Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 20.03.2023 17:36

Līvānu skolēni veido izstādi un piedalās prāta spēlēs par ES 13

Līvānu skolēni veido izstādi un piedalās prāta spēlēs par ES
Skatīt video

Līvānu 1.vidusskolā noritējusi Eiropas Savienības aktivitāšu diena, kurā skolēniem bija iespēja pašiem veidot POP-UP izstādi. POP-UP no angļu valodas nozīmē – ātri uzrasties. Visi POP-UP pasākumi, tostarp izstādes, tiek radīti ātri un to norises laiks ir īss. Šoreiz skolēniem bija uzdevums izdomāt, kādus plusus un kādus mīnusus viņi saredz Eiropas Savienībā, un savu domu atainot vizuālos objektos, kas jāizveido no tajā brīdī sev pieejamiem resursiem. Skolēni izcēlās ar radošu izdomu.

“Nosaukums mūsu darba idejai bija “Stiprums uzvar vājumu”,” stāsta Līvānu 1.vidusskolas 7.klases skolniece Arta Airita. “Pamatojums ir – vājais ir striķis, kurš jebkurā brīdī var pārplīst, tad stiprumam vajadzētu krist. Bet stiprums ir tas, kurš var izdomāt izeju, un viņš turpinās lidot. Tāpat ir Eiropas Savienībā. Ir momenti, kad Eiropā ir problēmas un tev liekas, ka tu esi kā uz striķa, kurš tūlīt pārplīsīs, bet citas valstis un citi cilvēki tev palīdz.”

“Eiropā mēģina iet uz elektromašīnām, tādēļ mēs izdomājām no penāļa, lakatiņa, marķieriem un atslēgas uztaisīt mašīnu ar elektrības lādētāju, kas varētu uzlādēt mašīnu,” savas komandas ideju skaidro 7.klases skolniece Viktorija.

“Mēs izdomājām, ka mums ir jāvienojas kaut kādā kopīgā ceļā, ko simbolizē šis tunelis,” stāsta 12.klases skolnieks Daniels. “Te ir monētas – eiro centi no dažādām Eiropas dalībvalstīm. Tas simbolizē, ka mēs esam vienoti. Piemēram, Spānijā, Francijā, Latvijā mēs esam viena ceļa gājēji. Šis pasākums ir diezgan interesants un neparasts, jo kaut ko tādu es pirmo reizi redzu. Un man ir liels ieguldījums.”

Lai gan liela daļa savos darbos attēloja dažādus ieguvumus, ko sniedz Eiropas Savienība, bija arī darbi, kas simbolizēja problēmas. Visbiežāk tika attēlots vides piesārņojums. Biedrībā “Eiropas Kustība Latvijā” uzsver, ka viens no pasākuma mērķiem ir nest tālāk jauniešu idejas.

“Mūsu uzdevums ir vairāk klausīties jauniešos, kas viņiem liekas spēcīgās un vājās vietas Eiropas Savienībā, lai mēs savā darbā varētu politiķus “pabakstīt” vienā vai otrā virzienā,” skaidro biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš. “Un te mums ir skaidrs apliecinājums. Dabas aizsardzība – tā parādījās daudzās jauniešu prezentācijās kā ļoti svarīga tematika gan Latvijai, gan Eiropai. Tas ir kārtējais atgādinājums, ka mūsu politiķiem, kas lemj un beigās spiež pogas parlamentā par vai pret kādu Eiropas dokumentu, ir jāatgādina, ka šie jautājumi Latvijas jauniešiem ir ārkārtīgi svarīgi.”

Otrs pasākuma mērķis ir palīdzēt skolēniem sagatavoties Eiropas eksāmenam, tādēļ pēc izstādes jaunieši varēja pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, piedaloties erudīcijas prāta spēlēs. Šādas nodarbības Eiropas Kustība Latvijā ar Eiropas Komisijas atbalstu organizē vairāk nekā 30 Latvijas skolās. Eiropas eksāmens šogad norisināsies no 7.līdz 9.maijam.

Sandra Paegļkalne

N
Neķītrais masāžists 21.03.2023 20:09
Kārtējā figņja ar smadzeņu kompostrēšanu.
J
Jefiņš 21.03.2023 17:44
Labi, lai jaunieši nodarbojas , tas tomēr labāk nekā slīpēt ielas un vaimanāt, ka mums viss slikts.
t
tā tam būt 21.03.2023 14:38
Ievēlēs par prezidentu VALDI DAMBROVSKI un Latvijā viss būs šiki!
S
Skolnieciņš 21.03.2023 17:57
likumi.lv/ta/id/208854-par-socialas-drosibas-tikla-strategijas-pasakuma-darba-praktizesanas-ar-stipendiju-istenosana-finansesanu Šo dokumentu parakstīja Valdis Dombrovskis.
Darba likumu viņš, protams, nelasīja. likumi.lv/ta/id/26019-darba-likums
Ar cieņu, Skolnieciņš
P.S. Esmu ar 12. trolejbusu braukājis garām Prezidenta pilij. Ja būs Valdis Dombrovskis, tad varēšu tur kā simtlatnieka dēls veikt tur piketu.
t
tā arī būs 21.03.2023 18:32
Starp citu, V. Dombrovskis nemaz nav tas sliktākai kandidāts Valsts Prezidenta amatam, visiem labs jau nebūs un tas arī nemaz nav vajadzīgs, jo kā smejas, kas der visiem neder nevienam.:))
D
Distihs 21.03.2023 12:23
Ja zinātu, ka tur ir plusi,
Es te nerunātu klusi.
S
Skolnieciņš 21.03.2023 10:45
Internets ir lieliska lieta. Man patīk rakstīt sūdzības par nebūšanām valstī angļu un latviešu valodās no studējošā e-pasta. Mani vel uz dekanātu nav izsaukuši. Varbūt manā personas lietā, kas ir. Laikam esmu grafomāns.
S
Skolnieciņš 21.03.2023 10:43
Eiropas Savienības iestādes ir foršas. Tur var rakstīt angļu valodā viskaut ko. Un štrunts kā tevi tur ignorē. Toties pasūdzēties par RTU. Par fiktīvajām studiju vietām ir patīkami. Arī par simtlatniekiem sūdzēties ir jauki. Par darba likuma neievērošanu.
A
Astro - > Distiham 21.03.2023 09:49
Redzu Savienībā plusus,
Arī dažus mīnusus,
Gaidu Distihiņš ko teiks,
Par plusiem nesacīs ,ka feiks.
z
zinātājs 21.03.2023 09:46
Līvānos gan ir jauka dzīve. Kas zin, kad mums tā būs.
A
Astro 21.03.2023 09:31
Politiķus baksta Gobiņš,
Eiro lietās zinošs viņš,
Par Eiropu spiest pogas liek,
Pie rosības pa lēnām tiek.
A
Astro 21.03.2023 09:21
Skolnīeciņš Daņilka,
Eiro,centus ārā vilka,
Naudā esam vienoti,
Vienā ceļā domāti.
A
Astro 21.03.2023 09:15
Līvāniete Airita,
Izmisumā nekrita,
Sameklēja stiprumu,
Lai uzvarētu vājumu.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->