Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 03.05.2023 16:42

Līvānu skolēni tiekas ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju 7

Līvānu skolēni tiekas ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju
Skatīt video

Pie Līvānu 1.vidusskolas audzēkņiem viesojās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre, kura stāstīja jauniešiem par savu darba pieredzi, Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, kā arī jaunākajām aktualitātēm. Vizīte bija viens no pasākumiem akcijā “Atpakaļ uz skolu/atpakaļ uz universitāti 2023”. Tā ir akcija, kuras laikā dažādu jomu pārstāvji dodas pie skolēniem un studentiem, lai stāstītu par savu pieredzi un karjeras izaugsmi.

“Galvenais ir uzrunāt skolēnus par Eiropas Savienības aktuālajiem jautājumiem, padalīties ar savu pieredzi,” saka Zane Petre. “Tāpat tas notiek arī ar citiem ekspertiem, kas dodas uz dažādām skolām visā Latvijā. Manuprāt, tā ir ļoti laba akcija, kas notiek jau 15 gadus.”

2023.gads ir Eiropas Prasmju gads, tādēļ arī akcijas laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta jauniešu motivēšanai apgūt jaunas prasmes. Lai rosinātu aizdomāties par dažādām prasmēm, skolēniem tika piedāvāts radošs uzdevums – katram sava vārda burtam izdomāt prasmi, kuras nosaukums sākas ar konkrēto burtu. Tāpat Zane Petre informēja jauniešus par Erasmus+ programmu un citām izglītības un pieredzes apmaiņas iespējām Eiropā.

“Man patīk šādas tikšanās,” saka Līvānu 1.vidusskolas 11.klases skolnieks Aleksandrs. “Man liekas, ir ļoti vērtīgi izpētīt augstu amatu cilvēkus, ko viņi dara ikdienā, ar ko nodarbojas, protams, arī viņu pārstāvētās institūcijas.”

Jaunieši ar Zani Petri diskutēja par dažādām tēmām, piemēram, par iedzīvotāju pasivitāti vēlēšanās, par to, kāpēc pašvaldību vēlēšanās netiek dota iespēja piedalīties jauniešiem no 16 gadu vecuma, kā arī par citiem aktuāliem jautājumiem.

“Es ļoti augstu vērtēju šādas tikšanās, tāpēc ka tas dod man spēju komunicēt ar citiem cilvēkiem brīvāk, protams, arī jaunas zināšanas,” saka Līvānu 1.vidusskolas 11.klases skolniece Aiva.

“Ir virkne jauniešu, kam interesē, kā viņi var aktīvāk iesaistīties dažādu jautājumu risināšanā, un es domāju, ka jauniešiem ir daudz interesantu ideju. Ticu, ka viņi arī virzīs šīs idejas tālāk,” saka Zane Petre.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja uzsver, ka ir prieks satikties ar zinošiem, aktīviem un iedvesmojošiem jauniešiem, kuri vēlas stiprināt demokrātiju un iepazīt tuvāk Eiropu.

Sandra Paegļkalne

r
rtrtr 05.05.2023 12:54
Jūsu pilsētas izvirtušās meitenes vēlas karstu seksu un ir gatavas uz daudz ko. Viss ir anonīmi un konfidenciāli, bez naudas un attiecībām, reģistrācija bez maksas ---- https://shrinke.me/kisa
S
Skolnieciņš 04.05.2023 20:06
Paldies Dieviem, Latvija ir NATO un ES dalībvalsts. Fašistiskajai krievijai te nav ko meklēt.
z
zinātājs 05.05.2023 08:50
Cik zināms, tad arī Ukraina drīz būs NATO, bet tas jau stipros agresorus neapturēs.
x
xxx... 05.05.2023 09:10
krieviem jācīnās pret droniem , sprādzieniem un ugunsgrēkiem savā zemē,pat voblas zvejot nav laika un kur nu vēl viltīgie ķīnieši pie austrumu robežām
N
Neķītrais masāžists 03.05.2023 20:14
Atkal jauniešiem mozgas čakarē..
J
Jefiņš 03.05.2023 19:19
Lieliski, jādomā, ka skolēni palika apmierināti.
D
Distihs 03.05.2023 17:47
Klasēs noskan jautri zvani,
Sauc uz tikšanos ar Zani.

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->