Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.01.2023 16:42

No 1.janvāra aizliegts makšķerēt Daugavā – kilometru garā posmā zem Pļaviņu HES 4

No 1.janvāra aizliegts makšķerēt Daugavā – kilometru garā posmā zem Pļaviņu HES

No 1.janvāra aizliegts makšķerēt Daugavā, kilometru garā posmā zem Pļaviņu hidroelektrostacijas. Lai gan licencētās makšķerēšanas nolikums ir spēkā līdz 2025.gadam, šā gada 1.janvārī stājas spēkā jaunais Pašvaldību likums, līdz ar to pašvaldībai bija jāizdod jauni saistošie noteikumi, bet tādi nav pieņemti. Līdz ar to šajā gadījumā stājas spēkā vispārējā kārtība, kas attiecas uz makšķerēšanu Latvijā. Makšķerēt ir aizliegts 1000 metru posmā lejup pa straumi no Pļaviņu HES aizsprosta.

Jaunie noteikumi makšķerēšanai lieguma zonā lejpus Pļaviņu HES pašlaik tiek saskaņoti, informē Aizkraukles novada pašvaldībā.

Par pašvaldības ūdeņu uzraudzību, apsekošanu un kontroli Aizkraukles novada pašvaldība noslēgusi līgumu ar biedrību "Vides aizsardzības asociācija", kurā darbojas sabiedriskie vides inspektori. Biedrības valdes loceklis Aivars Ruņģis informē, ka patlaban izstrādāti un saskaņošanai instancēs – Zemkopības ministrijā, Valsts vides dienestā, vides zinātniskajā institūtā "BIOR" un Aizkraukles novada domē – iesniegti jauni noteikumi, kuros būs paredzēts izsniegt licenci makšķerēšanai kilometru lejpus Pļaviņu HES, turklāt tajos paredzētas arī licences izsniegšanas maksas izmaiņas.

"Jauno noteikumu izstrādes un apstiprināšanas procesu esam uzsākuši novembrī, jau saņemts Zemkopības ministrijas koriģējums, veikti labojumi un noteikumi sagatavoti atkārtotai iesniegšanai. Tālāk sekos saskaņošanas process ar citām instancēm," skaidro Ruņģis.

Jauno noteikumu saskaņošana un apstiprināšana var ilgt vairākus mēnešus. Kad tie stāsies spēkā, makšķernieki varēs saņemt licenci, lai makšķerētu arī aizlieguma zonā kilometru lejpus Pļaviņu HES, savukārt "Vides aizsardzības asociācija" kontrolēs šo noteikumu ievērošanu.

z
zinātājs 03.01.2023 11:03
Meklēju ziņas Googlē, YouTubē, jo arī nezinu, kāds ir fizioloģiskais pamats aizliegumam zvejot zivis tuvu elektrostacijām, tiltiem un citām hidrotehniskām būvēm, bet neko konkrētu neatradu, taču nācu pie secinājuma, ka aizliegumam šādam pamatā ir bailes no terorisma, kas ir pamatotas ar situāciju Ukrainā, jo ukraiņu pretinieki nevilcināsies veikt diversijas arī pret Zeļenska režīma kvēlākajiem atbalstītājiem.
N
Neķītrais masāžists 02.01.2023 21:01
A, kāda hrena pēc nedrīkst zvejot tuvāk par kilometru no HESa, ja tur varbūt labāk ķeras? Pasaki, bļē, Ruņģi! Zivis dievs radījis, lai cilvēki tās ēstu. Idiotu bars... :(
D
Distihs 02.01.2023 20:07
Kamēr runā ar locekli Ruņģi,
Citi ar zivīm grib pielikt kuņģi.
J
Jefiņš 02.01.2023 17:25
Kurš nu no Jēkabpils dzīsies pie Aizkraukles makšķerēt, te var to darīt tiltam abās pusēs, tiesa, neko noķert arī nevar.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->