Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.11.2022 16:17

Patriotisma nedēļa sākas ar baznīcu zvanu skaņām 33

Patriotisma nedēļa sākas ar baznīcu zvanu skaņām
Skatīt video

Krustpils evaņģēliski luteriskā baznīca ir viens no daudziem Latvijas dievnamiem, kas 11.novembra rītā atsaucās aizsardzības ministra Arta Pabrika aicinājumam visu konfesiju dievnamiem visā Latvijā vienlaikus – pulksten 9:00 skandināt zvanus. Krustpils evaņģēliski luteriskajā baznīcā zvaniķa pienākumus jau vairākus gadus veic Jānis Lakša.

“Pārsvarā esmu pērminderis, pildu pērmindera pienākumus – sagatavoju visu dievkalpojumam,” stāsta Jānis. “Daru arī laicīgos darbus, esmu apkopējs, uzturu baznīcu. Viens no maniem pienākumiem ir arī zvana zvanīšana. Kad es to daru, man ir tādas patriotiskas un nostalģiskas sajūtas. Zvana skandināšana ir diezgan smags darbiņš, jo jārausta zvana mēlīte. Tas ir diezgan smags darbs.”

Lai gan zvanam ir iekārtots arī mehānisms, kas ļauj to skandināt ar elektrības palīdzību, zvaniķis uzsver, ka tas nedod tādu efektu kā zvanīšana ar roku, tādēļ arī Lāčplēša dienai par godu Jānis izvēlējās grūtāko skandināšanas metodi.

Aicinājums 11.novembra rītā skandināt dievnamu zvanus pausts tādēļ, ka vēstures liecības vēsta, ka arī 1919.gada 11.novembrī skanēja visi Rīgas baznīcu zvani par godu Latvijas armijai, kas atbrīvoja galvaspilsētu no Bermonta karaspēka.

