Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 30.11.2022 13:14

No Elkšņu pagasta meža uz Jēkabpili atvesta pilsētas galvenā svētku egle 13

No Elkšņu pagasta meža uz Jēkabpili atvesta pilsētas galvenā svētku egle
Skatīt video

Jēkabpilī ik gadu Ziemassvētku egle tiek izvēlēta kādā no apkārtnē esošajiem Latvijas valsts mežiem. Šogad no aptuveni 20 kandidātiem izvēlēts koks, kas aug Jēkabpils novada Elkšņu pagastā. Par Jēkabpils svētku galvenās rotas nozāģēšanu un nogādāšanu pilsētā ik gadu rūpējas SIA “Jēkabpils pakalpojumi”. Gadu gaitā uzņēmums ir uzkrājis pieredzi, lai process būtu operatīvs un tā laikā netiktu aplauzti koka zari. Darbinieki skaidro, ka neder kurš katrs koks – ir jāraugās, lai pie egles var piekļūt smagā tehnika ar cēlējkrānu.

“Šogad bija sarežģītāk, jo šī egle atradās 18 metrus no ceļa, līdz ar to mums vajadzēja lielāku krānu,” stāsta SIA “Jēkabpils pakalpojumi” būvinženieris Aigars Začests. “Ir piesaistīts ārpakalpojums – cita tehnika, jo tā ir specifiska tehnika, kādu mēs ikdienā nelietojam, mums tādai tehnikai ikdienā nav pielietojuma. Šogad viss noritēja pēc plāna. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu es teiktu – viss notika ideāli.”

Pagājušajā gadā egles vedējiem bija īsts pārbaudījums. Slideno un aizputināto ceļu dēļ gan vairākas vieglās automašīnas, gan smagā tehnika ieslīdēja grāvī. Visa diena pagāja, kamēr transportlīdzekļi tika izvilkti atpakaļ uz ceļa. Ziemassvētku egle pērn pilsētā tika ievesta tikai pašā vakarā.

Šogad process noritēja bez starpgadījumiem. Jēkabpils Vecpilsētas laukumu šajos svētkos rotās 16 metrus gara un aptuveni 30 gadus veca egle. Tā tiks rotāta ar gaismas virtenēm, bumbām, pušķiem un citiem elementiem zelta, sudraba un sarkanos toņos. Pašvaldības iepirkumā par Jēkabpils pilsētas Ziemassvētku dekoru nomu, montāžu un demontāžu uzvarējis uzņēmums no Igaunijas “Gala Stage OÜ”, kas darbus veiks par 28 tūkstošiem eiro. Pilsētas izrotāšana plānota līdz 7.decembrim, savukārt galvenā egle tiks izrotāta līdz 3.decembrim, jo 3.decembrī pulksten 16:00 būs egles iedegšanas pasākums.

30.novembra pusdienlaikā egle jau bija uzstādīta Vecpilsētas laukumā. Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka atšķirībā no pagājušā gada, kad aptuveni puse laukuma bija slēgta satiksmei, jo apkārt eglei tika veidota Ziemassvētku pilsētiņa, šogad nekas tāds nav paredzēts. Citi svētku dekori iecerēti pie Jēkabpils Tautas nama strūklakas, tādēļ Vecpilsētas laukums būs pieejams automašīnām, izņemot īslaicīgus ierobežojumus pasākumu laikā.

Sandra Paegļkalne

J
Jēkabpilietis 01.12.2022 19:54
Laikam tikai mūsu pilsētā vēl ir tumšs. Citās pilsētās jau sen ir iedegti Ziemassvētku dekori. Tikai pie mums egle nav uz 1. ADVENTI. Ko var gribēt, kāda vadība tādi arī svētki. Tagad pilnai laimei arī puse tilta ir bez apgaismojuma. Ļoti pozitīva gaisotne pilsētā.
S
Skolnieciņš 15.12.2022 16:46
Vai Tu zināji, ka advente nav latviešu svētki? Adventi izdomāja luterāņi. Tu, protams, drīksti ticēt rabīnam Jēzum Kristum, taču apkārtējā sabiedrība var neticēt.
Ar cieņu, Tavs Skolnieciņš
S
Skolnieciņš 01.12.2022 17:07
Es nesvinu Ziemassvētkus. Es neticu rabīnam Jēzum Kristum…
S
Skolnieciņš 01.12.2022 17:06
Tas ir mīļi, ka cilvēki līgsmo un svin svētkus. Tas ir bezgala jauki, tomēr mani vienmēr ir uztraucis Ziemasvētku saturs. Kas ir Ziemasvētki? Ziemasvētki ir Ziemas saulgriežu svētki, kuros godā senos Dievus un senās Dievietes. Latvieši pēc senajām dievturu tradīcijām godā Latvju Dievus. Kāds sakars Ziemassvētkriem ir ar Jēzu Kristu? It ne kāds! Pirmie kristieši rabīna Jēzus Kristus (ja vien šāds senebreju mitoloģijas personāžs dzīvē vispār eksistēja…) dzimšanas dienu atzīmēja kaut kur martā. Bet tad dažus gadsimtus pēc rabīna Jēzus Kristus nāves baznīcēni nolēma svinēt šos svētkus ziemā.
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-(
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
J
Jocīgie 01.12.2022 14:43
Kad sāks runāt par ielu tīrīšanai no sniega ielās, novadā? Vai visi ceļi ir tīri, vai tikai piebraukti? Kā pilsēta un novads ir sagatavojies ziemas apkurei? Kāda ir šķeldas kvalitāte pilsētas katlu mājās? Kā un vai tiek ekonomēta elektroenerģija? Kā veicas ar novada nākamā gada budžeta sastādīšanu? Utt utt. A te visu laiku kaut kādu kuiņu raksta!
v
vārds 01.12.2022 15:54
Par budžetu jājautā tepat zinātājam viņš ir runas vīrs.
z
zinātājs 01.12.2022 10:23
Zināms, ka Jēkabpils eglei jābūt visskaistākai Sēlijā.
A
Astro 01.12.2022 09:54
No prieka Salatētis joņos,
Redzot egli krāsu toņos.
S
Skolnieciņš 01.12.2022 07:06
Man vislabāk patīk Lielvārdes Ziemassvētku egle. Pie tādas eglītes variet Jēzu negaidīt... ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
N
Neķītrais masāžists 30.11.2022 20:17
Vai tad pašvaldībai nav savu mežu, ka jāubagojas no valsts mežiem? Tepat Mežparkā tak varēja kādu smuku egli atrast un nevajadzēja tērēt soļarku uz Elkšņiem un atpakaļ.
D
Distihs 30.11.2022 18:22
Lai eglei bojāts netiek sāns,
Vajadzīgs trīscollīgs krāns.
J
Jefiņš 30.11.2022 18:17
Redzēju, ir jau smuka, tikai nevajadzēja pa zemi vlkt.
A
Astro 30.11.2022 16:52
No Elkšņu meža nākusi,
Tālu ceļu braukusi,
Šogad rotās laukumu,
Saposta ar krāšņumu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->