Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 25.07.2023 13:30

Meža īpašniekus aicina apsekot egļu audzes 0

Meža īpašniekus aicina apsekot egļu audzes

Ņemot vērā, ka egļu astoņzobu mizgrauža izplatība turpinās, Valsts meža dienests aicina meža īpašniekus apsekot vidēja vecuma un vecākas egļu mežaudzes. Vēlams pārbaudīt egļu stumbrus, it īpaši, ja koki ir gāzti, izšūpoti vai citādi bojāti. Mizgrauža svaigi invadētas egles var atpazīt pēc aptuveni milimetru lieliem caurumiņiem koka stumbrā un brūniem mizas miltiem, kas sakrājušies pie koka sakņu kakla. Mizgrauža bojātas egles var būt arī ar zaļām skujām un daļēji nolobījušos mizu. Ja īpašnieks konstatē egļu astoņzobu mizgrauža klātbūtni savā mežaudzē, ir jāvēršas tuvākajā Valsts meža dienesta mežniecībā.

Pēc īpašnieka ziņojuma egļu audzes pārbaudīs Valsts meža dienesta mežzinis, lai pieņemtu lēmumu par invadētās mežaudzes nociršanu un slazdu izvietošanu. Tāpat mežzinis var pieņemt lēmumu par atsevišķu koku izvākšanu, ja tiks konstatētas vēja gāztas un mizgraužu svaigi invadētas egles nelielos apjomos.

Informācija par vērtīgajām egļu mežaudzēm un to aizsardzības zonām ir apskatāma Meža valsts reģistra karšu sadaļā, kā arī LVM GEO aplikācijā. Meža īpašnieki ar informāciju par cirsmām, kurām ir apturēta ciršana, var iepazīties šeit. Meklējot pēc koku ciršanas apliecinājuma numura, ir pieejama informācija cirsmu līmenī ar ziņu par cirsmas apturēšanu. Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem apkopotas Valsts meža dienesta mājaslapā. Neskaidrību gadījumā meža īpašnieki aicināt sazināties ar dienesta speciālistiem, izmantojot e-pastu: mezaveseliba@vmd.gov.lv.

#SIF_MAF2023

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->