Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.04.2023 18:15

Līvānu skolēnu deju kolektīvi pulcējas Sadancī 8

Līvānu skolēnu deju kolektīvi pulcējas Sadancī
Skatīt video

Līvānu novada Kultūras centrā norisinājies skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu Sadancis. Deju rakstus uz skatuves izdejoja kolektīvi no Līvānu Bērnu un jauniešu centra, Rožupes pamatskolas, Jersikas pamatskolas, Jaunsilavas pamatskolas un Līvānu 1.vidusskolas.

Līvānu Bērnu un jauniešu centra vadītāja Aija Skarbiniece stāsta: “Divus gadus mēs neesam kopā sanākuši, un šis ir pirmais lielais solis, kas nav gluži skate, bet ir radošais koncerts “Sadancis”, kur bērni parāda to, ko viņi pa šo vienu gadu iemācījušies, kā viņi spēj atcerēties, cik daudz viņi iekustējušies, ko viņi darījuši. Darīts jau ir, tikai visiem ir krietni grūtāk atgriezties tajās sliedēs, kas bija pirms tam.”

Ierobežojumi, kas bija spēkā kovida izplatības dēļ, neļāva kolektīviem organizēt pilnvērtīgus mēģinājumus, tādēļ šajā mācību gadā darbs ir ļoti aktīvs, jo ikviens dejotājs vēlas piedalīties skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētkos.

“Sagatavoties šim koncertam bija vidēji sarežģīti, jo bija arī smieklīgi mēģinājumi, tomēr viss izdevās. Šajā deju kolektīvā dejoju divus gadus,” stāsta Atis no Līvānu 1.vidusskolas deju kolektīva “Silaviņa”.

“Nebija nemaz tik grūti sagatavoties,” saka Anna no Rožupes pamatskolas deju kolektīva. “Man patīk dejot, gribētu piedalīties Dziesmu un Deju svētkos.”

Nākamie skolēnu Dziesmu un Deju svētki būs 2025.gadā, bet gatavošanās šim pasākumam sāksies jau pavisam drīz – šā gada rudenī, kad tiks paziņotas pirmās svētku repertuāra dejas. Līvānu novada Sadancī kolektīviem bija iespēja pārbaudīt savu līmeni. Kolektīvi gan netika vērtēti punktos un pakāpēs, kā tas parasti ir skatēs, tomēr ekspertu grupa noteica, vai kolektīvs repertuāru ir apguvis, daļēji apguvis vai nav apguvis.

Sandra Paegļkalne

A
Astro - > Distiham 23.04.2023 03:14
Satiksies ar Distih Janci,
Ja atnāksi uz Sadanci!
D
Distihs 22.04.2023 16:09
Bērni metas jautrās dejās,
Laimīgs smaids tiem pazib sejās.
N
Neķītrais masāžists 21.04.2023 21:49
Pokuj, pie kājas. :D
J
Jefiņš 21.04.2023 18:47
Bildē smukas meičas.
a
agresīva bāba 21.04.2023 11:49
Anna no Rožupes izsakās ikurāt tāpat kā nēģeris no Washington Wizards grozbumbas bodītes, tas priecē
A
Astro 21.04.2023 09:42
No Jaunsilavas atjoņoja,
Deju rakstus izdejoja.
z
zinātājs 21.04.2023 09:25
Nevaru iedomāties, kā viņiem izdevās visus dalībniekus vienkopus sapulcināt, bet no pieredzes zinu, ka Sadanča organizēšanā ir ieguldīts gigantisks darbs un iznīcinātas miljoniem nervu šūnu. Tikai no malas liekas - kas nu tur..!
C
Cietējs 21.04.2023 14:51
Ja, mums- finasētājiem tieši tā arī liekās, - kas nu tur..

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->