Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 28.11.2022 16:57

Pāreja no dabasgāzes uz šķeldu trīs katlu mājās Jēkabpils novadā nenotiks šajā apkures sezonā 12

Pāreja no dabasgāzes uz šķeldu trīs katlu mājās Jēkabpils novadā nenotiks šajā apkures sezonā
Skatīt video

Saistībā ar dabasgāzes cenu pieaugumu Jēkabpils novada pašvaldība jau pavasarī meklēja iespējas, kā siltumenerģiju ražot lētāk. Jēkabpils pilsētā Ķieģeļu ielas mikrorajonā esošā katlu māja siltumenerģiju ražo, izmantojot dabasgāzi, tādēļ ir plānots modernizēt siltumapgādes sistēmu, lai varētu mainīt kurināmā veidu no dabasgāzes uz šķeldu. Projekta īstenošana gan nebūs tik ātra, tādēļ šajā ziemas sezonā joprojām ir spēkā vecā sistēma. Arī divi pārējie projekti – Jēkabpilī un Salas ciemā – tiks pabeigti vēlāk nekā sākotnēji iecerēts.

“Ķieģeļu ielas mikrorajonā katlu mājai jābūt gatavai 2023.gada 30.novembrī, Tvaika ielas katlu mājai jābūt gatavai 2023.gada decembra beigās, arī Salā pašvaldības katlu māja, ko apkalpo SIA “Vīgants”, būs gatava nākamgad,” stāsta Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Tas neattiecas uz tām gāzes katlu mājām, kas ir atsevišķi pie katras daudzdzīvokļu ēkas. Katlu māju nomaiņa tām mājām ir privāts jautājums.”

Raivis Ragainis skaidro, ka projekti ieilguši dažādu apstākļu dēļ: “Nav runas par to, vai mēs gribam, vai negribam. Visā pasaulē visi cenšas pāriet no gāzes uz citu kurināmo. Tas izsauc piegāžu un katlu deficītu.”

Jau iepriekš vietvarā tika informēts, ka līdzekļu ekonomija, kas būs, pārejot no dabasgāzes uz šķeldu, Salas ciemā būs 171 tūkstotis eiro gadā, Ķieģeļu ielas katlu mājā – vairāk nekā 400 tūkstoši eiro gadā, savukārt Tvaika ielas katlu mājā – 1,37 miljoni eiro gadā.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 29.11.2022 11:19
Gribētu zināt, ar ko tie iedzīvotāji, kam gāzes katlu mājas ir atsevišķi pie katras daudzdzīvokļu ēkas? Katlu māju nomaiņa tām mājām esot privāts jautājums. Ragainim būtu jāzina, ka tajās mājās arī dzīvo īrnieki, kas par viņu balsoja Pašvaldību vēlēšanās un tikko Saeimas vēlēšanās par labākajiem no labākajiem, bet līdz šim nezinu, ka Saeima būtu runājusi, ka būtu jāatceļ sankcijas pret Krievijas gāzi.
O
Observer 28.11.2022 22:17
Bezmaksas kurināmais - nolietotās automašīnu riepas, mētājas apkārt simtiem tūkstošu. Kas traucē uzbūvēt vienu kārtīgu termo-elektro staciju , kas darbojas uz riepām?
Ja Brocēnu cementa fabrikā tās var sadedzināt ekoloģiski tīri, kāpēc citur nevar?
V
Vietējais 28.11.2022 20:15
Arī šķeldas cenas nav akmenī cirstas.Arī malkas,granulu cenas ies augšā,kas būs tikai loğiski.Es par citu.Tie,kuri aizliedza kurināmo ievest,saņem lielas algas.Daudziem tās ir mērāmas padsmitos tūkstošu un vairāk.Sankciju mērķis ir skaidrs,bet to cena tautai ir nesamērīgi augsta.Ja līdz pavasarim situācija nemainīsies,man liekās vajadzētu uzklausīt visas tautas viedokli ,sarīkojot referendumu
P
Pareizaisjautājums 28.11.2022 22:19
Kad un kur kādu ir interesējis ,,tautas viedoklis,, ? Nesmīdini tautu!
n
no Hersonas 29.11.2022 09:36
Pareizaisjautājums rakstija: Kad un kur kādu ir interesējis ,,tautas viedoklis,, ? Nesmīdini tautu!
“Mums ir svētki. Jā, nav gaismas, ūdens nav, mobilo sakaru nav, arī interneta nav. Taču galvenais – krievu nav! Esmu ļoti laimīgs. Mēs varam izturēt jebko, taču brīvībā!”
V
Vietējais 29.11.2022 09:39
Pareizaisjautājums rakstija: Kad un kur kādu ir interesējis ,,tautas viedoklis,, ? Nesmīdini tautu!
Piekrītu.Bet tas jau atkarīgs no tautas.Te pat Eiropā ir tautas,kuras pavisam savādāk reağē uz savu valdību neğēlībām.Kādam tas vezums vienkārši jāizkustina.Vienmēr būs tādi,kuri slavēs jebkuru valdību.Domāju,ka ir pietiekoši daudz cilvēku,kuri redz un izprot daudzas nejēdzības.Vienkārši vajag par tām vismaz atklāti runāt.Savâdāk,klusēšana,tātad piekrišana.Skolotāji,mediķi cīnās,viņos arī ieklausās.Lūk piemērs
N
Neķītrais masāžists 28.11.2022 20:04
Es Salas vietā taisītu tā, lai var ar kūdru kurināt. Turpat blakus Garderobes purvs! Ja Sproģe būtu pie ruļļiem, toč tā darītu.
D
Distihs 28.11.2022 18:38
Ar katlu maiņu nav kur steigties,
Ja ziema sāksies, tā arī beigsies.
A
Astro 28.11.2022 17:44
Nepalikšot šķeldas badā,
Katli būšot Jaunā gadā.
J
Jocīgie 28.11.2022 17:17
Ja nu situācija mainās un dabasgāzi tomēr iepirks ? Vai tad mums to koku ir tik daudz, ka piesildīsim visu latviju visu mūžu tikai ar koksni? Gateri veda iekšā no Krievijas, Baltkrievijas baļķus priekš materiāliem, a kur tagad ņems baļķus? Nu nav tas risinājums kurināt tikai ar koksni. Ja šitā turpināsies, izcirtīs visis kokus un Latvija drīz pārvērtīsies par tuksnesi!
A
Astro 28.11.2022 17:12
Vecos nedeg antracīts,
Jauniem katliem deficīts.
J
Jefiņš 28.11.2022 17:10
Ja gāze ir tad nav jātrako ar šķeldu, tikmēr apstākļi var mainīties.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->