Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 16.01.2023 19:36

Noskaties “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” otro raidījumu par Bebreni! 3

Noskaties “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” otro raidījumu par Bebreni!

Janvārī Vidusdaugavas televīzija sāk jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte”, kas ietvers 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Filmēšanas komanda, apceļojot Sēliju, tikusies ar daudziem stipriem sēļiem, kuru uzņēmība, darba spars un radošums ne tikai attīsta konkrēto apdzīvoto vietu, bet arī veido Sēliju par daudzveidīgu, vēsturisku, patstāvīgu un harmonisku zemi.

12 video stāstos varēs iepazīt Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas.

2.raidījumā var iepazīt Bebreni – Sēlijas ciemu, kas atrodas Augšdaugavas novadā un var lepoties ar unikālu dabas vērtību – Dvietes palienēm, kā arī ar 19.gadsimta Bebrenes muižas ansambli.

Sarunā ar Bebrenes pagasta pārvaldes vadītāju Benitu Štrausu izjutīsim Dvietes palieņu dabas mieru, kā arī uzzināsim, kas ir piektais gadalaiks. Kopā ar Bebrenes pagasta kultūras un tūrisma speciālisti Līgu Pauļuku iedarbināsim muižas vecās dzirnavas, izzināsim, kā radusies viena no pirmajām ciematiem veltītajām mājaslapām Latvijā, kā arī izjutīsim svētu klusumu Bebrenes Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā. Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas direktore Ērika Šaršune pastāstīs, kā tās ir – vadīt skolu bijušajā muižas kungu mājā. Savukārt rokdarbu kopā “Māra” aplūkosim zeķes un cimdus, kā arī izzināsim, kāda ir Bebrenes rokdarbnieču saistība ar Itālijas augsto modi.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2022

S
Skolnieciņš 24.01.2023 12:46
Būsim saticīgi. Nedarīsim ļaunu. Ticēsim Latvju Dieviem!
z
zinātājs 17.01.2023 08:57
Nezinu, ko teikt. Jāpaslavē filmas veidotāji par darbu, bet tajā pašā laikā gaidīju ko vairāk par daudz neko neizsakošo un vāji argumentēti slavināto Bebreni. Piemēram, es zinu, kas ir palienas, bet nezinu, kāpēc tās Bebrenē pastāv. Vēl - kas tās gleznas uz skaistās baznīcas ārsienām zīmējis? Vai no paša sākuma tās bijušas un vai kādreiz restaurētas? Nav korekti un ir prasti uzrunāt cilvēkus, piemēram, teikt Marijas kundze... It kā sīkumi, bet bojā kopējo iespaidu.
D
Distihs 16.01.2023 20:44
Bebru skolas bālā dāma
Šoreiz bija itin rāma.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->