Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.01.2023 17:57

Noskaties “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” trešo raidījumu par Kaldabruņu! 14

Noskaties “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” trešo raidījumu par Kaldabruņu!

Janvārī Vidusdaugavas televīzija sāk jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte”, kas ietvers 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Filmēšanas komanda, apceļojot Sēliju, tikusies ar daudziem stipriem sēļiem, kuru uzņēmība, darba spars un radošums ne tikai attīsta konkrēto apdzīvoto vietu, bet arī veido Sēliju par daudzveidīgu, vēsturisku, patstāvīgu un harmonisku zemi.

12 video stāstos varēs iepazīt Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas.

Trešajā raidījumā izzināsim Kaldabruņu – Sēlijas ciemu, kas atrodas Jēkabpils novada Rubenes pagastā. Tikai šeit ļaudis spēj aizdzīt prom negaisu ar auga palīdzību un iekausēt stiklā gabaliņu no Sēlijas dabas. Turklāt Kaldabruņa ir vieta, kur Jāņos nenoriet Saule.

Sarunā ar biedrības “Ūdenszīmes” vadītāju Ievu Jātnieci uzzināsim, ar kādām dabas bagātībām var lepoties Kaldabruņa, kas ir padebesis un kā ar tā palīdzību var aizraidīt prom lietus mākoņus. Stikla māksliniece Ingrīda Degtjarova parādīs, kā no stikla top skaistas rotaslietas un citi mākslas priekšmeti, savukārt uzņēmumā SIA “Uzkuri” uzzināsim, kā attīstās uzņēmējdarbība mazā lauku ciematā. Kopā ar Kaldabruņas iedzīvotāju Ilzi Ermansoni izjutīsim dabas mieru un apskatīsim vietu, kur Jāņos var vērot Sauli nenorietam. Tāpat ciemosimies Červonkas baznīcā, kas īpaša ar to, ka tajā kristīts dzejnieks Rainis.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2022

