Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 08.12.2022 18:06

Pārceļ tiesas sēdi krimināllietā, kurā par krāpšanu apsūdzēts Aivars Kraps un vēl trīs cilvēki 49

Pārceļ tiesas sēdi krimināllietā, kurā par krāpšanu apsūdzēts Aivars Kraps un vēl trīs cilvēki

Nākamā gada 24. un 25.janvārī Zemgales rajona tiesā, Jēkabpilī, tiks skatīta krimināllieta, kurā par krāpšanu apsūdzēts Jēkabpils novada domes deputāts, bijušais Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps, kādreizējais pašvaldības kapitālsabiedrības “Jēkabpils pakalpojumi” vadītājs Guntars Leitāns, bijušais domes deputāts Nikolajs Anuškevičs un viņa biznesa partneris Andrejs Nadkins.

Apsūdzība visiem četriem ir spēkā pēc Krimināllikuma 177.panta 3.daļas “Par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa [..]”, kā arī pēc Krimināllikuma 21.panta pirmās un otrās daļas – par piedalīšanos nozieguma sagatavošanā un izdarīšanā organizētā grupā.

Savukārt Guntaram Leitānam apsūdzība celta arī pēc Krimināllikuma 179.panta 1.daļas – par svešas mantas prettiesisku iegūšanu vai izšķērdēšanu, kā arī pēc Krimināllikuma 318.panta 3.daļas – par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, radot smagas sekas.

Pērn jau informējām, ka krimināllietā iegūtie pierādījumi liecina, ka 2020.gadā, laikā no aprīļa līdz decembrim, divas pašvaldības amatpersonas un divas fiziskas personas esot vienojušās par pašvaldības budžeta līdzekļu izkrāpšanu. Fiziskās personas, kuru pārstāvētajam uzņēmumam SIA “Energoterms” noslēgts pakalpojumu līgums ar pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Jēkabpils pakalpojumi”, rēķinos, iespējams, norādīja nepatiesu informāciju par piegādāto materiālu un veikto darbu apjomu, tādējādi saņemot samaksu no kapitālsabiedrības par faktiski neveiktiem darbiem. Vietvarai tādējādi radīts vairāk nekā 124,6 tūkstošu eiro liels mantiskais zaudējums. 2021.gada janvārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturēja Aivaru Krapu, Guntaru Leitānu, Nikolaju Anuškeviču un Andreju Nadkinu. Jēkabpilī tika veiktas 24 kratīšanas.

Pēc atbrīvošanas Aivaram Krapam tika noteikts aizliegums ieņemt konkrētus amatus pašvaldībā, aizliegums izbraukt no valsts, kā arī aizliegums tuvoties noteiktām personām, bet 2022.gada 7.janvārī Ģenerālprokuratūra atcēla kriminālprocesā piemērotos drošības līdzekļus, tostarp arī aizliegumu ieņemt konkrētus amatus, līdz ar to Aivaram Krapam vairs nav nekādu ierobežojumu ieņemt amatus un pildīt funkcijas Jēkabpils novada pašvaldībā.

Krimināllietā tiks lemts par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai SIA “Energoterms”, kuras interesēs darbojies Nikolajs Anuškevičs un Andrejs Nadkins, kā arī SIA “Jēkabpils AUTO”, kuras interesēs darbojies Aivars Kraps.

Tiesas sēde bija paredzēta jau 8.decembrī, bet tā nenotika, jo viens no apsūdzētajiem saslimis. Tiesas sēde 24.janvārī nozīmēta kā atklāta, to vadīs tiesnese Līga Baltmane-Zepa.

