Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.11.2023 18:19

Norvēģu pārstāvis Jēkabpilī vada apmācības par vides kampaņu organizēšanu 0

Norvēģu pārstāvis Jēkabpilī vada apmācības par vides kampaņu organizēšanu
Skatīt video

Jēkabpils biedrībā “Vides iniciatīvu centrs” norisinājušās vairāku dienu apmācības par vides kampaņu organizēšanu. Tās vadīja Vedats Sevincers (Vedat Sevincer) – pārstāvis no Norvēģijas organizācijas “Norsensus Mediaforum”. Galvenais mērķis bija izglītot apmācību dalībniekus par informatīvo kampaņu veidošanu vides jomā.

“Mans darbs ir mācīt, kā sagatavot un kā nodot cilvēkiem ziņojumus par dažādām tēmām, tostarp arī par atkritumu pārstrādi,” stāsta Vedats Sevincers. “Šeit mēs veicam apmācības par to, kā sagatavot informatīvās kampaņas par tēmām, kas skar atkritumu pārstrādi, un es dalos arī Norvēģijas pieredzē.”

Ņemot vērā apmācībās iegūtās zināšanas, Jēkabpils biedrība “Vides iniciatīvu centrs” tuvākajā laikā īstenos vides kampaņu.

“Mums ir vēl tāls ceļš ejams pretī atkritumu šķirošanai, šīs izpratnes attīstīšanā, bet mēs vēl esam procesā, gala tēma vēl nav definēta. Mēs šobrīd strādājam grupu darbā pie dažādām sākotnējām idejām, kas varētu būt, un tad meklēsim, kas sabiedrībai varētu būt noderīgākais,” skaidro Vides iniciatīvu centra projektu vadītāja Lāsma Mežsēta.

Pasākumā piedalījās SIA “Jēkabpils pakalpojumi” un nevalstisko organizāciju pārstāvji, tāpat arī pārstāvji no kustības “Zero Waste Latvija” un Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņi, kuri studē multimediju dizainu un jau iepriekš ir iepazinuši “Vides iniciatīvu centra” darbību.

“Šīs biedrības galvenais mērķis ir mainīt cilvēku ieradumus, paplašināt cilvēku redzesloku par aktuālajiem jautājumiem saistībā ar vidi. Un es esmu šeit, lai uztvertu visu informāciju, lai paplašinātu savu redzesloku un kādā savas dzīves posmā izmantotu šīs zināšanas,” saka Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēknis Lauris.

Ņemot vērā, ka multimediju dizaina speciālistiem jāizstrādā projekti ļoti dažādās nozarēs, šīs apmācības jauniešiem noderēs, apgūstot profesiju.

“Mēs iemācījāmies tādu metodi kā “story telling” (stāstu veidošana), kad mēs veidojam dažādus stāstus. Tas, man šķiet, ļoti palīdz mums izpausties un domāt radošāk – “ārpus kastes”,” saka koledžas audzēkne Sindija.

Apmācības bija viena no aktivitātēm projektā “Zaļie dzīves tetovējumi”, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->