Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 12.03.2024 18:47

Mājražotāju tirdziņa teritorijā Jēkabpilī uzstādīti jauni tirdzniecības kioski 1

Mājražotāju tirdziņa teritorijā Jēkabpilī uzstādīti jauni tirdzniecības kioski
Skatīt video

Jēkabpilī uzstādīti četri jauni tirdzniecības kioski mājražotāju tirdziņa teritorijā – Rīgas ielā 103b. Līdz šim tirgotājiem bija pieejamas 14 atvērtā tipa tirgus nojumes, bet tagad tirdziņš papildināts ar mūsdienīgiem kioskiem. Šobrīd vēl turpinās labiekārtošanas darbi, bet no aprīļa kioski būs pieejami Jēkabpils novada mājražotājiem un amatniekiem.

„Tirdzniecības kioski tika uzstādīti, lai veicinātu un attīstītu uzņēmumu kapacitāti un attīstītu zaļo tirgus konceptu, ka te ir iespējama tirgošanās ne tikai āra – atvērta tipa kioskos, bet arī slēdzamajos, kur varēs atstāt visu savu tirgošanās mantu drošībā,“ skaidro Jēkabpils novada pašvaldības klientu apkalpošanas nodaļas vadītāja Darja Semjonova.

Kioski būs aprīkoti ar elektrību un apgaismojumu gan iekšā, gan ārpusē, tāpat ar slēdzamām durvīm, ventilāciju un siltumsūkni, kas nodrošinās silto gaisu ziemā un vēso gaisu vasarā. Katra kioska platība ir 12 kvadrātmetri. Šobrīd pašvaldībā vēl tiek precizēti saistošie noteikumi par tirdzniecības vietu izmantošanas kārtību, bet plānots, ka būs jāmaksā nodeva.

„Būs noteikta nodeva plus elektrības rādītāji, jo katram tirdzniecības kioskam būs uzstādīti elektrības skaitītāji. Tā būs papildu samaksa. Tātad būs jāmaksā gan nodeva, gan par elektrības rādītājiem,“ skaidro Darja Semjonova.

Kioski tika iegādāti, īstenojot Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas atbalstītu projektu, kura kopējās izmaksas ir 969 256 eiro, no kuriem EEZ līdzfinansējums ir 793 867,70 eiro. Līdz 30.aprīlim paredzēta arī sabiedriskās tualetes uzstādīšana tirdziņa teritorijā.

Amatnieki un mājražotāji jau tagad var pieteikties kioska izmantošanai. Minimālais tirdzniecības vietas lietošanas laiks ir viens mēnesis, bet prioritāte būs tiem, kas vēlas to izmantot ilgtermiņā.

Pieteikšanās – Jēkabpils novada pašvaldības Klientu apkalpošanas nodaļā, Brīvības ielā 120, Jēkabpilī, vai sūtot elektroniskā veidā (parakstītu ar drošu elektronisko parakstu) uz e-pasta adresi: pasts@jekabpils.lv vai uz pašvaldības oficiālo elektronisko adresi.

Sandra Paegļkalne

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par "Jēkabpils laiks" saturu atbild SIA "Vidusdaugavas televīzija".
#SIF_MAF2023

Aija Ozoliņa Aija Ozoliņa 15.03.2024 14:21
Viss jau izklausās jauki, bet, lasot tekstu - 4 mājiņas un tualete -kopējās izmaksas 969 256 eiro - vai tik tiešām vēstījumu saprotu pareizi.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->