Patriotisma nedēļā baznīcu draudzes aicinātas aizlūgt par karavīriem un visiem dienestiem, kas gādā par drošību, kā arī aizlūgt par Latvijas valsti.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 14.11.2022 16:34
Izlasīju par komunistu partijas biedru attiecībām un sapratu, ka tas pats notiek arī neatkarīgajā Latvijā - ja esi kāds valsts darbinieks un valdošās politiskās partijas biedrs, tad, lai kādas ziepes sataisīsi vai izputināsi valsts mantu, tāpat tevi netiesās un no darba neatlaidīs. Sliktākā gadījumā paaugstinās amatā vai aizrotēs uz citu resoru.
S
Skolnieciņš 13.11.2022 05:34
Paši naskākie mācītāji padomju okupācijas laikā bija arī komunistiskajā partijā. Kā toreiz jokoja, divreiz nevar sodīt. Lai komunistu par kaut ko liktu atbildēt, to no sākuma vajadzēja izdzīt no partijas partijas sēdē. Bet tikai tad varēja atlaist.
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
z
zinātājs 13.11.2022 09:49
Nezinu, ko gribēji mums pateikt, bet izklausās visai neloģiski. Vai tad komunistu no partijas sēdes ārā iet atbildēt nelaida, kamēr nebija atlaists no darba?
S
Skolnieciņš 13.11.2022 10:08
zinātājs rakstija: Nezinu, ko gribēji mums pateikt, bet izklausās visai neloģiski. Vai tad komunistu no partijas sēdes ārā iet atbildēt nelaida, kamēr nebija atlaists no darba?
Komunists varēja strādāt, piemēram, par maiņas vadītāju kādā restorānā vai arī par direktoru sabiedriskās ēdināšanas patērētāju biedrībā (kantoris zem, kura atrodas ēdinātāji kaut kādā apgabalā) un viņam problēmu nebija. Neviens īpaši nepiekasījās, ja vel bija stukčs, tad karjera gāja uz urrā! Pat ja gribēja atlaist no siltās vietiņas, vajadzēja no sākuma šo cilvēku padzīt no partijas. Bet nekomunistus, ja tie kaut kādā brīnumainā kārtā tika amatā, varēt atlaist uzreiz un ierosināt kaut kādu Krimināllietu par dajebkādiem sīkumiem. Un ar sodāmību cilvēks nevarēja būt sabiedriskajā ēdināšanā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 13.11.2022 10:12
Lai komunistu par kaut ko liktu atbildēt, to no sākuma vajadzēja izdzīt no partijas (partijas sēdē). Ārpus partijas sēdēm vienpersoniski nevarēja cilvēku padzīt no komunistiem. Bija jāgaida kārtējo partijnieku sapulci, lai to izdarītu. Un ja kāds darbiņā nogrēkojās, būdams komunists, viņš darbu varēja zaudēt vien pēc tā, kad tika padzīts no partijas. Tā ir komuņagu birokrātija. Kompartija un čeka bija mācītāju jumts, kas viņus neaiztika apmaiņā pret sadarbību.
A
Acīmredzamaisfakts 14.11.2022 11:03
Skolnieciņ, lūdzu nosauc vienu Latvijas kristīgo mācītāju, kurš bija Komunistiskajā partijā!
S
Skolnieciņš 14.11.2022 12:26
Acīmredzamaisfakts rakstija: Skolnieciņ, lūdzu nosauc vienu Latvijas kristīgo mācītāju, kurš bija Komunistiskajā partijā!
Bet čekas maisos kā stukači viņi bija. Citādi viņi karjeru neuzceltu padomijā.
v
vecais komunists 14.11.2022 15:45
zinātājs rakstija: Nezinu, ko gribēji mums pateikt, bet izklausās visai neloģiski. Vai tad komunistu no partijas sēdes ārā iet atbildēt nelaida, kamēr nebija atlaists no darba?
Pa purnu gribi un tūlīt ?
A
Acīmredzamaisfakts 14.11.2022 15:45
Skolnieciņš rakstija: Bet čekas maisos kā stukači viņi bija. Citādi viņi karjeru neuzceltu padomijā.
Skolnieciņš, pieķerts melos, lokās kā zutis, jo tāda ir viņa bosa - Melu tēva daba.
Patiešām , daudzi mācītāji pēc iepriekšējas norunas ar priekšniecību formāli bija piekrituši ,,sadarboties,,.
Bet vajag pētīt nevis formu, bet saturu. Vai kādi cilvēki patiešām tika cietuši no šādu mācītāju darbības?
Ja šādu faktu nav, tad vāvuļošana par mācītāju kolaborāciju ir tik pat nožēlojama, kā ,,čekas maisu,, izbēršana uz ielas pūļa apskatei, neiedziļinoties , ko tad katrs ir patiesībā darījis.

Manā rīcībā esošie fakti liecina, ka bez daudzu čekas darbinieku labvēlīgas attieksmes un daudzu ,,stukaču,, aktīvas rīcības ... mēs, iespējams,, joprojām pirktu maizi par rubļiem.

Tie nav tukši vārdi, izpētiet par Latvijas neatkarību balsojušo deputātu sarakstu un salīdziniet to ar VDK kartotēku!
Varbūt sāksiet beidzot domāt... .
S
Skolnieciņš 14.11.2022 17:54
Acīmredzamaisfakts rakstija: Skolnieciņš, pieķerts melos, lokās kā zutis, jo tāda ir viņa bosa - Melu tēva daba. Patiešām , daudzi mācītāji pēc iepriekšējas norunas ar priekšniecību formāli bija piekrituši ,,sadarboties,,. Bet vajag pētīt nevis formu, bet saturu. Vai kādi cilvēki patiešām tika cietuši no šādu mācītāju darbības?..
Piemēram, Vladimirs Gundjajevs bija augsta ranga KGB darbonis. Spilgs sovoka laika piemērs. Zemākos amatos bija arī daudzi pareizticīgo baznīcas popi. Citu draudžu mācītāji arī sadarbojās ar okupācijas varu. Rabīni arī. Taču dievturi bija pret komuņagām, par to arī dievturus aizliedza.
Bez cieņas, Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 13.11.2022 05:29
Padomju laikos dievturi bija pilnībā aizliegti. Nevarēja tā publiski godāt senos Dievus un senās Dievietes, neriskējot nonākt cietumā vai psihiatriskajā klīnikā. Baznīcai tādu ierobežojumu praktiski nebija, tā darbojās visu Latvijas okupācijas laiku. Mācītāji strādāja par čekas stukačiem, par to saņēma balvas deficītu veidā. Čeka savus stukačus vienmēr atalgoja. Pretīgi laiki.
Bez cieņas, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
A
Acīmredzamaisfakts 14.11.2022 11:01
PSRS vadībā bija komunisti, kas ir tādi paši sektanti, kā dievturi, kā nacisti. Kā zināms, sektanti ir ļoti neiecietīgi un , līdzīgi Skolnieciņam, redz un dzird tikai to, ko grib redzēt un dzirdēt.
Boļševiku sektantu primitīvajā apziņā jebkuri citi sektanti ir konkurenti, kuri jāiznīcina vai jāapklusina.