Krimināllikumā noteikts, ka par krāpšanu organizētā grupā var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Par svešas mantas piesavināšanos, ja to izdarījusi persona, kurai šī manta uzticēta vai kuras pārziņā tā atradusies, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Savukārt par valsts amatpersonas tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības izraisījušas smagas sekas, var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

O
Observer 10.12.2022 16:04
Interesanti, kādi argumenti ir tiem portāla apmeklētājiem, kuri aptaujā atkārtoti ieklikšķina, ka nejūtas Jēkabpilī ,, pietiekami droši,, ?
K
Kurš zin? 10.12.2022 14:21
Jēkabpils tilta pahaidu šuvi paņēma un aizmāzēja pēc būvprojekta vai tāpat, uz dullo?
P
Pareizaisjautājums 10.12.2022 16:54
Ja Tev caurums atejas grīdā un žurkas no pagraba lien iekšā ... Tu ko dari ?
,,Būvprojektu,, izstrādā ?
Vai - ,,uz dullo,, ?
Z
Zane 10.12.2022 11:50
Varbūt laiks ir Meldrājas darbus pārskatīt šīs lietas kontekstā ar domes iepirkumiem.
J
Jocīgie 10.12.2022 09:28
Ja padomju laikos bija bija zināma kārtība un atbildība, ierēdnīšu un amatpersonu bija maz, cilvēki daudz, tad tagad ir otrādi! Ierēdnīšu un amatpersonu ir daudz, abildības un kārtības nav nemaz, cilvēku ir maz. Šitādi bezkauņas krēslos pie muns vēl nav redzēti.
J
Jocīgie 10.12.2022 09:30
Krēslos , domāts tagadējie.
d
duraks 10.12.2022 09:54
Jocīgie: Krēslos , domāts tagadējie.
Vai tad šie sēž tikai vakarpusē un gaida kad krēslos?
D
Distihs 09.12.2022 16:58
Tā tas ir ar politiķiem,
Dažiem galvā pilns niķiem.
B
Bezpreģels! 09.12.2022 12:23
KO TE BEZJĒGĀ ĶIDĀT KRAPU? BŪS SPRIEDUMS UN TAD JAU REDZĒS!
BET!!! PILNĪGS DEBĪLISMS IR AMATOS SALIKT CILVĒKUS, KURI NEPILDA SAVUS DARBA PIENĀKUMUS!!! VIŅI NESAPROT, KAS IR JĀDARA, UN KAD IR JĀDARA!!! VAKAR VISU DIENU NESNIGA, BET ŠĶŪRĒTĀJAM PIEZVANA LĪDZ AR TUMSU UN LIEK ŠĶŪRĒT CEĻUS! KĀDA DARBA KVALITĀTE VAR BŪT NAKTS DARBAM??? ZEME NAV SASALUSI, TRAKTORISTI PASALĒKDAMIES STUMJ SNIEGU KOPĀ AR CEĻA VELĒNĀM. VIŅI TUMSĀ NEKO NEREDZ! TRAKTORA GAISMAS IR PIE DIRSAS! PĀRREDZAMĪBA NEKĀDA! SNIEGS IR JĀTĪRA PA GAIŠU LAIKU! KĀDI CEĻI IZSKATĪSIES, KAD NOKUSĪS? PAT AR SŪDA SNIEGU NEVAR TIKT AR GODU GALĀ! NEMAZ NERUNĀSIM PAR CEĻU REMONTIEM, KUROS AIZIET SIMTIEM TŪKSTOŠU, BET REZULTĀTU NAV!!! ATBILDĪGIE, JUMS VISPĀR GALVA IR UZ PLECIEM? KAD VIENREIZ NOVADĀ BŪS KARTĪGS SAIMNIEKS? KAD??? PADOMĀJIET VĒLĒTĀJI, CIK ILGI MĒS TE MUĻĻĀSIMIES PA ŠO CŪKU BEDRI??? NU TĀ ŠITIE SLAISTI UN NEJĒGAS IR IZBESĪJUŠI, KA VAIRS NAV KUR!!!
V
Vietējais 09.12.2022 14:00
