Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.05.2023 16:07

Mūžībā devies jēkabpiliešu mīlēts dakteris - neirologs Gunārs Kiršbergs 7

Mūžībā devies jēkabpiliešu mīlēts dakteris - neirologs Gunārs Kiršbergs

In Memoriam

GUNĀRS KIRŠBERGS
(4.03.1932.-25.05.2023.)
"Medicīna reizē ir amats, zinātne un māksla, tā ir viscilvēcīgākā no visām mākslām. Mediķa lielākā alga ir prieks, ka Tu esi palīdzējis citam cilvēkam. Reti kāda cita profesija var sniegt tādu laimes sajūtu par labi izpildītu pienākumu.” (Pauls Stradiņš)

25.maijā mūžībā aizgājusi viena no izcilākajām Jēkabpils mediķu personībām – neirologs, Jēkabpils slimnīcas ilggadējs galvenā ārsta vietnieks Gunārs Kiršbergs.

Gunārs Kiršbergs dzimis Rīgā, pamatskolas izglītību ieguvis Rīgas 8.pamatskolā, 1951.gadā ar Zelta medaļu absolvējis  Rīgas 1. ģimnāziju. 1957.gadā beidzis Rīgas Medicīnas institūta Vispārējās ārstniecības fakultāti. Pēc Rīgas Medicīnas Institūta beigšanas sācis strādāt Sēlpils lauku slimnīcā. Par darba gadiem Sēlpils slimnīcā G.Kiršbergs sacīja – tā man bija liela dzīves skola.

1961.gadā Gunārs Kiršbergs beidza specializācijas kursu neiropatoloģijā un sāka strādāt par neiropatologu Jēkabpils rajona centrālajā slimnīcā. 1963.gadā, veiksmīgi piedaloties konkursā, ieguva darbu P. Stradiņa slimnīcā Rīgā, taču pēc diviem gadiem atgriezās Jēkabpilī pie savas ģimenes. Pēc atgriešanās Jēkabpilī līdz pat 1992.gadam veica Jēkabpils rajona centrālās slimnīcas galvenā  ārsta vietnieka ārstnieciskajā darbā pienākumus, paralēli strādājot savā specialitātē. No 1993.gada Gunārs Kiršbergs vadīja slimnīcas uzņemšanas nodaļu, bija konsultējošais neirologs stacionāra nodaļās. 1995.gadā ieguva augstākās kategorijas neirologa sertifikātu. Ilgus gadus ārsts bijis nesavtīgs asins donors, viņa ziedotās asinis ir glābušas daudzu cilvēku dzīvību.

Brīvajā laikā no profesionālajiem pienākumiem, Gunārs Kiršbergs ļoti mīlēja mūziku. Vairākus gadu desmitus viņš piedalījās mākslinieciskajā pašdarbībā, dziedāja koros - gan skolas un studiju laikā, gan dzīvojot un strādājot Jēkabpilī.

Gunārs Kiršbergs 2005.gadā saņēmis Atzinības krusta Lielā sevišķās pakāpes Goda zīmi. Par mūža ieguldījumu veselības aprūpē un augsti morālu un ētisku attieksmi pret pacientiem, Jēkabpils pilsētas pašvaldība 2008.gadā piešķīra Gunāram Kiršbergam apbalvojumu – Jēkabpils Goda pilsonis. G.Kiršbergs bija Latvijas Ārstu biedrības Goda biedrs.

Augstie ētikas principi darbā, spēja ieklausīties ikvienā pacientā un vēlme palīdzēt ārstu pavadījusi visu darba mūžu. Zinošs, erudīts, kolēģu un pacientu ļoti cienīts un atzīts speciālists. Īsts piemērs ārsta attieksmē pret pacientu, pieklājīgs, ieinteresēts, varējis būt arī stingrs un prasīgs, ja tas ir bijis nepieciešams pacienta ārstniecības procesā.

Gunāra Kiršberga piepildītais mūžs ir aizritējis, bet vienmēr jēkabpiliešu atmiņās paliks viņa paveiktais mūža darbā, inteliģence un cieņa pret darbu un cilvēkiem. Sakām paldies ārstam par nenovērtējamo ieguldījumu Jēkabpils slimnīcas darbībā un augsto profesionalitāti. Mūsu sirdīs vienmēr glabāsim atmiņas par tik iejūtīgu attieksmi pret ikvienu pacientu un profesionālo pienākumu veikšanu ar vislielāko atbildības sajūtu.

Dokumentālajā filmā “Dakteris Kiršbergs” par savu garo un darbīgo mūžu ārsts sacīja: “Ja man vēlreiz būtu jāizvēlas savs dzīves ceļš, es ietu savu ceļu vēlreiz..”.

Jēkabpils novada pašvaldība izsaka visdziļāko līdzjūtību Gunāra Kiršberga ģimenei, kolēģiem un domubiedriem.

Informācija par atvadīšanos no Gunāra Kiršberga tiks paziņota atsevišķi.

Lai gaišs Mūžības ceļš…

Jēkabpils novada pašvaldība


 

I
Iveta 29.05.2023 14:15

Vedat mani dziedadami,
Nevedat raudadami,
Lai iet mana dvēselite
Pie Dieviņa dziedadama.
(Latv. t. dz.)
Inteliģents un vienkāršs cilvēks. Izcils dakteris. Līdzjūtība tuviniekiem.
O
Observer 27.05.2023 22:19
Gunāram Kiršbergam Jēkabpilī, iespējams, slimnīcas teritorijā varētu uzstādīt piemineklīti, vai arī piemiņas plāksni. Tas būtu pareizi. Es būtu gatavs piemest savu artavu.
z
zinātājs 27.05.2023 09:30
Bija strādīgs cilvēks. Cik zinu, dzīvoja Pļaviņu ielā 51. Lai vieglas smiltis...
O
Observer 26.05.2023 23:15
Personīgi man palīdzēja ļoti.
,, Augšā, aiz zvaigznēm ... ,,
V
Visu cieņu 27.05.2023 22:20
Augšā aiz zvaigznēm tu gaismā reiz kļūsi, Ko šeitan cerēji, sasniegts tur būs. Ko tu še cietis, ko strādājis grūti, Bagāti tas tev tur atmaksāts kļūs, Bagāti tas tev tur atmaksāts kļūs.

Augšā aiz zvaigznēm, tur vilšanās nava, Gaišs tur un skaidris, un atklāts ir viss! Ko gaida kristīgais cerībā savā, Mūžībā jauki to Dievs piepildīs, Mūžībā jauki to Dievs piepildīs!

Augšā aiz zvaigznēm pēc grūtajiem kaŗiem Mūžīgā mierā sirds dusēt reiz ies. Laimībā svētā ar ziedošiem zariem Tevi, kas cīnījies, pušķos tur Dievs, Tevi, kas cīnījies, pušķos tur Dievs!

Augšā aiz zvaigznēm, tur tiksies reiz mīļi Tie, kas šeit pasaulē šķīrušies būs: Dvēsele skatīsies dvēselē dziļi, Mūžīgā skaidrībā mieru tie gūs, Mūžīgā skaidrībā mieru tie gūs!
N
Neķītrais masāžists 26.05.2023 21:02
91 gads. Normāli. Līdzjūtība visiem.
D
Distihs 26.05.2023 19:00
- - - - - - - - - - - :(
J
Jefiņš 26.05.2023 18:34
Noslēdzies garš un bagāts mūžs, lai vieglas smiltis. Tādi dakteri piedzimst reizi simts gados, pirms daudziem gadiem viņš palīdzēja arī man bargā nestundā.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->