Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.03.2024 09:00

Pēc pārbaudes par Rusiņa kriminālprocesiem divi prokurori aizgājuši no darba 0

Pēc pārbaudes par Rusiņa kriminālprocesiem divi prokurori aizgājuši no darba

Pēc Ģenerālprokuratūras veiktās pārbaudes par bijušās dzīvesbiedres slepkavībā aizdomās turētā Leona Rusiņa kriminālprocesiem divi Austrumzemgales prokuratūras prokurori labprātīgi aizgājuši no darba vēl pirms Prokuroru atestācijas komisijas lēmuma.

Saistībā ar Jēkabpils gadījumu Ģenerālprokuratūrā tika veikta pārbaude par materiāliem un kriminālprocesiem, kuros kā iespējami vainīgā persona norādīts Rusiņš. Pārbaudē pastiprināti tika izvērtēta prokuratūras atbildīgo amatpersonu rīcības likumība, pamatotība un savlaicīgums. Pārbaudes rezultātā tika konstatēts pamats materiālu jautājumā par trīs prokuroru iespējamā disciplinārā pārkāpuma fakta konstatēšanu iesniegšanai Prokuroru atestācijas komisijai. Ar ģenerālprokurora pavēli vienam Austrumzemgales prokuratūras prokuroram piemērots disciplinārsods - prokurora mēnešalgas samazināšana 20% apmērā uz sešiem mēnešiem.

Savukārt Valsts policijas veiktajā dienesta pārbaudē un disciplinārizmeklēšanā secināts, ka vairākas Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa amatpersonas, izskatot iesniegumus par Rusiņa rīcību un veicot viņa meklēšanas pasākumus, atsevišķos gadījumos nav rīkojušās pietiekami profesionāli, tai skaitā nav spējušas veikt pietiekami aktīvi personas meklēšanas pasākumus.

Dienesta pārbaudes laikā secināts, ka amatpersonas nav spējušas pietiekamā kvalitātē savlaicīgi izanalizēt un saskatīt kopsakarības Rusiņa pretlikumīgo darbību kopainā. Ņemot vērā atzinumā konstatēto, piecām amatpersonām ir piemēroti disciplinārsodi. Tostarp veiktas arī pārmaiņas Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa vadībā.

Izmeklēšanas nodaļas pirmā grupas inspektoram piemērots disciplinārsods – rājiens. Izmeklēšanas nodaļas pirmās grupas galvenajam inspektoram pieņemts lēmums par disciplinārlietas izbeigšanu, izsakot aizrādījumu. Savukārt Izmeklēšanas nodaļas otrās grupas galvenajam inspektoram, tās pašas grupas vecākajai inspektorei un Izmeklēšanas nodaļas ceturtās grupas vecākajai inspektorei piemērotas piezīmes.

Iepriekš jau publiski pausts, ka dienesta pārbaudē un disciplinārizmeklēšanā skatīta arī līdzšinējā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa priekšnieka Rolanda Bērziņa atbildība, kā laikā identificēts, ka amatpersona nepietiekošā kvalitātē organizējis iecirkņa darbu, par ko piemērots disciplinārsods - rājiens.

Vienlaikus Austrumzemgales iecirkņa priekšnieku no pagājušā gada 1.septembra dienesta interesēs tiek iecelta majore Evita Galviņa, savukārt Bērziņš tika pārcelts iecirkņa priekšnieka vietnieka, Reaģēšanas nodaļas priekšnieka amatā.

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->