Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.03.2023 13:58

Neirozinātnes olimpiādē pirmo vietu ieguva Aizkraukles novada vidusskolas skolniece Madlēna Keiša 6

No kreisās: 1. vietas ieguvēja Madlēna Keiša no Aizkraukles novada vidusskolas, 2. vietas ieguvēja Elza Strumpe no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un 3. vietas ieguvēja Patrīcija Nikola Svīrēja no Rīgas 84. vidusskolas

Neirozinātnes olimpiādē "Latvian Brain Bee" pirmo vietu ieguva Aizkraukles novada vidusskolas skolniece Madlēna Keiša, informē Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas departamenta stratēģiskās komunikācijas vadītāja Ieva Nora Gediņa.

25.februārī aizvadīta neirozinātnes olimpiāde vidusskolēniem "Latvian Brain Bee", kuru RSU rīkoja jau otro gadu. Pirmo vietu izcīnīja Keiša, otro vietu ieguva Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolniece Elza Strumpe, bet trešo - Rīgas 84.vidusskolas skolniece Patrīcija Nikola Svīrēja.

"Olimpiāde bija lieliska iespēja paplašināt zināšanas par nervu sistēmu, jo mani ļoti aizrauj gan neiroloģija, gan neirozinātne. Tā deva iespēju mācīties atpazīt dažādu nervu slimību pazīmes. Uzvara sniedza pārliecību, ka medicīna un tieši neiroloģija ir nozares, kas mani patiesi interesē un ar ko es vēlos saistīt savu nākotni," stāsta 1. vietas ieguvēja Madlēna Keiša. Kopumā dalībai pieteicās vairāk nekā 100 skolēni no visas Latvijas. Labākie 50, kuri piedalījās nacionālajā atlases posmā, tika noskaidroti jau janvāra izskaņā. Nacionālās kārtas uzvarētāja pārstāvēs Latviju "International Brain Bee 2023", kas šogad notiks ASV galvaspilsētā Vašingtonā.

"Vidusskolēni organizatoru komandu iepriecināja ar zināšanām un ieguldīto darbu, ņemot vērā, ka olimpiādes uzdevumi bija diezgan komplicēti. Esam patiesi gandarīti par jauniešu degsmi un ieinteresētību," uzsver olimpiādes organizators, RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas studentu zinātniskā pulciņa vadītājs Agnis Saulītis. Olimpiādes nacionālais posms ritēja sešas stundas angļu valodā. Skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem par nervu sistēmas anatomisko un histoloģisko uzbūvi, nervu sistēmas darbības principiem un nervu sistēmu slimībām. Sacensībās pārstāvētas vidusskolas no Rīgas, Aizkraukles, Rēzeknes, Jelgavas, Daugavpils, Rojas, Jūrmalas, Preiļiem, Olaines, Iecavas, Valkas un Dagdas. Skolēni lielākoties bija tieši no reģionu skolām. Puse dalībnieku bija no 12.klasēm, kam sekoja 11.un 10.klašu pārstāvji.

"Esam priecīgi, ka jaunieši interesējas par neirozinātnēm. To pierāda plašais dalībnieku apjoms un visas Latvijas ģeogrāfija. Pagājušajā gadā uzvarēja skolēns no Rēzeknes, šogad skolniece no Alūksnes, kas liecina, ka zinoši un perspektīvi jaunieši ir visā Latvijā. Olimpiāde parādīja, ka esam bagāti ar vidusskolēniem, kuri ir ne tikai gatavi iesaistīties nervu slimību izpētē un neirozinātnē, bet arī saistīt savu profesijas izvēli ar studijām RSU Medicīnas fakultātē. Pasaulē un arī Latvijā pieaug pacientu skaits ar dažādām šobrīd pat neārstējamām smadzeņu saslimšanām. Palīdzēt var jaunieši, kuri izvēlētos ar nervu slimību izpēti un ārstniecību saistītu nākotni," uzskata Neiroloģijas attīstības fonda un RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs profesors Andrejs Millers.

"Latvian Brain Bee" ir daļa no "International Brain Bee" kustības, kas pastāv jau 20 gadu un aptver vairāk nekā 30 nācijas. Tā veicina skolēnu iesaistīšanos neirozinātnē. Skolēni vispirms piedalās valsts nacionālajā olimpiādē, kuras uzvarētājs dodas uz starptautiskām sacensībām. Latvija "International Brain Bee" saimē ir otro gadu, pateicoties sadarbībai starp RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas Studentu zinātnisko pulciņu, RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedru, Neiroloģijas attīstības fondu un Jauno mediķu akadēmiju.

 

 

 

z
zinātājs 03.03.2023 09:43
Garajā rakstā ne ar pušplēstu vārdu nav minēts, kādi bijuši iemesli tam, ka sacensības ignorējuši mūsu Jēkabpils skolēni un pat no novada neviens nav devies uz Rīgu. Toties patiess pārsteigums man ir Aizkraukles uzvara, jo līdz šim nezināju, ka mums draudzīgajā kaimiņpilsētā, ko nevar teikt par Līvāniem, ir tik attīstīta interese par neirozinātni.
A
Astro 03.03.2023 03:10
Zinātkārā Madlēniņa Keiša,
Varētu būt laba geiša.
N
Neķītrais masāžists 02.03.2023 19:20
Ja skuķi nevar iemācīties un negrib šūt, adīt, aust un ēst taisīt, tad jāiet zinātnē. :D
A
Astro 02.03.2023 16:58
Uz Vašingtonu Keiša brauks,
Vēl ir pamācīties laiks.
J
Jefiņš 02.03.2023 16:56
Tad jau dienās būs pamatīga daktere, vajag maksāt stipendiju un vilināt uz Jēkabpili.
D
Distihs 02.03.2023 14:14
Sevi pierādīt tur spēja,
Keiša Rīgā uzvarēja.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->