Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 01.02.2023 15:52

Palielināts pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms 7

Palielināts pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms

Saistībā ar to, ka pieaudzis ziņojumu skaits par vilku uzbrukumiem un nodarītajiem postījumiem, Valsts meža dienests šajā medību sezonā palielinājis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu par 20 dzīvniekiem, tas ir, no 280 līdz 300 vilkiem. Tomēr šo atļauju drīkst izmantot tikai to novadu teritorijās, no kurām dienests šajā medību sezonā ir saņēmis pārbaudāmu informāciju par vilku nodarītajiem postījumiem mājlopiem. Medīt vilkus atļauts Alūksnes, Augšdaugavas, Balvu, Cēsu, Dienvidkurzemes, Gulbenes, Jelgavas, Jēkabpils, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu, Madonas, Ropažu, Siguldas, Smiltenes, Talsu, Tukuma un Valmieras novados. Vilku medību sezona ilgs līdz noteiktā nomedīšanas apjoma izmantošanai, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 31. martam.

Dienests atgādina, ka medniekam vilka nomedīšanas vietā jānofotografē vilka zobi tā, lai fotoattēla failā fiksētos nomedīšanas datums un nomedīšanas vietas GPS koordinātes. Šim nolūkam labi der “NoteCam” vai cita viedierīces aplikācija, kas parāda datumu un GPS koordinātes uzņemtajā attēlā. Ne vēlāk kā nākamās darba dienas laikā uz e-pasta adresi medibas@vmd.gov.lv jānosūta: 1) uzņemtais vilka zobu fotoattēls; 2) informācija par nomedītā vilka dzimumu un vecumu (jaunāks par gadu, jauns, vidēja vecuma, vecs); 3) nomedītāja mednieka apliecības numurs (vēlams arī vārds, uzvārds un telefona numurs).

No brīža, kad līdz pieļaujamā vilku nomedīšanas apjoma izpildei atlikuši 10 dzīvnieki, vilku medības atļautas tikai ar ikreizēju pieteikšanu, saskaņojot tās ar attiecīgās virsmežniecības inženieri medību jautājumos. Tas nepieciešams, lai pieļaujamais vilku nomedīšanas apjoms netiktu pārsniegts.

Apkopojot šajā medību sezonā iegūtos datus, Valsts meža dienests secinājis, ka vilku populācijas stāvoklis Latvijā ir stabils, ar pieaugošu tendenci, tādēļ ir pieļaujama vilku nomedīšanas apjoma palielināšana.

2022. gadā Valsts meža dienests saņēmis ziņojumus par 79 apstiprinātiem vilku uzbrukumiem, kuros cietuši 497 mājlopi, kamēr 2021. gadā tika reģistrēts 51 uzbrukums un cieta 182 mājlopi.

z
zinātājs 02.02.2023 10:54
Ja līdz šim pat tos 280 nespēja nomedīt, tad nezinu, kam būtu jānotiek, lai 300 vilku nošautu.
N
Neķītrais masāžists 01.02.2023 18:32
Visi uz vilkiem! Ibio... :D
P
Pareizaisjautājums 01.02.2023 17:44
Ja ar mežacūkām nekādi netiek galā, kā domā nomedīt vilkus ?
J
Jefiņš 01.02.2023 17:16
Jā, tie meža lopi ir savairojušie pārāk daudz.
A
Astro - > Distiham 01.02.2023 16:14
Vilki laukos jāšauj nost,
Distiham tie cenšas kost.
D
Distihs 01.02.2023 17:34
Mednieki smējās un gaisā šāva,
Astro vilkus saplosīt ļāva.
Astro pārkoda kaklus un ādu,
Nopietni neuztvert izrādi šādu.
D
Distihs 01.02.2023 15:55
Meža dienests nolēma ļaut
Vilkus vairāk un vairāk šaut.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->