Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 26.09.2022 18:28

Miķeļdienas gadatirgū Jēkabpilī – andele, resnāko ķirbju konkurss un priekšnesumi 0

Miķeļdienas gadatirgū Jēkabpilī – andele, resnāko ķirbju konkurss un priekšnesumi
Skatīt video

Miķeļdienas gadatirgū Krustpils saliņā apmeklētājiem bija plaša izvēle dažādu preču – amatnieki, mājražotāji un citi tirgotāji piedāvāja gan mājsaimniecībā noderīgas lietas, gan pārtikas produktus, tāpat arī stādus, rotaslietas, apģērbu un daudzus citus labumus. Tirgotāji bija sabraukuši no dažādām Latvijas malām.

Kalumu un rotu tirgotāja no Mārupes Laura stāsta: “Ģimenē esam trīs paaudzes, kas ar to nodarbojas, es pārstāvu trešo paaudzi. Esmu juveliere, kā arī mazliet darbojos pie tēva smēdē, taisu nelielus, kaltus burtiņus, tā ka arī kalēja amats man ir pazīstams. Tēvs ir metālkalējs, mamma ir juveliere. Uz galda ir pinumi, kas ir mums ļoti īpaši un tieši mūsu ģimenē atpazīstama lieta. Citi to tik ļoti neprot un nedara.

“Mēs savos darbiņos saglabājam mūsu senču zināšanas, arī kalšanas process notiek ar roku, mehāniskie rīki tiek mazāk lietoti. Mēs izmantojam piemērus no arheoloģiskajiem pinumiem, bet pārveidojam tos mūsdienīgās, stilizētās rotās.”

Tirgotāja no Preiļiem Egija stāsta: “Es piedāvāju pašas adītas cepures, arī ar mašīnu adītas šallītes, matu rotas, sprādzītes, brošiņas... Līdz šim veicas brīnišķīgi. Ļoti labs pasākums, bērniem bija ļoti laba izklaide. Man patika viņu atsaucība, arī no malas gribējās līdzi lēkāt.”

Lampu tirgotājs Ainārs no Siguldas stāsta: “Mēs taisām lampas, kas top no mitrumizturīga materiāla – izolona. Tas ir kopšanas ziņā pateicīgs materiāls, to var notīrīt ar mitru lupatiņu vai noskalot zem dušas. Viss sākās ar mazumiņu, bet beigās – pilna māja ar lampām. Kaut kur tās jāliek, tāpēc sākām braukāt un piedāvāt tās citiem, lai atpelnītu materiālos ieguldīto naudu. Spuldzītes ir maināmas, tikai galvenais, lai tās būtu LED, lai neradītu karstumu, jo lampas tiek veidotas karstumā. Turklāt elektrība ir jātaupa.”

Viena no Miķeļdienas tradīcijām Jēkabpilī ir resnākā ķirbja konkurss. Tajā aicināts piedalīties ikviens iedzīvotājs, kam dārzā izaugusi resnākā ķirbja titula cienīga rudens oga. Šogad par konkursa uzvarētāju kļuva Raivo Stūrmanis, bet balvu viņa vietā saņēma Solvita Strade. Ģimenes dārzā izaudzis ķirbis ar 212 centimetru apkārtmēru.

“Konkursā piedalījāmies pirmo gadu, bet ķirbjus audzējam jau sen,” stāsta uzvarētāja Solvita Strade.

“Pagājušogad mēs atbraucām uz tirdziņu un redzējām, ka lielākais ķirbis bija laikam 180 centimetrus liels. Sapratām, ka mums lielāks. Šogad mēs atvedām un uzvarējām. Mums ir laba zeme, arī laba sēkla. Draugi uzdāvināja ķirbja sēklu, no tās sēklas izaudzējām ķirbi. Nekādu īpašu kopšanu tam nevajag, tikai stīgas griezām. Izauga.”

Pēc uzvarētāju apbalvošanas Miķeļdienas gadatirgus resnākie ķirbji tika sagriezti un sadalīti iedzīvotājiem. Gabalu veselīgās rudens ogas varēja saņemt ikviens interesents. Tirdziņā bija padomāts gan par pieaugušajiem, gan bērniem. Mazie pasākuma apmeklētāji tika vizināti zirgu mugurā, tāpat bija dažādas citas aktivitātes. Kultūras cienītājiem amatiermākslas kolektīvi bija sarūpējuši plašu priekšnesumu programmu.

 

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->