Pirmos betona darbus plānojam veikt līdz maijam, varbūt maija sākumā, bet šā gada laikā plānojam pabeigt visus betona darbus.”

Darbi notiek arī pie Jēkabpils tilta pār Daugavu. Tur šobrīd tiek turpināta slapjās nogāzes stiprināšana ar akmeņiem. Lai gan pagaidām strādnieki rosās tikai dažos dambja posmos, drīzumā paredzēts paplašināt darbības teritoriju, tādēļ iedzīvotāji aicināti ievērot norādes un nestaigāt pa dambi, lai neapdraudētu sevi un netraucētu remonta norisi.

Būvdarbu dēļ satiksmei ir slēgta blakus dambim esošā Pļaviņu iela posmā no Zvanītāju ielas līdz Mežrūpnieku ielai. Vienīgie, kuriem ir tiesības braukt pa šo posmu, ir šīs ielas iedzīvotāji un operatīvie dienesti.

Atgādinām, ka Daugavas aizsargdambja būvdarbu līgums ir dārgākais Jēkabpils vēsturē. Līgumcena ir vairāk nekā 16,9 miljoni eiro, ko finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, valsts un pašvaldība.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->