Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 10.03.2023 18:37

Noskaties “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” 9.raidījumu par Leimaņiem! 4

Noskaties “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” 9.raidījumu par Leimaņiem!
Skatīt video

Noskaties raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” devīto raidījumu par Leimaņiem – Sēlijas ciemu, kas atrodas Jēkabpils novadā un var lepoties ar spēcīgu novadpētniecību un maizes cepšanas tradīcijām.

Par Leimaņu ciema vēsturi un pētījumiem stāstīs novadpētniecības speciāliste Ina Sēle. Viņa iepazīstinās arī ar Leimaņu pagasta mājvietu karti, kas izveidota, apkopojot informāciju par esošajām un jau zudušajām mājvietām. Novadpētniecības entuziaste Ingrīda Puķīte stāstīs par to, kā tiek vākti vēstures materiāli par pagastu un kā notiek vietējo iedzīvotāju intervijas. Tāpat apmeklēsim Amatu māju “Rūķīši”, kur var izmēģināt roku maizes cepšanā un nogaršot pašceptu maizi.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2022

f
friziere 11.03.2023 17:13
Raidījuma vadītāja pati savu apmatojumu veido?
z
zinātājs 11.03.2023 09:21
Nezinu, kā citiem, bet man klausīties Andas balsī ir vistīrākā bauda.
A
Astro - > Distiham 11.03.2023 06:19
Kurā vietā Leimaņi,
Zinās pateikt kaimiņi,
Par Distihu un pienu,
Kādu citu dienu.
D
Distihs 10.03.2023 21:09
Svarāne no Dreimaņiem
Brauc runāties uz Leimaņiem.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->