Daudzi cilvēki naivi tic,ka cilvēki iet jebkura līmeņa politikā,lai kalpotu tikai un vienīgi saviem vēlētājiem,tas ir tautai.Tā vajadzētu būt,bet ticēt tam ir vairāk kā naivi.Paskatieties kas notiek pirms vēlēšanām,kas tiek darīts ,lai tiktu pie siles.Tas ir politbiznes,ar visu no tā izrietošo.Galvenais,veiksmes gadījumā,amati,vara,nauda.Nekā personīga.Ragainis rada liekos,dārgos amatus Vanagam un tam otram,uzskrullē sev un savējiem algas.Amatos saliek savējos,vajadzīgos cilvēkus,ne jau labākos sfēras profesionāļus u.t.t.Tas pats tagad Rīgā ar lieko ministru,ministru biedriem.Viņi nedaudz piebremzēs pirms nākošajām vēlēšanām.Es jau rakstīju,mana pārliecība,kamēr neizmainīs vēlēšanu likumu,nekas nemainīsies.Tajā pašā laikā to var izdarīt tie,kuri ir pie varas.Vai viņi paši lauzīs sev izveidoto komforto sistēmu,ļoti šaubos.Godīgi,nav ne jausmas,kam būtu jānotiek,lai būtu pozitīvas izmaiņas.Tīri tehniski par to nakts tīrīšanu,ja tīra ar jauno tehniku,tai gaismas tādas,ka nebūs sliktāk kā ..
M
Milda 09.12.2022 14:45
Vietējais: Daudzi cilvēki naivi tic,ka cilvēki iet jebkura līmeņa politikā,lai kalpotu tikai un vienīgi saviem vēlētājiem,tas ir tautai.Tā vajadzētu būt,bet ticēt tam ir vairāk kā naivi.Paskatieties kas notiek pirms vēlēšanām,kas tiek darīts ,lai tiktu pie siles.Tas ir politbiznes,ar visu no tā izrietošo.Galve..
Es ticu, ka Vietējais, pie varas ticis, visos labajos amatos saliks nevis savus draugus, bet savus ienaidniekus.
T
Torba 09.12.2022 16:16
Vietējais: Daudzi cilvēki naivi tic,ka cilvēki iet jebkura līmeņa politikā,lai kalpotu tikai un vienīgi saviem vēlētājiem,tas ir tautai.Tā vajadzētu būt,bet ticēt tam ir vairāk kā naivi.Paskatieties kas notiek pirms vēlēšanām,kas tiek darīts ,lai tiktu pie siles.Tas ir politbiznes,ar visu no tā izrietošo.Galve..
Protams, deputātiem- biznesmeņiem interesē vinnēt pašvaldības iepirkumos, jo tur naudiņa pēc būves, ielas nodošanas ekspluatācijā vēl lauvas tiesa tiek arī pašu kabatās. Kam tās tauta? Pat domas par viņu nav. Otra kategorija deputātu sēž kā peles, kaut ko nošļupst un pie balsošanas cilā rociņas biznesmeņu interesēs. Vienīgais, kurš savu iespēju robežās strādā novada iedzīvotāju interesēs un tiem palīdz , tas ir Aivars Kraps.
Bebru lieta vēl paliek atklāta... Nekas vēl nav beidzies... Nu nebūs tā, ka vēlēta amatpersona strādās biznesmeņu interesēs! Tam tiks pielikta punkts!
I
Izbrīns 09.12.2022 16:31
Torba: Protams, deputātiem- biznesmeņiem interesē vinnēt pašvaldības iepirkumos, jo tur naudiņa pēc būves, ielas nodošanas ekspluatācijā vēl lauvas tiesa tiek arī pašu kabatās. Kam tās tauta? Pat domas par viņu nav. Otra kategorija deputātu sēž kā peles, kaut ko nošļupst un pie balsošanas cilā rociņas bizn..
Klausoties domes sēdes, liekas, ka deputāti vai nu neko nesajēdz vai ir norādīts kā balsot. Jo sēž kā zivteles. Pat muti neatver
J