Paradoksāli , bet tas bija zināmā mērā pozitīvi. Jo tauta tika pasargāta no visādām sātanisma izpausmēm.
Žēl, ka boļševiki tautu nepasargāja paši no sevis ...

Negatīvais ir tas, ka no Dieva masveidīgi atradinātā tauta tomēr centās garīgo tukšumu ar kaut ko aizpildīt.
Un aizpildīja ar , jūs būsiet pārsteigti... ar Amerikas Savienotajām Valstīm, jeb ,,Rietumiem,,.

Ar to izskaidrojama post-sovjetiskās sabiedrības neprātīgā tieksme amerikanizēties pēc PSRS sabrukuma .
Bet rezultāts ir visai bēdīgs... tas ir karš. Karš cilvēku prātos un karš starp cilvēkiem. Un starp valstīm.
S
Skolnieciņš 14.11.2022 17:59
Acīmredzamais fakts, Aleksandrs Lukašenko arī ir komunists. Ex. komuņagu nav. It īpaši starp tiem, kas pauž sovoka vērtības un bazūnē ar tām. Viņš sevi dēvē par pareizticīgo ateistu. Palasi viņa izteikumus. Krievu pasaulē jau sen ir termins pareizticīgais ateists. Tā kā komunisti pa lielam bija kristīgi (kristīti) kuces dēli un meitas.
S
Skolnieciņš 14.11.2022 18:02
Kristieši ir sātanisti, bet sātanisti ir kristieši. Kristiešu Dievs jeb ebreju cilts Dievs Jahve (Dievs Jehova) ir vecais Velns. Jahve/Jehova ir sociopāts. Palasi Bībeli, tur viss ir rakstīts. Nevajag man bāzt sejā kristīgo sektu reklāmas bukletus. Bez cieņas, Skolnieciņš P.S. Man pret okupantiem iecietības nav.
S
Skolnieciņš 13.11.2022 05:25
Ak, Dievi!!! Tur nav ko priecāties. Baznīcas ir okupantu kantori, tās zaimo Baltu zemi ar senebreju mitoloģiju un ebreju monoteismu. Lācplēša dienā iet uz baznīcu ir stulbi. Tā ir Lāčpēša zaimošana, jo Lāčpēsis cīnījās pret Melno bruņinieku — krustnesi. Godāt Lāčplēsi kristīgo sektu kopkorī ir absurdi!
Bez cieņas, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
z
zinātājs 12.11.2022 10:08
Gribētos tomēr uzzināt, kāda rakstura nostalģiskas atmiņas Jāni pārņem, kustinot zvanus.
P
Padziedātājs 12.11.2022 12:05
Вечерний звон, вечерний звон!
Как много дум наводит он
О юных днях в краю родном,
Где я любил, где отчий дом,
И как я, с ним навек простясь,
Там слушал звон в последний раз!

Уже не зреть мне светлых дней
Весны обманчивой моей!
И сколько нет теперь в живых
Тогда веселых, молодых!
И крепок их могильный сон;
Не слышен им вечерний звон.