b
biju pie torņa 23.01.2023 11:27
Biedrība Sēlijas salas ierosināja uzcelt torni,taču,kad aizbraucu zāle saaugusi cilvēka augumā ,pat nekādas taciņas.Nevienam to objektu nevajag un neviens nesēž un neskatās uz sauli kā Jātniece safantazējusies.Pašvaldībai jādomā,kur naudu ieguldīt,lai novada cilvēkiem būtu labums.Novads 26 000 izmeta pat to torni.Arī Kaldabruņas lielajā ēkā,kur Jātniece izplēsusi 50 000 LEADER naudu būdama pie naudas dalīšanas,saliktas 14 smilgu kušķi un salmu vainags ar piespraustām lapām.Par kādu naudu kurina šo lielo ēku? Dzirdēju,ka novads arī to apmaksājot.Pleiko ar Jātnieci kā viena zāģa zobi -kā nepalīdzēsi un pat filmu kopā netaisīsi.Filmā Jātniece ar savu znotu,stiklu māksliniece un sieviete ar bērniņu.Kur tas viedais ciems un tie izslavētie biedrības Ūdenszīmes panākumi? Tukša filma!:)))))
V
Viszine 25.01.2023 21:48
Piekrītu. Kamēr šis ceļš nebūs asfaltēts, ne tur būs viedais ciems, ne kustība. Kaldabruņā nav ne veikala, ne bibliotēkas-viss izmiris. Lai nokļūtu novada centrā, jābūt automašīnai,bet pa tādiem ceļiem...zobus var izsist. Pirmais autobuss pa taisno uz Jēkabpili iet cikos?...
Un tā platforma ...nezinu, ko no viņas var vērot- autoceļu un pļavu? Ja jau gribēja vērot Sēlijas ainavu- platforma bija jāceļ daudz tālāk no ceļa, kur būtu redzama piekalnīte un meži tālumā. Bezjēdzīga skatu platforma ķeksīša pēc-lai būtu.
S
Skolnieciņš 21.01.2023 19:12
Eh, trūkst te Sēlijā Latvju Dievu tempļu. Ir baznīcas. Bet dievturu svētnīcas ir vien entuziastu veidotas. Var veidot Dabas Mātes temli. Dabas Māti ir viegli godāt. Lūk, dažas bildes: failiem.lv/u/5aj7ymzav [Dabas Mātes godināšana.]
Vajag vien Dieva vai Dievietes atveidojumu un kādu sveci. Dabas Mātei zaļu. Dievam Pērkonam tumši zilu (var būt jebkāds zilās krāsas tonis). Dievietei Laimai tumši dzeltenu (vaska krāsas). Dievietei Mārai baltu vai melnu, drīkst arī pelēku. Godāt Sentēvu Dievus ir viegli!
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
H
Hehe 21.01.2023 19:41
Vai tad dabas māte plūdu veidolā skolnieciņu neparāva pie sentēvu dieviem?
S
Skolnieciņš 21.01.2023 20:50
Hehe: Vai tad dabas māte plūdu veidolā skolnieciņu neparāva pie sentēvu dieviem?
Hehe 21.01.2023 19:41 Daugava ir kopš pēdējā Leduslaikmeta, kas beidzās aptuveni pirms 12 000 gadu. Daugavas gultne diži nav mainījusies pēdējo gadu tūkstošu laikā. Nevajag celt mājas palieņu pļavās. Nevajag ar melorācijas sistēmām nosusināt dabīgos purvus, jo tā tiek izjaukta dabiskā ūdens aprite. Un plūdi notiek tur, kur tie agrāk nebija tik izteikti. Padomju okupācijas pārvalde sačakarēja Latvijas dabu. Godā senos Dievus un esi svētīts!
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
z
zinātājs 22.01.2023 18:12
Hehe: Vai tad dabas māte plūdu veidolā skolnieciņu neparāva pie sentēvu dieviem?
Dabas Māte Plūdu Meitai piekodināja Skolnieciņam likt mieru līdz bezgalībai. DDD
S
Skolnieciņš 22.01.2023 19:54
zinātājs: Dabas Māte Plūdu Meitai piekodināja Skolnieciņam likt mieru līdz bezgalībai. DDD
zinātājs 22.01.2023 18:12 Beidz zoboties. Dievturiem neviens naudu neziedo. Un es ar dievturību naudu nepelnu. Hipersaitē es pievieno dažus attēlus, lai ilustrētu pagānismu. Pagānisko ticību (politeisko reliģiju) ir ļoti, ļoti daudz. Tu vari pats izvēlēties, kam un kā ticēt vai neticēt.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
z
zinātājs 23.01.2023 10:43
Skolnieciņš: zinātājs 22.01.2023 18:12 Beidz zoboties. Dievturiem neviens naudu neziedo. Un es ar dievturību naudu nepelnu. Hipersaitē es pievieno dažus attēlus, lai ilustrētu pagānismu. Pagānisko ticību (politeisko reliģiju) ir ļoti, ļoti daudz. Tu vari pats izvēlēties, kam un kā ticēt vai neticēt. <br />..
Zināms, ka kaut kam ir jātic, bet, pirmkārt, jātic pašam sev. Pat kristieši runā, ka pašam sev jāpalīdz un tad arī Dievs palīdzēs.
S
Skolnieciņš 23.01.2023 17:25
zinātājs: Zināms, ka kaut kam ir jātic, bet, pirmkārt, jātic pašam sev. Pat kristieši runā, ka pašam sev jāpalīdz un tad arī Dievs palīdzēs.
Zinātāj, dievturiem ir likumīgas tiesības praktizēt dievturību Latvijā, jo šīs svētās tiesības garantē Satversme. Un neviena kristieša viedoklis nespēs šo patiesību mainīt!
Ar cieņu, Skolnieciņš
P
Paskatījos 21.01.2023 10:52
Raidījums virspusējs, arī vadītāja tāda nekāda.
z
zinātājs 21.01.2023 10:12
Video par Kaldabruņu dara zināmu, ka aktīvi darbojoties ar arī parasto stiklu un kopā ar bioloģiskiem augiem var kļūt par bagātu cilvēku, un nevajag no laukiem braukt darbā uz Rīgu vai uz ārzemēm. Tagad es zinu, kāpēc Līvāni nespēj šķirties no padomiskās pagātnes un mēģina atjaunot stikla izstrādājumu industriju.
N
Neķītrais masāžists 20.01.2023 20:45
Bez Krapa ziņas tur nekāda skatu torņa nebūtu, bet Aivaru tāpat par novada bosu, bļē, neievēlēja.
D
Distihs 20.01.2023 19:55
Aizbraucot uz Kaldabruņu,
Ieraudzīju pāris suņu.
J
Jefiņš 20.01.2023 19:08
Labi, noskatīšos visus.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->