Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 02.12.2022 17:47

Līvānu Stikla un amatniecības centrs saņem Latgales Tūrisma balvu 8

Līvānu Stikla un amatniecības centrs saņem Latgales Tūrisma balvu
Skatīt video

Līvānu Stikla un amatniecības centrs ir viens no septiņiem Latgales tūrisma nozares pārstāvjiem, kas šogad saņēma Latgales Tūrisma gada balvas. Uz balvu septiņās nominācijās pretendēja 34 nozares pārstāvji, un Līvānu Stikla un amatniecības centra tūrisma piedāvājums atzīts par labāko tūrisma produktu Latgalē šajā gadā. Apbalvojums, kas nu jau atvests uz centru, tika pasniegts 1.decembrī Aglonā. Kolektīvam nu ir dubulti svētki, jo 2.decembrī Līvānu Stikla un amatniecības centrs svin savas pastāvēšanas 19.gadadienu.

“2003.gada 2.decembrī šis amatniecības centrs vēra savas durvis. Šī balva mums ir kā dāvana mūsu centra dzimšanas dienā,” saka Līvānu Stikla un amatniecības centra vadītāja Ilze Griezāne.

Līvānu Stikla un amatniecības centrā apmeklētāji var iepazīties ar kādreizējā Līvānu stikla fabrikā tapušo darbu ekspozīciju, tāpat ar ekspozīciju “Amatnieki Latgalē 19.-20.gadsimtā”. Savukārt tūristiem visinteresantākā ir stikla pūšanas darbnīca, kurā var klātienē vērot stikla darbu tapšanas procesu pieredzējušā stikla meistara Aleksandra Logvina vadībā.

Izstāžu zālē vienmēr ir aplūkojama kāda mākslinieka darbu izstāde, tāpat centrs regulāri īsteno dažādus projektus un pasākumus. 18.novembrī ar izstādes atklāšanu noslēdzās projekts “Stikla sajūta”, kura laikā Aleksandrs Logvins stikla darbos īstenoja 10 Latvijas un Lietuvas mākslinieku radošās idejas.

“Katru gadu mēs piesaistām gandrīz 10 tūkstošus apmeklētāju Latgalei un arī Līvānu pilsētai,” stāsta Ilze Griezāne. “Esam tūrisma objektu TOP10 Latgalē un TOP5 Līvānu novadā. Līvānu pilsētā esam lielākais tūrisma objekts. Esam saņēmuši augstu novērtējumu no saviem kolēģiem, profesionāļiem, par to esam ļoti priecīgi.”

Līvānu stikla fabrika, kas savu darbību pārtrauca pirms 14 gadiem, bija lielākā stikla izstrādājumu ražotne Baltijā. Lai gan leģendārā uzņēmuma vairs nav, pateicoties Līvānu Stikla un amatniecības centra aktīvajai darbībai, Līvānos ir atdzimušas stikla pūšanas tradīcijas. Darbnīcā gandrīz ik dienu deg liesmas stikla kausēšanas un karsēšanas krāsnīs, gatavie darbi priecē acis gan izstādēs, gan suvenīru veikaliņā, un mirdzošie priekšmeti nes Līvānu stikla vārdu tālu aiz pilsētas robežām.

Sandra Paegļkalne

z
zinātājs 03.12.2022 09:46
Daudzi nezina, ka mūsu izpilddirektora tētis Jevgēnijs Skreivers kādreiz bija Līvānu Stikla fabrikas direktors. Nezinu, vai to zina Vaivods, kas Jevgēnija, cilvēka, kas radījis Līvāniem nevīstošu slavu, dēlu izdzina no darba un piespieda doties trimdā uz Jēkabpili, jo uz vietas viņam dzīves tāpat vairs nebija. Noēstu kā uti.
N
Nora 03.12.2022 13:34
Cik zinu, tieši Uldis Skreivers daudz darba ieguldīja, lai stikla darbnīca būtu amatniecības centrā. Žēl, ka ne tikai pilsētas vadība, bet arī centra vadītāja to ir aizmirsusi.
L
Līvānietis 07.12.2022 15:12
Līvānu Stikla fabrika slavena palika , kad par direktoru bija Jānis Zosins un tas ir viņa nopelns. J. Skreivera laikā sākās fabrikas pagrimums, līdz neveiksmīgai privatizācijai un bankrotam.
L
Līvānietis 07.12.2022 15:15
Nora: Cik zinu, tieši Uldis Skreivers daudz darba ieguldīja, lai stikla darbnīca būtu amatniecības centrā. Žēl, ka ne tikai pilsētas vadība, bet arī centra vadītāja to ir aizmirsusi.
Vai vispār zināt, cik šī stikla darbnīca izmaksā no Līvānu budžeta, painteresejaties....
N
Neķītrais masāžists 02.12.2022 20:16
Bez Vaivoda nekas tur Līvānos nebūtu. A, huļi viņam nekādu balvu pat Prezidents nedeva?
D
Distihs 02.12.2022 18:07
Padomju stikls godā šiem celts,
Tas Līvāniem tiešām kā sudrabs un zelts.
A
Astro 02.12.2022 18:05
Nāk meistari no Latgales,
Pat no Preiļu nomales.
J
Jefiņš 02.12.2022 18:00
Stikla sajūta jau ir katrā no mums, bet vajag vienreiz saņemties un atjaunot arī reāli ražošanu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->