Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.09.2022 15:54

No decembra Jēkabpilī būs dārgāks ūdens un kanalizācija 0

No decembra Jēkabpilī būs dārgāks ūdens un kanalizācija
Skatīt video

Jēkabpilī un Brodu ciemā no decembra plānots palielināt tarifus par ūdensapgādi un kanalizāciju. SIA “Jēkabpils ūdens” ir iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā tarifu projektu, kurā paredzēts ūdens tarifa palielinājums par 43 procentiem, bet kanalizācijas tarifa palielinājums – par 39 procentiem. Maksu par ūdensapgādes pakalpojumu paredzēts palielināt no līdzšinējiem 88 centiem līdz 1 eiro 26 centiem par kubikmetru. Savukārt tarifu par kanalizācijas pakalpojumu – no līdzšinējā 1 eiro 24 centiem līdz 1 eiro 73 centiem par kubikmetru. Cenas norādītas, neieskaitot PVN. Iedzīvotāji jaunumus vērtē negatīvi, savukārt pašvaldībā skaidro, ka tarifi bija jāpaaugstina. Iepriekšējo reizi tie tika palielināti 2014.gadā.

“Ūdens ir jādabū no zemes ārā, un elektrības cenas ir augušas,” skaidro Jēkabpils novada domes izpilddirektors Uldis Skreivers. “Ūdens ir jāatdzelžo, visur nepieciešama elektrība. “Jēkabpils ūdens” ir lielais energopatērētājs, viņiem ir ļoti liels elektrības patēriņš. Darbiniekiem jānodrošina arī minimālā alga, tur liela daļa strādā par minimālo algu. Pa šiem gadiem, ja nemaldos, viņiem ir divas reizes cēlusies minimālā alga. Arī materiālu cenas ir cēlušās. Gada inflācija ir 21 procents. Šādos apstākļos nevar teikt, ka nav pamata celt tarifus.”

Pirmo reizi tarifa projekts tika iesniegts 11.augustā, bet Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas prasību dēļ projektu vairākkārt nācās labot. Piemēram, sākotnējā versijā nebija ņemtas vērā aktuālās elektroenerģijas cenas. Šodien, 15.septembrī, SIA “Jēkabpils ūdens” iesniedza projekta jaunāko versiju. Ja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinās projektu, jaunie tarifi stāsies spēkā šā gada decembrī.

Jāpiebilst, ka tarifi, kas stāsies spēkā decembrī, būs aktuāli tikai līdz nākamā gada maijam, jo šajā periodā valsts atbalsts ļauj tarifā neiekļaut pilnas izmaksas par elektroenerģiju. Savukārt no maija valsts atbalsta vairs nebūs, tādēļ tarifos tiks iekļautas pilnās izmaksas. Kopējais ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifs no decembra līdz maijam plānots 2 eiro 99 centi par kubikmetru, savukārt no maija – 3 eiro 6 centi par kubikmetru, neieskaitot PVN.

Sandra Paegļkalne


 

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->