Лежать и мне в земле сырой!
Напев унывный надо мной
В долине ветер разнесет;
Другой певец по ней пройдет,
И уж не я, а будет он
В раздумье петь вечерний звон!
#ИванКозлов #РусскаяПоэзия #читаетПавелБеседин
n
no Jēkabpils tālā gala 12.11.2022 13:47
Padziedātājs rakstija: Вечерний звон, вечерний звон! Как много дум наводит он О юных днях в краю родном, Где я любил, где отчий дом, И как я, с ним навек простясь, Там слушал звон в последний раз! Уже не зреть мне светлых дней Весны обманчивой моей! И сколько нет теперь в живых Тогда веселых, молодых! И крепок их могильны..
Tu, Pāvel Besēdin, nolasi skaļi!
P
Pareizaissecinājums 11.11.2022 22:45
Baznīcā visi darbi apdarīti... var pievērsties politikai... .
N
Neķītrais masāžists 11.11.2022 19:29
Tad bija Pabriks te šodien vai nē?
D
Distihs 11.11.2022 17:26
Patrioti, draudzes gani,
Pateica, lai noskan zvani.
J
Jefiņš 11.11.2022 16:51
Tā jau sapratu no rīta, kad dzirdēju zvanīšanu.
T
Teologs Teodors 11.11.2022 16:37
Kamēr ar aizlūgumiem par valsti nodarbosies tikai baznīcu mūros ieslēpušās draudzes... nekas dižens nav sagaidāms.
J
Jefiņš 11.11.2022 16:52
Vai iesaki masveida Dievkalpojumu uz tirgus laukuma?
M
Milda 12.11.2022 10:07
Jefiņš rakstija: Vai iesaki masveida Dievkalpojumu uz tirgus laukuma?
Pričom šeit tirgus? Vai tad Jēkabpils tirgū vēl kas notiek?
S
Skolnieciņš 13.11.2022 10:09
Teologs Teodors, Latvijā kristīgās sektas darbojas bez grūtībām. Nav jau viduslaiki, lai šīm sektām ļautu vadīt valsti.
Ar cieņu, Skolnieciņš
T
Teologs Teodors 13.11.2022 19:59
Skolnieciņš rakstija: Teologs Teodors, Latvijā kristīgās sektas darbojas bez grūtībām. Nav jau viduslaiki, lai šīm sektām ļautu vadīt valsti. Ar cieņu, Skolnieciņš
Skolnieciņš ir ne tikai garīgi akls, bet secīgi arī cieš no loģikas trūkuma.
Tas izpaužas centienos inkriminēt kristiešiem vēlmi vadīt valsti.

Kristieši nekad nejaucas valsts lietās, tāpat kā tie kategoriski iestājas pret valsts jaukšanos kristiešu lietās.
Atsevišķi gadījumi, kad indivīdi , kuri ir kristīgi pēc formas, nevis pēc satura, tomēr cenšas uzstiept valstij savus principus, šie gadījumi tikai apliecina, ka tādi centieni ir nepareizi, nekristīgi un anti-bibliski.
Ja Skolnieciņš šo saprastu, viņš nenodarbotos ar tukšu spriedelēšanu.
S
Skolnieciņš 13.11.2022 20:46
Teologs Teodors rakstija: Skolnieciņš ir ne tikai garīgi akls, bet secīgi arī cieš no loģikas trūkuma. Tas izpaužas centienos inkriminēt kristiešiem vēlmi vadīt valsti. Kristieši nekad nejaucas valsts lietās, tāpat kā tie kategoriski iestājas pret valsts jaukšanos kristiešu lietās. Atsevišķi gadījumi, kad indivīdi , kuri ir ..
Nu, viduslaikos baznīca bija valsts. Neviens karaļnams bez baznīcēniem nevarēja būt leģitīms. Baznīcēni visus karaļus turēja stingrā paklausībā, preventīvi izskalojot tiem smadzenes. Viduslaikos baznīca čakarēja ļaudis uz Vella paraušanu! Eh, ebreju cilts Dievs Jahve (Dievs Jehova) uz viduslaikiem noraugās ar nostaļģiju. Viduslaikos par godu ebreju cilts Dievam Jahvem (Dievam Jehovam) dega inkvizīcijas ugunskuri. Jahvem/Jehovam dūmi bija kā vīraks. Cilvēki dega kā oglītes. Bez cieņas, Skolnieciņš
T
Teologs Teodors 13.11.2022 22:06
Skolnieciņš rakstija: Nu, viduslaikos baznīca bija valsts. Neviens karaļnams bez baznīcēniem nevarēja būt leģitīms. Baznīcēni visus karaļus turēja stingrā paklausībā, preventīvi izskalojot tiem smadzenes. Viduslaikos baznīca čakarēja ļaudis uz Vella paraušanu! Eh, ebreju cilts Dievs Jahve (Dievs Jehova) uz viduslaikiem n..
Vēlreiz atkārtoju - Kristieši nekad nejaucas valsts lietās.
Kristietību nevar nevienam uzspiest, to nevar atnest ar ,, uguni un zobenu,, , kā mums mācīja boļševiki un tagad māca nacionālie liberāļi.
Kristietība ir paļaušanās uz Jēzus Kristus vietniecisko upuri un šo paļaušanos cilvēkā var radīt vienīgi Svētais Gars... ja cilvēks tam nepretojas.