Jēkabpiliete 09.12.2022 16:38
Vietējais: Daudzi cilvēki naivi tic,ka cilvēki iet jebkura līmeņa politikā,lai kalpotu tikai un vienīgi saviem vēlētājiem,tas ir tautai.Tā vajadzētu būt,bet ticēt tam ir vairāk kā naivi.Paskatieties kas notiek pirms vēlēšanām,kas tiek darīts ,lai tiktu pie siles.Tas ir politbiznes,ar visu no tā izrietošo.Galve..
Re kā mūsu Felss. Balso kā vajag. Ja vajag jaunu ministru - būs. Ja vajag ministru biedrus -arī būs. Ko viņš tur dara?
J
Jautājums 09.12.2022 16:39
Torba: Protams, deputātiem- biznesmeņiem interesē vinnēt pašvaldības iepirkumos, jo tur naudiņa pēc būves, ielas nodošanas ekspluatācijā vēl lauvas tiesa tiek arī pašu kabatās. Kam tās tauta? Pat domas par viņu nav. Otra kategorija deputātu sēž kā peles, kaut ko nošļupst un pie balsošanas cilā rociņas bizn..
Es ar gribu zināt, kā ar Bebru asfaltu. Visss pieklusis vai nopirkts?
z
zinātājs 09.12.2022 17:02
Milda: Es ticu, ka Vietējais, pie varas ticis, visos labajos amatos saliks nevis savus draugus, bet savus ienaidniekus.
Ja gribi zināt, tad tā ir pat labāk un prātīgi politiķi tā pat dara, jo ienaidinieks vairs nebūs ienaidnieks un centīsies uzticību attaisnot, bet draugus un radus par sliktu darbu ne izlamāt, ne no darba atlaist.
a
aga 09.12.2022 17:46
Jēkabpiliete: Re kā mūsu Felss. Balso kā vajag. Ja vajag jaunu ministru - būs. Ja vajag ministru biedrus -arī būs. Ko viņš tur dara?
Ne no kļavienes tolka, ne n9 felsa. Apaļas Nulles!
V
Viesis 09.12.2022 18:21
Jautājums: Es ar gribu zināt, kā ar Bebru asfaltu. Visss pieklusis vai nopirkts?
Bebros nekādi būvniecības pārkāpumi netika konstatēti un lietu izbeidza jau sen.
K
Kā tad! 09.12.2022 19:39
Viesis: Bebros nekādi būvniecības pārkāpumi netika konstatēti un lietu izbeidza jau sen.
Neviens neizurba mediju acu priekšā nevienu cilindru. Tā ka tavs - viss kārtībā, ir tikai tavā galvā. Pārbaudīsim, kad nākošajās vēlēšanās tiksim pie varas.
V
Viesis 12.12.2022 08:56
Kā tad!: Neviens neizurba mediju acu priekšā nevienu cilindru. Tā ka tavs - viss kārtībā, ir tikai tavā galvā. Pārbaudīsim, kad nākošajās vēlēšanās tiksim pie varas.
Ja tevis tur nebija, tas nenozīmē, ka nekas netika darīts. Bebros viss kārtībā, es tur staigāju vai braucu katru dienu un arī nekādas problēmas neredzu.
n
nemecs 09.04.2023 12:16
Torba: Protams, deputātiem- biznesmeņiem interesē vinnēt pašvaldības iepirkumos, jo tur naudiņa pēc būves, ielas nodošanas ekspluatācijā vēl lauvas tiesa tiek arī pašu kabatās. Kam tās tauta? Pat domas par viņu nav. Otra kategorija deputātu sēž kā peles, kaut ko nošļupst un pie balsošanas cilā rociņas bizn..
Vienīgais, kurš savu iespēju robežās strādā novada iedzīvotāju interesēs un tiem palīdz , tas ir Aivars Kraps.

