Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.03.2024 12:55

Noslēgusies aptauja par Jēkabpils novada attīstību 0

Noslēgusies aptauja par Jēkabpils novada attīstību
Skatīt video

Noslēgusies Jēkabpils novada pašvaldības veiktā aptauja, kuras mērķis bija uzzināt iedzīvotāju viedokli par novada attīstību aizvadītajos trīs gados. Aptaujā piedalījās 284 cilvēki, no kuriem vairāk nekā trešā daļa ir no Jēkabpils pilsētas.

Vairums aptaujas dalībnieku – 52 procenti ir drīzāk apmierināti ar dzīvi Jēkabpils novadā, bet apmierināti ir 14 procenti. Neapmierinātību pauduši kopumā 32 procenti respondentu, savukārt diviem procentiem nav konkrēta viedokļa.

Savukārt pašvaldības darbu pēdējo trīs gadu laikā vairums respondentu – 58 procenti – novērtējuši kā drīzāk apmierinošu vai apmierinošu. Negatīvāku vērtējumu snieguši 37 procenti aptaujāto, savukārt pieciem procentiem nav konkrēta viedokļa.

Visbiežāk iedzīvotāji norādījuši, ka vietvarai būtu nepieciešams nodrošināt atklātību un pārredzamību savā darbībā, samazināt birokrātiju un uzlabot komunikāciju ar iedzīvotājiem.

Infrastruktūra

Infrastruktūras jomā respondentus visvairāk neapmierina ceļu un ielu stāvoklis. Ar Jēkabpils pilsētas autoceļiem nav apmierināti 110 aptaujātie, bet ar ceļiem pagastos – 104 aptaujātie. Arī ieteikumu sadaļā daudzi iedzīvotāji uzsvēruši nepieciešamību sakārtot autoceļus, kā arī piesaistīt investīcijas infrastruktūras sakārtošanai lauku teritorijās. No visiem infrastruktūras jomas pakalpojumiem aptaujas dalībniekus visvairāk apmierina ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumi.

Uzņēmējdarbība un drošība

Daudzus aptaujātos neapmierina uzņēmējdarbības vide un atbalsts uzņēmējdarbībai. Iedzīvotāji norāda, ka pašvaldībai nepieciešams piesaistīt investīcijas ekonomikas attīstībai, uzlabot infrastruktūru, vairāk atbalstīt inovācijas un jaunrades projektus, kā arī sniegt lielāku palīdzību mazajiem uzņēmējiem.

Aptaujas dalībnieki uzsver, ka pašvaldībai būtu jāpievērš lielāka uzmanība sabiedriskās kārtības nodrošināšanai, it īpaši pēc septiņiem vakarā, lai cilvēkiem nebūtu bail iziet uz ielas.

Izglītība un veselība

Izglītības jomā daudzi aicina pašvaldību saglabāt mazās skolas, lai nodrošinātu izglītību arī lauku teritorijās. Tāpat aptaujas atbildēs izskan aicinājums piesaistīt un uzturēt jaunus speciālistus. Tas attiecināms arī uz medicīnas jomu. Respondenti norāda, ka ir apgrūtināta ārstu pieejamība, jāgaida garās rindās pie medicīnas speciālistiem, tādēļ būtu jāveicina jaunu ārstniecības speciālistu piesaiste un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība arī lauku teritorijās. Vairāki respondenti norādījuši, ka novadā trūkst aptieku un zobārstu.

Kultūra un sports

Kultūras un sporta jomā iedzīvotāji vēlas daudzveidīgākus pasākumus, kā arī dažādas izklaides vietas, piemēram, modernu peldbaseinu un SPA centru, kinoteātri un boulingu.

Atzinīgāk vērtētie pašvaldības darbi pēdējo trīs gadu laikā ir reakcija plūdu gadījumā un komunikācija ar iedzīvotājiem, aizsargdambja pārbūves uzsākšana, pilsētas labiekārtošana, ceļu remonti, kultūras pasākumi, gājēju celiņu izveide, brīvpusdienas bērniem un Ziemassvētku saldumu paciņas pirmsskolas vecuma bērniem, kā arī citas iniciatīvas. Sīkāk ar aptaujas rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

Aptauja bija pieejama gan drukātā, gan elektroniskā formātā no 15.janvāra līdz 4.februārim, un informācija par aptauju tika publicēta arī Vidusdaugavas televīzijā un portālā jekabpilslaiks.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->