Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 07.03.2024 18:22

Nedienas ar autoceļu Straumnieki - Vidulejas 4

Nedienas ar autoceļu Straumnieki - Vidulejas
Skatīt video

Iedzīvotāji jau gadiem ilgi gaida autoceļa Straumnieki – Vidulejas atjaunošanu

Pa Jēkabpils novada Vīpes pagasta autoceļu Straumnieki – Vidulejas šobrīd ir ļoti sarežģīti pārvietoties, bet vietējā iedzīvotāja Inga Štolcere teic, ka tā nav tikai pavasara šķīdonī. Ceļa stāvoklis ir kritisks ik reizi, kad ir mitrāks un lietaināks periods. Lai gan autoceļš iepriekš ir remontēts, līdzšinējie ieguldījumi uz tā nav devuši rezultātu.

Inga Štolcere raksta: “Jau 35 gadus pārvietojamies pa šādu ceļu. Remontēja, pakaisīja kaut ko plānā kārtiņā, bet rezultātā nav ne naudas, ne ceļa! Mēs mašīnas nespējam remontēt. Nupat kaimiņiem mašīnai karteri pārsita, mašīna remontā, liela nauda jāmaksā.”

Lai kaut cik uzlabotu situāciju, iedzīvotāji regulāri rok notekas, lai novadītu ūdeni prom no dziļajām risēm.

Lūgumi autoceļu salabot tā, lai tas būtu labā stāvoklī, līdz šim nav sadzirdēti, un arī šā gada pašvaldības budžetā nav iekļauti līdzekļi ceļa pilnīgai pārbūvei. Jēkabpils novada domes vadība uzsver, ka tam trūkstot finansējuma, jo jādomā arī par citiem autoceļiem.

“Mēs nevaram visu likt šim ceļam un visu taisīt tikai tāpēc, ka no turienes ir lielākais video daudzums. Mums tādu ceļu ir daudz. Nevar vienu ceļu sataisīt, bet pārējiem ceļiem vispār neko nedarīt,” saka Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis.

Vienlaikus domes vadība uzsver, ka šogad paredzēts uzsākt ceļa remontu pa posmiem, sakārtojot to pakāpeniski – vairāku gadu periodā.

“Tas, ko mēs plānojam darīt, runājot ar pagasta pārvaldnieku un saimnieku, ir pa gabalam mēģināt ar šķembu stiprināt šo ceļu,” skaidro Raivis Ragainis. “Es uzskatu, ka vajadzētu vasaras periodā uzlikt šķembas kārtu – nevis grants kārtu vai maisījuma kārtu, kā to lika visu laiku, bet tieši šķembu. Tas ir tīrais akmens, ko uzliek virsū. Tas varētu noblietēties ar to masu, kas tur bija.”

Arī Vīpes pagasta pārvaldē apstiprina, ka no pašvaldības vadības ir bijusi prasība apsekot kritiskākās vietas un iesniegt remontdarbu tāmi. Vai šie darbi tiks veikti un kāds būs rezultāts – to redzēsim šajā vasarā, bet neatbildēts paliek jautājums, kādēļ gadiem ilgi nebija iespējams atrast līdzekļus ceļa sakārtošanai tādā apmērā, lai tas būtu cilvēcīgi izbraucams arī atkušņa un lietus periodos.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Inga Štolcere Inga Štolcere 08.03.2024 11:27
Vēlējos pateikties deputātam Aivaram Krapam, kurš aktualizēja ceļa problēmu un neatlaidīgi uzrunāja domes vadību nu jau 3 gadu garumā, bet , diemžēl , saklausīts netika. Solīt solīja kaut ko darīt, bet, kad stādīja budžetu, tad solīto nogrieza pa nullēm. Paldies Vidusdaugavas TV , ka atbrauca un aiznesa problēmu līdz Ragaiņa ausīm. Dīvaini. Tikko apgrieza finansējumu, pēkšņi, spiediena rezultātā tagad nu bērs pa posmiem! Cik tas gadus prasīs? Vēl trīsdesmit piecu gadu moku... ?
Inga Štolcere Inga Štolcere 08.03.2024 08:54
Lauku iedzīvotājiem ceļi ir prioritāte nr1. Kādi novadā ir pagastu ceļi, tāda attieksme pret saviem darba pienākumiem ir pārvaldniekiem, pagastu saimniekiem un vadībai! Ja pēc nākošajām vēlēšanām novada saimnieka krēslā sēdēs Ragainis vai jebkurš cits no pozīcijas, neko labu nav ko gaidīt. Tāpēc, cilvēki, domājiet, par ko balsot.
Inga Štolcere Inga Štolcere 08.03.2024 08:53
Cik naudas nav iztērēts regulāri saucot palīgā traktoru, kurš vēl vairāk izdangā ceļu! Slimu cilvēku ar tačku vajadzēja vilkt līdz sausākai vietai uz mašīnu, lai aizvestu pie ārsta. Ātrā palīdzība nakts melnumā nogrima uz ceļa ar veco tanti un glābējiem. Atkal jāmeklē bija traktors, kurš izvilks. Bet sirdslimnieka glābšanā ir dārga katra minūte! Bija atbraucis ceļu skatīties Krustpils novada priekšsēdētājs, arī tas nogrima. Atnesām lāpstu, izstūmām. Vai viņš saprata mūsu problēmu- neizbraucamu ceļu gadu desmitiem, kas ir pagasta atbildība , kura ir uzgrūsta uz mūsu galvām? Nē!! Kas atmaksās mūsu darbu uz ši ceļa 35 gadu garumā mēnešiem, pa 2-3 stundas dienā? Tas ir ļoti smags darbs. Tas nav sēdēt siltos kabinetos kāja par kāju un dzert kafiju! Manuprāt tādiem kā Šeinova, Puriškevičs, Ragainis, Pabērzs nedrīkst strādāt pašvaldībā. Pašvaldības uzdevums ir iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošana. Lauku iedzīvotājiem ceļi ir prioritāte nr1. Kādi novadā ir pagastu ceļi, tāda...
I
Inga Štolcere 08.03.2024 08:20
Šī ceļa video un foto priekš novada domes priekšsēdētāja, siltā kabinetā laiski sēdoša, ar gandrīz 5 tūkstoši lielu algu kabatā, ir kā noskatīties kādu filmu, kas viņu neskar. Tas ir ciniski! Bet priekš mums tā ir sagandētā dzīve un likteņi visā mūža garumā. No padomju laikiem ir mocījušies un cietuši šeit dzīvojušie vecie ļaudis, par kuriem es ,toreiz jauna būdama, cīnījos ar pagasta padomi, tad ar pārvaldi, Krustpils novadu, bojādama savus nervus un veselību! Viņi netika ne pēc maizes, ne pie viņiem kāds varēja tikt! Cieta mūsu bērni, kuri uz skolu ar smagajām somām plecos brida pa dubļiem un dziļu sniegu vairākus kilometrus dienā, cieta mūsu saimniecība, kuru pienācās likvidēt, cieta visi iedzīvotāji, jo ik dienu izbraukāt uz darbu tas nebija un nav izdarāms līdz pat šodienai! Cieta mūsu automašīnas! Katru gadu dubļu laikā visiem vajadzēja remontēt automašīnas, vienai mūsu mašīnai braucot pa dubļiem , no slodzes pat sadega dzinējs. Cik naudas nav iztērēts regulāri s...

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->