Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 23.02.2024 19:04

Pašvaldība: nevaram aizliegt vēja parkus tikai tāpēc, ka mums emocionāli nepatīk 1

Pašvaldība: nevaram aizliegt vēja parkus tikai tāpēc, ka mums emocionāli nepatīk
Skatīt video Foto: pixabay.com

Arvien biežāk tiek publiskota informācija par jaunām iecerēm veidot vēja parkus, un arī Jēkabpils novadā idejas būvēt vēja elektrostacijas pauž aizvien jauni uzņēmumi, piemēram, SIA “PurpleGreen Solwin” iecerējis būvēt vēja ģeneratorus Vīpes un Mežāres pagastā, savukārt SIA “Latvijas vēja parki” plāno veidot vēja elektrostaciju parku Jēkabpils novada Zasas, Rubenes un Dunavas pagastā, Līvānu novada Jersikas pagastā un Augšdaugavas novada Dvietes pagastā. Iedzīvotāji pauž bažas par šādu projektu ietekmi uz vidi un veselību, turpretī Jēkabpils novada pašvaldībā norāda, ka tad, ja iecere atbilst visiem likumiem un noteikumiem, nav pamata to noraidīt.

“Šajā gadījumā tas ir līdzīgi kā ar azartspēlēm – tā ir valsts politika,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars. “Ja likumdošanā ir iestrādāts, ka ir atļauts, privātais attīstītājs iet ar savu ideju. Ja viņš pārpērk zemes vai vienojas ar īpašniekiem par cita veida sadarbību, tad, atbilstoši likumam izstrādājot to ieceri, viņš šīs atļaujas var saņemt. Mēs viņam nevaram aizliegt kaut ko būvēt tikai tāpēc, ka mums emocionāli nepatīk.”

Šobrīd pašvaldībā tiek izstrādāts jaunais novada teritorijas plānojums, kas būs pabeigts aptuveni nākamā gada vidū. Tajā būs norādītas tās teritorijas, kurās atbilstoši likumdošanai būs atļauts būvēt vēja elektrostacijas. Dokumenta izstrādē tiek ņemtas vērā valstī spēkā esošā likumdošana attiecībā uz vēja parku būvniecību.

“Mēs gribam, lai viss attīstās, lai attīstās tautsaimniecība, lai tiek būvētas ražotnes un kaut kas jauns, bet tikai ne mūsu pagalmā. Tas ir mūžīgais attīstības procesa izaicinājums,” saka Kārlis Stars.

Pašvaldībā pagaidām nav apkopota informācija par to, cik vēja parku kopumā šobrīd ir iecerēts veidot Jēkabpils novadā un kādā platībā, bet Vides pārraudzības valsts biroja mājaslapā esošajā ietekmes uz vidi novērtējumu projektu sarakstā šobrīd ir divi, kas attiecas uz Jēkabpils novadu. Ietekmes uz vidi novērtējums tiek veikts vēja parka projektam Vīpes un Mežāres pagastā, kā arī vēja parka projektam Zasas, Rubenes, Dunavas, Jersikas un Dvietes pagastu teritorijā.

Sīkāka informācija par abām iecerēm:

VĒJA PARKS VĪPES UN MEŽĀRES PAGASTĀ

VĒJA PARKS ZASAS, RUBENES UN DUNAVAS PAGASTĀ

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Artis Kusins Artis Kusins 24.02.2024 12:47
Lai Kārlis Stars uzbūvē pie savām mājām vēja parku,un dzīvo laimīgs!!!! Nevajag bendēt citiem veselību!!!!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->