Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.03.2024 15:05

Pašvaldības pārstāvji Slatē atbild uz iedzīvotāju jautājumiem 0

Pašvaldības pārstāvji Slatē atbild uz iedzīvotāju jautājumiem
Skatīt video

Rubenes pagasta Slatē norisinājusies iedzīvotāju tikšanās ar Jēkabpils novada pašvaldības pārstāvjiem. Šādas sanāksmes vietvara organizē regulāri, lai informētu par budžetu un plānotajiem darbiem, uzzinātu aktuālākās problēmas pagastos un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem. Viena no svarīgākajām tēmām, kas šobrīd uztrauc daudzus, ir skolu nākotne. Bažas ir arī Rubenes pagastā dzīvojošajām ģimenēm.

“Mani visvairāk interesē Rubeņu pamatskolas liktenis,” saka Rubeņu iedzīvotāja Sanita. “Šajā skolā mācās mani mazbērni – viens pirmajā, otrs – piektajā klasē. Mums ir cerība, ka skolu nelikvidēs, ka viņi pabeigs Rubeņu pamatskolu nevis kādu citu skolu.”

Pašvaldībā uzsver, ka skolu tīkla sakārtošanas jautājumā vēl ir daudz neskaidrību, jo Izglītības un zinātnes ministrijas vadlīnijas par kritērijiem joprojām nav apstiprinātas ar lēmumu. Tomēr Rubeņu pamatskolu vismaz tuvākajā laikā slēgšana neskars.

“Notiek sarunas ar Izglītības un zinātnes ministriju, lai Rubeņu pamatskolai piemēro izņēmuma statusu,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks. “Tas nozīmē, ka Rubeņu pamatskola paliek līdz tam brīdim, kamēr tiek sakārtots ceļš no Rubenes līdz Zasai ar asfalta segumu. Pēc tam mēs varam skatīties, cik skolā ir bērnu, – ja paliek maz bērnu, mēs viņus varētu vest uz Zasas vidusskolu. Kamēr šis ceļš netiks sataisīts, Rubeņu pamatskola turpinās darboties.”

Sanāksmes dalībniekiem bija jautājumi arī par dažādām saimnieciskām tēmām, piemēram, autoceļu uzturēšanu un krūmu izzāģēšanu. Slates iedzīvotājus uztrauc arī viena degradēta ēka.

“Ir viena sāpe, kas mums Slatē stāv gadiem – pašā centrā,” stāsta Slates iedzīvotāja Gunita. “Tā ir veca māja, kur kādreiz bija veikals. Ēku jau sen privatizēja. Es nezinu, cik gadus nams stāv neatjaunots. Vējš izplucina uz visām pusēm tos putuplastus un daudz ko citu. Tā ir Slates vizītkarte, un ir sāpīgi, ka tā izskatās. Īpašnieks neko nedara. Pagājušajā gadā mums solīja, ka ar īpašnieku sazinājās, ka kaut kas būs, kaut ko darīs, bet, protams, tur roka nav pielikta klāt.”

“Jēkabpils novada būvvalde ir vērsusies pie privātīpašnieka un lūgusi šo ēku sakārtot, lai nav tāda grausta Slates ciema centrā. Īpašnieks ir atbildējis, ka līdz gada beigām šo ēku sakārtos. Gaidīsim, skatīsimies! Ja gadījumā tas netiks veikts, tad piemērosim mērus,” saka Alfons Žuks.

Pašvaldības civilās aizsardzības inženieris Ilmārs Luksts tikšanās laikā iedzīvotājiem stāstīja par gatavošanos krīzes situācijām, tostarp demonstrēja, kas būtu jāliek ārkārtas gadījumu somā jeb tā saucamajā 72 stundu somā. Šādas tikšanās ar pašvaldības vadību un speciālistiem paredzētas arī citos novada pagastos. Nākamā notiks 27.martā pulksten 17:00 Asares Tautas namā, un uz to aicināti Asares, Gārsenes un Aknīstes pagastu, kā arī Aknīstes pilsētas iedzīvotāji.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->