Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.02.2023 17:42

Nepilnas nedēļas laikā Jēkabpilī nodots jau vairāk nekā tūkstotis kilogramu tekstila 9

Nepilnas nedēļas laikā Jēkabpilī nodots jau vairāk nekā tūkstotis kilogramu tekstila
Skatīt video

Kopš 9.februāra, kad deviņās Jēkabpils pilsētas vietās tika uzstādīti jaunie tekstilizstrādājumu šķirošanas konteineri, savākti jau 1473 kilogrami tekstila. Vēl gan nav zināms, cik daudz no tā noderēs otrreizējai valkāšanai un lietošanai, cik – pārstrādei, jo to noteiks uzņēmums SIA “3R”, kam SIA “Jēkabpils pakalpojumi” reizi mēnesī piegādās konteineru saturu. SIA “3R” visu vēlreiz pāršķiros un nodos tālāk pārstrādei un lietošanai.

SIA “Jēkabpils pakalpojumi” uzsver, ka ir patīkams pārsteigums par iedzīvotāju aktivitāti tekstilizstrādājumu šķirošanā, jo nebija cerēts, ka jaunie konteineri tik strauji piepildīsies. Visaktīvāk tiek izmantoti konteineri Rīgas ielā, Dambja ielā pie Kena parka, kā arī pie Jēkabpils autoostas.

Uzņēmumā uzsver, ka iedzīvotāji vairumā gadījumu ir ievērojuši lietošanas nosacījumus – līdz šim tikai dažos gadījumos starp nodoto apģērbu un apaviem atrasti dažādi sadzīves atkritumi, kas būtu jāmet sadzīves atkritumu konteineros vai stiklam un plastmasai domātajos konteineros. SIA “Jēkabpils pakalpojumi” atgādina, ka violetajos konteineros drīkst mest tikai tīrus, sausus, nesaplēstus un nesabojātus apģērbus, dvieļus, gultas veļu, aizkarus, spilvenus un segas, apavu pārus, kā arī jostas un somas. Nedrīkst mest mitru, sapelējušu, netīru, saplēstu, sabojātu apģērbu.

Iedzīvotāji tiek lūgti tekstilu ievietot maisiņā un jaunajā konteinerā izmest ar visu maisiņu, jo tādā veidā tiks atvieglota konteineru iztukšošana un novērstas situācijas, kad, atverot konteinera durvis, apģērbs izkrīt uz netīras ielas.

Ņemot vērā iedzīvotāju lielo interesi par apģērbu šķirošanu, SIA “Jēkabpils pakalpojumi” apsvērs domu palielināt konteineru skaitu. Šobrīd pilsētā ir pieejami deviņi konteineri Daugavas kreisajā krastā un viens konteiners Daugavas labajā krastā.

Specializētie tekstila šķirošanas konteineri Jēkabpilī pieejami:

  • Rīgas ielā – stāvlaukumā pie tirdziņa;
  • Dambja ielā – stāvlaukumā pretī Kena parkam;
  • Autoostas teritorijā – šķirošanas punktā;
  • Jāņa Akuratera ielas un Jaunās ielas krustojums – šķirošanas punktā;
  • Siliņu ielā 30;
  • Brīvības ielā 126;
  • Viestura ielā 34a – pie tirdziņa;
  • Nākotnes ielā 2;
  • Zemgales ielā 24/1 – šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā.
z
zinātājs 16.02.2023 10:11
Laikam kaut kas tiek noklusēts, vai arī es nezinu, kāpēc konteineros nedrīkst nodot iebojātus tekstilizstrādājumus, ja primārais ir dabas aizsardzība? Mulsina arī prasība, ka lietotais apģērbs pirms ievietošanas konteinerā jāiepako plastmasas maisiņā. Pamatojums, ka, atverot konteineru, saturs var izgāzties dubļos, neiztur kritiku. Apmēram tā - atverot piena pudeli, piens var izlīt. Kas tā par pudeli, kas tas par konteineru!
p
plānā galdiņa urbējs 16.02.2023 16:56
Tu nekad to neuzzināsi, samierinies ar to. DDD
L
Lumpenisskaudīgais 16.02.2023 17:46
Zinātāj, ir tur racionāls iemesls... ja drēbes ieliks polietilēna maisā, tās neuzsūks mitrumu, nesāks pelēt un smirdēt, kā tas bija ar pirmo gadu humpalām.
D
Distihs 15.02.2023 19:10
Astro iedams smagi dvesa,
Daudz viņš drēbju nodot nesa.
N
Neķītrais masāžists 15.02.2023 18:56
Vai tad saplēstu tekstilu, kā materiālu, nevar izmantot otrreizējai ražošanai? Atkal kaut kāda figņja!
s
skotņiks 15.02.2023 20:09
Saplēstu tekstilu vari izmantot pats kā kājautus kūts zābakos.
H
He he 15.02.2023 18:54
Nu kādam būs kārtīgs bizness!
H
Hi hi 16.02.2023 14:03
Neskaiti naudu svešā makā,bet attīsti savu biznesu. Piemēram : purkšķīšu ķeršanu vai kabatas biljarda turnīra izveidi.
A
Astro 15.02.2023 17:59
Ļaudis neguļ,agri mostas,
Krāmē tekstilu pie ostas.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->