Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 19.04.2023 20:08

Noslēdzies Jēkabpils pilsētas bibliotēkas ēkas metu konkurss 25

Noslēdzies Jēkabpils pilsētas bibliotēkas ēkas metu konkurss
Skatīt video

Jēkabpils pilsētas bibliotēka šobrīd atrodas vēsturiskajā bankas ēkā – Andreja Pormaļa ielā 11, bet tur telpas ir par šauru un to tehniskais stāvoklis nav piemērots bibliotēkas funkcijām. Tādēļ pagājušajā gadā starp bibliotēku un pašvaldību tapa vienošanās, ka nepieciešama moderna piebūve ēkas pagalmā. Tika izsludināts metu konkurss, kurā piedalījās piecas firmas.

Šonedēļ bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē noritēja tikšanās ar bibliotēkas ēkas metu konkursa uzvarētājiem – pārstāvjiem no arhitektūras birojiem “Trīs arhitektūra” un “Sudraba arhitektūra”. Arhitektu apvienība uzvarēja konkursā, kurā bija jāizstrādā risinājums vēsturiskās ēkas pārbūvei un jaunas piebūves būvniecībai. Arhitekti prezentēja izstrādātās skices un maketu. Modernā piebūve paredzēta trīs stāvos, un to ar vēsturisko ēku savienos stikla pasāža.

“Abas ēkas netiek “piejūgtas” neglīti kopā, bet starp tām tiek radīta caurspīdīga telpa,” skaidro arhitekts Mārtiņš Ostaņēvičs no biroja “Trīs arhitektūra”. “Mūsu vīzija ir par to, ka tas varētu būt pilns ar zaļiem augiem, lai būtu patīkama vieta, kur, ienākot pa galveno ieeju, labajā pusē jūs redzat vēsturisko māju, bet kreisajā pusē – jauno telpu. Tas būtu vizuāli ļoti efektīvi. Galvenā ieeja tiek plānota starp šiem apjomiem, galvenokārt tāpēc, ka vēsturiskā ēka ir pacēlumā. Mums bija svarīgi risināt vides pieejamību, tāpēc mēs ieeju “nolaižam” nulles līmenī.”

Paredzēts, ka jaunajā piebūvē atradīsies grāmatu krātuve, Bērnu literatūras un Pieaugušo literatūras nodaļa, nodarbību zonas, pasākumu zāle, virtuve un labierīcības, bet vēsturiskajā ēkā 1.stāvs būs atvēlēts darbinieku kabinetiem, savukārt otrajā stāvā būs novadpētniecības zāle, kurai būs atstāts bankas interjers, lai apmeklētāji varētu apskatīt, kā izskatījās vēsturiskā bankas klientu apkalpošanas zāle. Tāpat tur iecerēta bankas ekspozīcija.

“Tās ir mūsu ieceres, kuras šobrīd ir realizētas šajā metā,” stāsta Jēkabpils pilsētas bibliotēkas vadītāja Renāte Lenša. “Priecājamies, ka uzvarēja tieši šī arhitektu apvienība, jo jau metu konkursa laikā, kad viņi apciemoja mūsu Pormaļa ielas ēku, varēja redzēt, ka viņi iedziļinās jau esošajā. Viņi uzbūra patiešām brīnišķīgas telpas. Mēs esam ļoti apmierinātas.”

Tagad, kad ēkas mets ir izvēlēts, nākamais solis ir būvprojekta izstrāde, un Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka šim mērķim līdzekļi jau ir atvēlēti. Būvprojekta izstrāde varētu ilgt nepilnus divus gadus – līdz nākamā gada beigām.

“Būvniecības process un būvniecības projekta izmaksas ir finansiāli ietilpīgas,” skaidro Jēkabpils novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Kārlis Stars. “Šāds projekts izmaksās virs pieciem miljoniem eiro. Protams, mēs aktīvi šo ideju nesīsim valdībai un Kultūras ministrijai, prezentēsim un meklēsim iespējas piesaistīt finansējumu.”

Apskatīt jaunās Jēkabpils pilsētas bibliotēkas ēkas metu var ikviens interesents līdz 13.maijam bibliotēkas Izstāžu un tikšanās zālē, Pasta ielā 39.

Sandra Paegļkalne

L
Lasītājs 20.04.2023 17:15
Kaut kā negribas ticēt, ka vecajā vietā bibliotēkai bija plašākas telpas. Ja jau te mazvietas, varbūt jāiet uz veco tiesu namu?
O
Observer 20.04.2023 16:58
Mana sajūta - tās ēkas neiet kopā, jo jaunā darināta, kā asimetriska vecajai. Ja jaunās jumts būtu simetrisks vecajam, tad būtu vienalga, kas tur apakšā.
A
Aj! 20.04.2023 14:06
Pilsētai nav nekāda kopskata! Katra butka citādāka, ar pusšķībiem cauriem šķūneļiem, starp kurām vīd reta jauna savrupmāja.. Ielas visas vienos ielāpos! Vot tā vajag pašvaldībai strādāt! Melnu muti iedzīvotāju labā!
p
prusaks 20.04.2023 14:05
Bibliotēka jābūvē, to noteikti atbalstīs arī Valsts Prezidents Levits, kurš noteikti tiks ievēlēts atkārtoti.
p
prusaks 21.04.2023 12:05
Tik daudz ir pret veseli trīs, tad jau neievēlēs Levitu, teikšu, lai atsauc savu kandidatūru. DDD
E
Eh! 20.04.2023 14:03
Un cik tur žurku sēdēs?
A
Astro 20.04.2023 13:44
Vienošanās domē tapa,
Bibl(i)otēkai vieta knapa,
Pie divām celtnēm trešā taps,
Palīdzēt pat teicies Kraps.
m
murgs 20.04.2023 13:27
gaidam ģimnāzijas remonta seriāla turpinājumu :) :)
p
pievienot 20.04.2023 13:25
Tās vertikālās ribas izskatās kā tiesas ēkai. Vai mums vajag vēl vienu tādu? Kā hruščovenes un bloku mājas pēc vienas šnites? Nu varbūt ari būs labi.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->