Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 18.03.2023 14:48

Noskaties “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” 8. raidījumu par Gārseni! 3

Noskaties “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” 8. raidījumu par Gārseni!
Skatīt video

Noskaties raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” astoto raidījumu par Gārseni – Sēlijas ciemu, kas atrodas Jēkabpils novadā un var lepoties ar baronu fon Budbergu dzimtas mantojumu – muižas kompleksu.

Ar muižas kungu māju – Gārsenes pili tuvāk iepazīstinās Gārsenes pils pārvaldniece Dace Geida. Gārsenietis Valdis Kalnietis parādīs savu seno lietu privātkolekciju “Solis sendienās”, bet Juris Brakovskis pastāstīs par Gārsenes dabas takām un velosacensībām, kuras jau tradicionāli pulcē riteņbraucējus no malu malām. Gārsenē dzīvo daudzi aktīva dzīvesveida piekritēji – viens no viņiem ir Andris Zībergs, kurš regulāri organizē dažādus pārgājienus.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā var iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birķineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavada enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”.

#SIF_MAF2022

z
zinātājs 20.03.2023 09:30
Visi zina, kur ir Gārsene un daudzi ir tur pat bijuši. Arī es. Drīz pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.
A
Astro 18.03.2023 18:13
Juris pastāstīs par takām,
Par velīšiem un zirga sakām.
D
Distihs 18.03.2023 15:20
Nesaceļot lielu traci,
Gārsenē var satikt Daci.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->