Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 04.12.2023 18:15

Pašvaldības plūdu krīzes komunikācijas komanda iegūst Valsts kancelejas konkursa galveno balvu 0

Pašvaldības plūdu krīzes komunikācijas komanda iegūst Valsts kancelejas konkursa galveno balvu
Foto: jekabpils.lv

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā norisinājusies Valsts kancelejas rīkotā konference “Stratēģiskā komunikācija drošākai rītdienai”. Pasākuma laikā notika arī labāko komunikācijas projektu valsts pārvaldē 2022.-2023. gadā izvērtēšana un uzvarētāju apbalvošana. Konkursa nominācijām iesniegtos darbus vērtēja komunikācijas ekspertu žūrija, kā arī konferences dalībnieku balsojums klātienē.

Jēkabpils novada pašvaldības komunikācijas komanda bija pieteikta nominācijā “Novērsta vai mazināta krīzes situācija” par Jēkabpils novada plūdu krīzes komunikāciju šā gada janvārī. Konkurējot ar citu valsts iestāžu un pašvaldību iesniegtajiem pieteikumiem, Jēkabpils novada komunikācijas komanda ieguva galveno balvu nominācijā “Novērsta vai mazināta krīzes situācija” valsts pārvaldes komunikācijas profesionāļu darbu konkursā “Veiksmīgākais komunikācijas paraugs digitālajā vidē 2022.-2023.gadā”.

Balvu pašvaldības Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļas vadītājai Margitai Liepiņai un komunikācijas komandai pasniedza Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Šā gada janvārī komunikāciju no pašvaldības nodrošināja komunikācijas komanda šādā sastāvā: Margita Liepiņa, Aiga Sleže, Lāsma Vindule, Kaspars Sēlis, Dita Mažeika, Lāsma Irša, Ieva Lapiņa, Ieva Druveniece, Ieva Kancāne un Jānis Lācis.

2023.gada janvāra plūdu laikā komunikācijas komanda gatavoja aktuālo informāciju 24/7 režīmā un nodrošināja svarīgākās ziņas iedzīvotājiem, izmantojot gan novada pašvaldības mājas lapu, pašvaldības sociālo tīklu kontus, mediju starpniecību un citus kanālus. Tāpat nepārtraukti tika veikta foto un video fiksācija, kā arī risinātas dažādas negaidītas situācijas plūdu krīzē, ieskaitot palīdzības sniegšanu no dienestiem u.c.

Plūdu krīzes laikā pašvaldības sociālajos tīklos tika saņemts milzīgs apjoms komentāru un jautājumu, uz kuriem komunikācijas komandas speciālisti gatavoja un sniedza skaidrojošas atbildes, lai iespēju robežās mazinātu iedzīvotāju satraukumu un neskaidrības par rīcību plūdu draudu gadījumā. Vislielākais atbalsts nepārtrauktā informācijas nodrošināšanā Jēkabpils iedzīvotājiem bija Jēkabpils novada pašvaldības vadība, Civilā komisija, atbildīgie speciālisti un glābšanas dienesti.

Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis: “Vēlos uzsvērt, ka pie jebkuras krīzes atslēgas vārds ir komanda. Dažreiz tieši krīzes rada vai izveido labākās komandas, kas kopā var paveikt lielus darbus, līdzīgi, kā tas bija ekstremālajā plūdu laikā janvārī. Paldies komandai par stresa apstākļos atbildīgi paveikto darbu!”

Valsts kanceleja līdz ar konferenci “Stratēģiskā komunikācija drošākai rītdienai” un konkursu komunikācijas profesionāļiem ir ieviesusi jaunu tradīciju, jo šī bija līdz šim pirmā šāda mēroga konference valsts pārvaldes komunikācijas profesionāļiem. Plānots, ka tā tiks turpināta arī nākamgad.

Valsts kancelejas pārstāvji uzsver, ka spēcīga un vienota valsts pārvaldes komunikācija ir viens no būtiskākajiem rīkiem Latvijas drošības un attīstības mērķu sasniegšanā, sabiedrības uzticības veicināšanā valsts institūcijām, kā arī cīņā pret informācijas manipulācijām un dezinformāciju informatīvā kara apstākļos.

Konferences mērķis bija radīt dziļāku izpratni par stratēģiskās komunikācijas nozīmi, diskutēt par nozares profesionāļiem aktuāliem jautājumiem, dalīties labās prakses piemēros un veicināt savstarpējo sadarbību un koordināciju, veidojot spēcīgu valsts pārvaldes komunikatoru kopienu un stiprinot komunikācijas kapacitāti valsts pārvaldē. Konferencē bija iespēja iepazīties ar Latvijā un ārvalstīs atzītu ekspertu pieredzi, paplašināt kontaktu tīklojumu, novērtēt nozares kolēģu veikumu un atskatīties uz līdz šim paveikto.

Informāciju sagatavoja Jēkabpils novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un digitālās komunikācijas nodaļa

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->