Skolnieciņš pretojas. Ja Skolnieciņš pats saprastu, kas ir kristietība, viņš neizdarītu nepareizus secinājumus,
,,Slikta teorija noved pie sliktas prakses,,.
S
Skolnieciņš 14.11.2022 18:08
Teologs Teodors rakstija: Vēlreiz atkārtoju - Kristieši nekad nejaucas valsts lietās. Kristietību nevar nevienam uzspiest, to nevar atnest ar ,, uguni un zobenu,, , kā mums mācīja boļševiki un tagad māca nacionālie liberāļi. Kristietība ir paļaušanās uz Jēzus Kristus vietniecisko upuri un šo paļaušanos cilvēkā var radīt vien..
Teolog Teodor, nemuldi niekus. Tu vel sāc noliegt inkvizīcijas eksistenci! Krustneši ir okupanti. Vatikāns un Vatikāna vasalis - pareizticīgo baznīca - ir Baltu zemju okupanti. Šie okupanti ņirgājās par baltu tautām. Ņirgājās. Tad labāk par pagānu (politeistu, daudzdievi) būt nekā būt par okupantu piesmietu kalpu. Es jūdu rabinātam neticu! Tu vari viņiem ticēt, tās ir Tavas cilvēktiesības. Bet es viņiem neticu!!! Es ticu senajiem Dieviem un senajām Dievietēm.
P
Pareizaisjautājums 14.11.2022 19:54
Skolnieciņš rakstija: Teolog Teodor, nemuldi niekus. Tu vel sāc noliegt inkvizīcijas eksistenci! Krustneši ir okupanti. Vatikāns un Vatikāna vasalis - pareizticīgo baznīca - ir Baltu zemju okupanti. Šie okupanti ņirgājās par baltu tautām. Ņirgājās. Tad labāk par pagānu (politeistu, daudzdievi) būt nekā būt par okupantu p..
Kāds sakars inkvizīcijai ar kristietību?
Mazais dauni, labāk tici savam slotas kātam, tas vismaz Tev dos iespēju izmēzt istabu!
S
Skolnieciņš 15.11.2022 05:20
Pareizaisjautājums rakstija: Kāds sakars inkvizīcijai ar kristietību? Mazais dauni, labāk tici savam slotas kātam, tas vismaz Tev dos iespēju izmēzt istabu!
Es resniem, alkatīgiem ebrejiem neticu un ebreju cilts Dieviņam, kuru pie mums borē baznīcā, es neticu. 21. gadsimta ebrejiem ir sava valsts. Un lai viņi dodas uz turieni un lait tur pielūdz savu Jahvi/Jehovu. Dievu ir daudz, Dieviešu ir daudz! Ielāgo to!!!
A
Astro 11.11.2022 16:28
Rosību baznīcā manu ,
Lakša skandina zvanu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->