Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 24.07.2023 16:22

Nosvinēta Līvānu pilsētas 97.dzimšanas diena 0

Nosvinēta Līvānu pilsētas 97.dzimšanas diena
Skatīt video

Gājiens ir neatņemama Līvānu pilsētas svētku aktivitāte, kas netiek atcelta arī lietus gadījumā. Lai gan svētku vakarā Līvānus veldzēja stiprs lietus, kopīgā gājienā no Līvānu novada Kultūras centra līdz svētku skatuvei Līvānu pussalā piedalījās vairāki simti iedzīvotāju – gan pašvaldības pārstāvji, gan dažādu iestāžu un uzņēmumu darbinieki, tāpat arī amatiermākslas kolektīvi un citi līvānieši.

Visi pulcējās Līvānu pussalā, kur bija izvietota svētku skatuve. Uzrunājot klātesošos, Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods atgādināja svētku moto “Dzīvi Līvāni” un uzsvēra, ka novada attīstībā lielu darbu ir ieguldījuši uzņēmēji.

“Līvānu uzņēmēji un darbinieki – visi mēs darbojamies un strādājam, un tāpēc pēc Valsts Bankas un “Luminor” datiem mūsu Līvānu novads šogad ieņēma vienu no pirmajām vietām ārpus Rīgas un ārpus Rīgas reģiona tieši attīstībā un uzņēmējdarbībā,” teica Andris Vaivods. “Tas ir nopelns, kas jau no 2014.gada palīdz mums visiem kopā būt stipriem. Mēs lepojamies ar savu valsti, ar savu Latgali un saviem Līvāniem! Mūsu sasniegumi ir visas valsts sasniegumi. Sadarbība, atbalsts un vienotība – tas ir šajā brīdī vissvarīgākais.”

Andris Vaivods uzsvēra arī to, ka ļoti svarīga ir sadraudzība ar citām valstīm. Līvānu pilsētas svētkos piedalījās un uzrunas teica sadraudzības pašvaldību pārstāvji no Ukmerģes Lietuvā un Tarnovo Podgornes Polijā. Tāpat tika nolasīts sveiciens no Ukrainas, jo Ukrainas pārstāvji nevarēja ierasties uz svētkiem klātienē.

Katru gadu pilsētas svētku vakarā tiek sumināts Līvānu Goda pilsonis – cilvēks, kas devis nozīmīgu ieguldījumu novada attīstībā. Šogad apbalvojums piešķirts deju kolektīvu “Daugavieši” un “Rožupe” vadītājam Andrejam Usāram – par nozīmīgu ieguldījumu tautas deju tradīcijas attīstībā, teicamiem rezultātiem skatēs un vairāku paaudžu skološanu latviskās dejas tradīcijās.

Uzrunājot klātesošos, Andrejs Usārs teica: “Mans mērķis nebija kļūt par vadītāju. Mērķis bija vienkārši iemācīties dejot. Pamatskolas 7.klasē biju paņemts uz provēm deju kolektīvā, bet tad man taktiski teica – Andrej, tu tālu dzīvo, tu diez vai paspēsi uz visiem mēģinājumiem. Es sapratu, ka neesmu talantīgs. Bet skolotāja Gaida Venta, kas ir pirmā Līvānu Goda pilsone, man iemācīja ne tikai dejot dejas soļus, bet iemācīja mīlēt deju, saprast deju un sākt kaut ko veidot pašam. Tad Terēzija mani uzaicināja uz Zundāniem, es noriskēju, un tā tas aplis aizgāja. Saku paldies saviem dejotājiem par dejas mīlestību, par to mīlestību, ko jūs sniedzat man mēģinājumos, arī sadzīvē! Paldies manai ģimenei, paldies pašvaldībai, kas mūs atbalsta, paldies Kultūras centram!”

Pēc svinīgajām uzrunām sākās vakara koncerts, kurā uzstājās Andris Ērglis, Mārtiņš Kanters un Normunds Rutulis. Vakara turpinājumā klātesošos priecēja grupas “Labvēlīgais tips” un “Carnival Youth”.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->