Kā interesēs Kraps ižšeptēja(izmakšķerēja) naudu ar Energotermu!
N
No laukiem 09.12.2022 11:41
Johaidī. Kad laukos sāks tīrīt ceļus. Pat uz slimnīcu netiekam.
A
Astro 09.12.2022 09:56
Aivariņš un vēl trīs džeki,
Nodziedāšot kukareki.
O
Observer 09.12.2022 09:33
Ir tāds amerikāņu teiciens (mums taču dikti patīk amerikāņu teicieni...) -
-Ja gribi dzīvot stikla namā, nemētājies ar akmeņiem!

Darbojoties politikā (mums taču patīk darboties politikā un uzskatīt sevi par politiķiem...) , šo teicienu vēlams zināt no galvas.
Un bieži atkārtot .
T
Tā vot! 09.12.2022 10:50
Nemētājies ar akmeņiem , uzreiz mauc pa purnu! D
z
zinātājs 09.12.2022 08:32
Nezinu, kurš man to teica, bet teica, ka visi četri jau esot cietumā. Re, ka nekā! Par pārējiem nezinu, bet apsūdzība pret Krapu visa ir vadošās deputātu grupas viltīga viltība. Kraps domā, ka viss notiks taisnīgi, bet es viņa vietā neticētu nevienam, tāpat kā Gogulis, neuzticētos vietējai tiesai, bet rakstītu vēstuli Tieslietu ministrijai, lai lietas izskatīšanu ar steigu atdod Aizkraukles rajona tiesai.
s
saprati !! 09.12.2022 12:47
Pa purnu gribi ?!
z
zinātājs 09.12.2022 17:03
saprati !!: Pa purnu gribi ?!
Nē, negribu!
V
Vietējais 08.12.2022 22:58
Pilsētā ir cilvēki,par kuriem daudzi runā un pat zina,ka viņi nodarbojas ar pretlikumīgām lietām.Ne mazāk ir tādu,tagad it kā cienījamu cilvēku,kuri savu starta kapitālu 90 ajos uztaisījuši ar reāli krimināliem biznesiem.Kā krievi saka,ne poiman,ne vor.Ja tieši par domes darbu,viens ,reāli zinošs cilvēks stāstīja,ka gadiem visi nopietnie iepirkumi,it sevišķi celtniecībā,ir iepriekš sarunāti.Nevienu negribu apvainot,tauta tā runā...Kā saka,nav dūmu bez uguns.Neskriesim vilcienam pa priekšu,pagaidīsim tiesas spriedumu
E
Es nezinu 09.12.2022 01:40
Sveiki! Ja ir informācija par personām kad veic nelikumīgas darbības , noteikti iesaku ziņot policijai. Bieži vien pilsētas iedzīvotāji zin, bet policija nezina! Dažreiz pietiek ar vienu iesniegumu, lai izrullētu situāciju!
z
zinātājs 09.12.2022 08:38
Es nezinu: Sveiki! Ja ir informācija par personām kad veic nelikumīgas darbības , noteikti iesaku ziņot policijai. Bieži vien pilsētas iedzīvotāji zin, bet policija nezina! Dažreiz pietiek ar vienu iesniegumu, lai izrullētu situāciju!
Lai ietu uz policiju ar iesniegumu ir vajadzīgi stingri lietišķie pierādījumi, dokumenti, audio ieraksti, ko jebkurš advokāts apšaubīs, bet dokumenti pa grīdu nemētājas. Nav jau mūsdienu blēži nekādi muļķi un iespējams, ka policijā strādā, ja ne algoti aģenti, tad radi un draugi noteikti, kas neies cīņā pret saviem radiniekiem. Taču cilvēki, kas kaut kā blakus gadījušies, arī nav muļķi - paši izdara pareizos secinājumus un labi redz, kas notiek. Kamēr neiejauksies neatkarīgi eksperti vai KNAB no Rīgas, viss buksēsies.
Z
Zane 08.12.2022 21:17
Oi tas isfilmas ir sirdi plososas, riebj skatities

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->