Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 27.04.2023 17:58

Maija svētkos Līvānos iemirdzēsies senie dziedājumi un Arvo Perta skaņu gleznas 11

Maija svētkos Līvānos iemirdzēsies senie dziedājumi un Arvo Perta skaņu gleznas

5. maijā – Līvānu Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcā notiks koncerts – mistērija. Latvijā maz skanējuši dziedājumi. Arvo Perta skaņu gleznas. Gaismas un skaņas saspēles.

Koncertā piedalīsies Mikus BĀLIŅŠ un Elvijs ENDELIS, dziedātāja Aleksandra ŠPICBERGA un vīru vokālā grupa.

Kā skaista un mirdzoša rota Latvijas svētkos, 5. maija vakarā Līvānos iemirdzēsies seni dziedājumi. Ar tik īpašu notikumu Līvāni vērs durvis vasaras tūrisma sezonai, akcentējot novada sakrālo mantojumu un viesmīlīgi aicinot Līvānus apmeklēt tuvus un tālus ciemiņus.

Koncerta apmeklētāji Līvānu Svētā Erceņģeļa Miķeļa Romas katoļu baznīcā tiks gaidīti pl. 20:30, lai kopīgi sagaidītu krēslas iestāšanos, kas ļaus visā krāšņumā iemirdzēties Ivara VĀCERA veidotajām gaismu spēlēm.

Koncertprogrammā “LAIKS. TU. LŪGŠANA” skanēs dažādu gadsimtu baznīcas dziedājumi un lūgšanas latīņu, grieķu, aramiešu, arābu, baznīcslāvu, latviešu valodās un igauņu komponista ARVO PERTA instrumentālas skaņu gleznas. Dabisks balss skanējums satiks sitamo instrumentu pasāžas un ievibrēs klausītāju sirdis kopīgā lūgšanā. Emocionālajā gara pārdzīvojumā klausītāju vadīs gaismu spēles noskaņas, ļaujot klātbūtnē izdzīvot Gaismas uzvaras stāstu.

Daļa koncertprogrammā iekļauto skaņdarbu klausītājam būs jaunatklājums, tostarp – lūgšana “Mūsu Tēvs debesīs” aramiešu – Jēzus valodā. Koncertā skanēs gan austrumu, gan rietumu rita Baznīcas dziedājumi. Izpildījumā ko sev tuvu un pazīstamu atradīs ikviens tā klausītājs, tādēļ sirsnīgi aicināti ir it visi – neatkarīgi no ticības vai valodas!

“Mans sapnis ir, lai mēs šajā sarežģītajā laikā visi būtu kopā, sajustu kopību un stiprinātos kopīgās lūgšanās. Ja tikai uz mirkli pasaulē apklusīs lūgšana, pasaule apstāsies griezties! To mēs nedrīkstam pieļaut!” saka Aleksandra Špicberga.

“Gada sākumā Rīgā un Valmierā izskanējušie koncerti saņēma augstu klausītāju un mūzikas kritiķu novērtējumu. Sapratām, ka tik īpašai programmai ir jāizskan vēl. Lieldienās koncertuzvedumu baudīja kurzemnieki Liepājā. Ļoti vēlējāmies skaisto programmu aizvest arī uz Latgali. Paldies Līvāniem par aicinājumu un dāvāto iespēju koncertu bez maksas piedzīvot ikvienam interesentam!” gandarīta ir programmas producente Māra Špicberga.

Aleksandra Špicberga ir viena no spilgtākajiem un daudzpusīgākajiem jaunās paaudzes mūziķiem Latvijā, kurai vienlīdz tuva ir kā akadēmiskā, tā baznīcas un tautas mūzika. Aleksandra ir vairākkārtēja valsts un starptautisku jauno vokālistu konkursu laureāte, piedalījusies starptautiskos mūzikas festivālos. Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādu žanru izpildītājmāksliniekiem. Aleksandra ir absolvējusi Rīgas Doma Kora skolu un šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijā profesora Andra Veismaņa kora diriģēšanas klasē.

Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš ir klausītāju iemīļoti, spoži un virtuozi sitaminstrumentālisti. Starptautisku konkursu laureāti. Skatītāju atzinību guvuši Latvijas Nacionālās televīzijas konkursā ''Radīti mūzikai''. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mākslinieki. Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādiem kolektīviem, tostarp Sinfonietta Rīga, Orķestris Rīga u.c.. Abi mūziķi ir ieguvuši divus maģistra grādus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Muzicē profesionālajā sitaminstrumentu ansamblī Perpetuum Ritmico, kura sastāvā tikuši nominēti Latvijas Lielajai Mūzikas balvai.

Vīru vokālā grupa – īpaši šim projektam izveidota mūziķu apvienība Aleksandras Špicbergas vadībā. Baznīcas dziedājumu kontekstā to droši varētu saukt arī par vīru kori, jo 10 dziedoņi būtu jau patiešām prāvs un pilnskanīgs draudzes koris. Līdzīgi kā skanējumā tik daudzveidīgie dziedājumi, arī paši dziedātāji, lai arī visi guvuši muzikālu izglītību, ir ar ārkārtīgi atšķirīgām balsīm, dziedāšanas manierēm un pieredzi. Starp dziedātājiem ir gan diplomēti kora diriģenti un profesionālu koru dalībnieki, gan dažādu konfesiju draudžu koristi. Liela daļa dziedātāju ir Rīgas Doma kora skolas zēnu kora absolventi. Tas arī bija viens no uzveduma veidotāju sākotnēji liktajiem uzdevumiem, pulcējot dziedātāju sastāvu, atrast zelta vidusceļu starp akadēmisku un dabisku dziedāšanas manieri, saglabājot autentisku, pirmatnēju balsu skanējumu.

Koncerts vienā daļā. Ieeja – bez maksas.

A
Astro - > Distiham 01.05.2023 13:31
Distihu,tas nebesīs,
Dieva vārdi debesīs!
r
rtyrty 28.04.2023 19:11
Atklāta seksa partneru meklēšana jūsu pilsētā un pēc interesēm, pagaidām viss ir anonīms un bez maksas. Tiešām forša lieta, izmanto ----- https://from.bz/kisa
z
zinātājs 28.04.2023 08:53
Šoreiz jāpiekrīt Skolnieciņam, jo pasaulīgajos svētkos, kā zināms, ir jādzied jautras, priecīgas un drastiskas dziesmas, kas uzmundrina garastāvokli un mudina celt valsts ekonomiku. Garīgās dziesmas ir skumjas un tās uzdzen depresiju visiem, kas kaut kādā veidā ir grēkojuši Dieva un citu iedzīvotāju priekšā, un nemudina jaunam darba cēlienam, bet liek domāt tikai par dvēseles glābšanu. kas manā ieskatā ir komplicēts un askētisks process.
S
Skolnieciņš 29.04.2023 09:34
Kāpēc tu negodā Latvju Dievus? Dievturība un romuva tev nav aktuāla???
7
7897897 27.04.2023 23:28
Atklāta seksa partneru meklēšana jūsu pilsētā un pēc interesēm, pagaidām viss ir anonīms un bez maksas. Tiešām forša lieta, izmanto ----- https://from.bz/kisa
z
zinātājs 28.04.2023 08:48
Nezinu, vai atklāta seksa meklēšana ir pareizais ceļš. Es labāk slepeni, lai nebojātu savu un viņas reitingu.
S
Skolnieciņš 27.04.2023 21:52
Kāda jēga dziedāt baznīcas dziesmas? Varbūt labāk ir pielūgt Latvju Dievus?
commons.wikimedia.org/w/index.php?search=&title=Special%3AMediaSearch
commons.wikimedia.org/wiki/File:Latvju_Dievi_st%C4%81v_par_Ukrainu.jpg
N
Neķītrais masāžists 27.04.2023 19:35
Laikam būs jāaizmauc uz Līvāniem. Jēkabpilī svētkos ņemsies tikai vieni pašdarbnieki.
J
Jefiņš 27.04.2023 18:08
Svētkos vajag kaut ko pacilājošu.
D
Distihs 27.04.2023 18:03
Laikam tie, kas smej un ņirdz,
Nezina, ka gleznas mirdz.
V
Vilks Larsens 28.04.2023 13:14
kā teica flāmu kleķeris jakobs van reisdāls
gleznas mirdzumam palīdz olas baltums un zilais māls

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->