Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.03.2023 19:26

Marts – sociālā darba mēnesis 11

Marts – sociālā darba mēnesis
Skatīt video

Daudzviet pasaulē, arī Latvijā, marts ir pasludināts par Sociālā darba mēnesi, kura laikā tiek aktualizēta sociālā darba profesija un sociālā darba nozīme sabiedrībā. Līvānu novada Sociālais dienests, pievēršot iedzīvotāju uzmanību sociālajai nozarei, informē par savā darbā aktuālāko.

“Pašlaik sociālais darbs ir tāda profesija, kas prasa ļoti lielu zināšanu kompetenci, jaunu prasmju apgūšanu ikdienā, un iedzīvotāji neļauj atslābt,” stāsta Līvānu novada Sociālā dienesta vadītājas pienākumu izpildītāja Irēna Stašulāne. “Tāpēc arī šobrīd Līvānu novada Sociālais dienests piedalās Labklājības ministrijas īstenotajā projektā, kas ir ar Eiropas Sociālā fonda finansējumu. Šogad mēs piedalāmies metodikas izstrādē un jaunu prasmju un zināšanu apguvē par tēmu – Sociālais darbs ar grupu.”

Projektā zināšanas par nodarbību vadīšanu dažādām mērķa grupām apgūst arī Līvānu novada Sociālā dienesta vadītājas vietnieces pienākumu izpildītāja Anita Čodare. Iegūtās prasmes viņa izmanto, organizējot grupu nodarbības. Šobrīd tās notiek trūcīgām ģimenēm, kurās aug dažāda vecuma bērni.

“Tā ir liela problēma, ka vecākiem ir grūti audzināt vienlaikus gan mazuli, gan pusaudzi,” stāsta Anita Čodare. “Tās ir dažādas vecumposmu grupas, tāpēc arī nepieciešamas dažādas zināšanas. To visu mēs pārrunājam atbalsta grupās. Māmiņas stāsta par savu pieredzi, atbalsta cita citu un saprot, ka viņas nav vienas ar šādu problēmu, ka arī citiem tāda ir.”

Sociālā dienesta darbinieki turpina apgūt zināšanas grupu vadīšanā, un plānots, ka līdzīgas atbalsta grupu nodarbības Līvānos šogad tiks organizētas arī citām mērķauditorijām, piemēram, ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

Līdztekus jaunu zināšanu apguvei Līvānu novada Sociālā dienesta darbinieki sniedz visus sociālās sfēras pakalpojumus iedzīvotājiem, tostarp nodrošina pabalstu saņemšanu. Sociālie darbinieki ir ievērojuši, ka pēdējā laikā, ņemot vērā inflāciju, iedzīvotāju pirktspēja ir samazinājusies un daudziem ir grūtāk nomaksāt rēķinus par mājokli. Tādēļ ir palielinājies mājokļa pabalsta saņēmēju skaits – martā tie ir 282 Līvānu novada iedzīvotāji.

“Mājokļa pabalsts nav piesaistīts, kā iepriekš, kādam no mājsaimniecību statusiem – trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, bet ir izvērtējams katram individuāli. Lūgums, ja ir nepieciešamība, vērsties Sociālajā dienestā vai pagastu pārvaldēs, kur pieņem sociālie darbinieki,” saka Irēna Stašulāne.

Mājokļa pabalsts ir pabalsts par izdevumiem, kas mājsaimniecībai radušies saistībā ar īres, telekomunikāciju un komunālo pakalpojumu izmaksām. Par pabalstu, kā arī citu sociālo pakalpojumu saņemšanu sīkāk var interesēties Sociālajā dienestā.

Sandra Paegļkalne

N
Neķītrais masāžists 16.03.2023 20:24
A, ko mums pārējiem tagad līdz marta beigām darīt?
d
darāmais 17.03.2023 13:39
Uzlaid valsi ar plaukstiņjaunkundzi.
J
Jefiņš 16.03.2023 17:07
Martā jau notiek zocializēšanās vasaras režīmam, sākot ar kaķiem, suņiem jau bija februārī.
A
Astro - > Distiham 16.03.2023 11:09
Kaķītis uz kores ņaud,
Nomierināt nevar,draud!
D
Distihs 16.03.2023 11:07
Ir grupas subjekts sociāls
Noplīsis un vaigs tam bāls.
O
Observer 16.03.2023 09:06
Palielinoties sabiedrības infantīlismam, vajadzība pēc ,,auklēm,, strauji pieaug.
S
Skolnieciņš 17.03.2023 09:44
Infantils viedoklis. Tu droši vien nekad nebiji trūcīgs bērns, ko vienaudži apceļ.
A
Astro - > Distiham 16.03.2023 09:05
Distih,marts ir arī kaķu mēnesis!
D
Distihs 16.03.2023 11:04
Uzmetis uz pleciem praķi,
Eju apklusināt kaķi.
A
Astro 16.03.2023 08:54
Sociālais darbs ar grupu,
Ir tas pats,kas vārīt zupu.
z
zinātājs 16.03.2023 08:52
Ja tā, tad zināms, ka būs arī darbinieki, kas tiešām sociālo darbu veiks vairāk nekā apzinīgi un arī vairāk nekā Lazdāne(ja kāds nezina, tagad Tužikova vietā) liek. Tātad jau marta beigās būs zināmi izcilnieki, kā teikt, Sociālistiskā darba varoņi.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->