Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 07.08.2023 13:37

Nosvinēti Viesītes pilsētas svētki 0

Nosvinēti Viesītes pilsētas svētki
Skatīt video

Ar daudzveidīgu pasākumu programmu nosvinēta Viesītes 95.dzimšanas diena. Lietainais laiks nebija šķērslis. Pilsētas iedzīvotāji un viesi kuplā skaitā pulcējās pie Viesītes kultūras centra “Sēlija”, lai kopā izbaudītu svētku galveno koncertu. Pasākumu vadīja Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts. Apmeklētājus sveica Jēkabpils novada pašvaldības vadība.

“Gads ir ātri paskrējis, un gribu novēlēt, lai mēs paspētu gan atcerēties visus, kuri to ir pelnījuši, un apsveikt viņus, gan izdarīt tos darbus, kas ir vajadzīgi šai pilsētai un šiem iedzīvotājiem,” sacīja Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis. “Lai visi labi justos! Novēlu jums skaistus svētkus ar veselīgu lietu, bet ar ļoti labām un patīkamām emocijām!”

Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un kultūras jautājumos Alfons Žuks savā uzrunā teica: “Ar mīlestību Viesītei – tas jau visu izsaka, ka mums jāmīl savi tuvie, jāmīl savas mājas, savs darbs, jāmīl tā vieta, kur mēs dzīvojam, jāmīl Viesīte. Ja mēs Viesīti mīlēsim, tad jau viss būs labi. Mēs to attīstīsim un kopsim. Viesīte ir Sēlijas sirds. Mums jāpierāda visiem, ka ne tikai Sēlijā, bet arī Latvijā ir tāda Viesīte – maza, bet sprauna, un viss te notiks. Paldies jums, ka esat, un priecīgus svētkus!”

Īpašie viesi bija Latvijas Jūras spēku Patruļkuģu eskadras patruļkuģa P-07 “Viesīte” komanda, kas sveica Viesīti svētkos. Sveicieniem pievienojās arī kuģa krustmāte Daina Vītola.

Uzrunu klātesošajiem teica arī Viesītes pilsētas pārvaldes vadītāja Sanita Lūse: “Pilsēta jau esam mēs. Ja mēs būsim radoši un veseli, tad arī pilsēta būs vesela un radoša. Ko mēs vēl varam novēlēt? Bagātību. Nedomājam tikai par to bagātību, kas ir mantiskā izteiksmē, jo īstenībā mūsu pilsētā, mūsu pagastos ir ļoti daudz dārgakmeņu – tie ir mūsu cilvēki. Tātad, ja būs mūsu dārgakmeņi – cilvēki, arī ar Viesīti ir, bija un būs viss kārtībā.”

Dažiem dārgakmeņiem – cilvēkiem, kuri snieguši atbalstu un nozīmīgu ieguldījumu Viesītes pilsētas izaugsmē, tika pasniegti pašvaldības Pateicības raksti. Tos saņēma gan ilggadējie viesītieši, kuri savu mūžu veltījuši Viesītei, gan tie iedzīvotāji, kurus dzīve atvedusi uz šo pilsētu un kuri ar savu darbu veicina vietējo patriotismu un Viesītes attīstību.

Pateicības raksta saņēmēja Austra Saturiņa stāsta: “Mana dzīve ar Viesīti saistīta kopš 2017.gada. Tas bija liktenis, jo es ar savu vīru iepazinos zaļumballē Elkšņu pagastā, un tad dzīve mani atveda šurp. Es strādāju attālināti – esmu menedžere zobārstniecībā Rīgā. Procesā šobrīd ir zobārstniecības klīnikas filiāles atvēršana šeit, Viesītē. Tas būs šajā rudenī. Viesītē dzīvot ir ļoti labi, jo ģimenēm ar bērniem Viesīte ir brīnišķīga. Viss ir tuvu sasniedzams, zaļš un draudzīgs.”

“Es Viesītē dzīvoju vairāk nekā 40 gadus, bet skolas direktors biju 36 gadus,” stāsta ilggadējais Viesītes vidusskolas direktors Andris Baldunčiks. “Jau mēnesi esmu pensijā, skolai ir cits direktors, bet man prieks, ka viss notiek tālāk. Viesītē viss ir kārtībā!”

“Ļoti labas sajūtas,” par apbalvojuma saņemšanu saka Viesītes kultūras centra “Sēlija” pasākumu organizatore Aija Rancova. “Visa diena bija brīnišķīga, arī svētku ieskaņas pasākumi bija ļoti labi. Mums bija sarunas ar jaunajiem uzņēmējiem, kuri ieradušies no Rīgas, lai strādātu šeit, lai Viesīte zeltu.”

Kopumā apbalvojumus saņēma 22 iedzīvotāji. Pēc svinīgās daļas sākās vakara lielkoncerts, kurā uzstājās Edgars Pujāts, Uģis Roze, Roberts Ošiņš, Ineta Rudzīte un citi mākslinieki.

Vakara gaitā apmeklētājus priecēja arī grupa “Bet bet”, “Four minute man” un “Queentessence”, savukārt vakara noslēgumā bija zaļumballe.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->