Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 15.08.2023 17:39

Līvānu novads – Jauniešu galvaspilsēta 2024 0

Līvānu novads – Jauniešu galvaspilsēta 2024
Skatīt video

Līvānu novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā “Kvartāls” regulāri norisinās dažādas interesantas aktivitātes jauniešiem, bet nākamajā gadā novadā gaidāms vēl plašāks pasākumu klāsts, jo Līvānu novada pašvaldība izcīnījusi titulu “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2024”. No šā gada uzvarētājiem – Bauskas novada pašvaldības Līvāni saņēmuši arī konkursa ceļojošo kausu, kurš pirmo reizi konkursa vēsturē ir devies uz Latgali.

“Pēc konkursa nolikuma bija rakstiskais pieteikums, kur bija daudz dažādu jautājumu par pašvaldību, par jaunatni, par mūsu skatījumu uz nākotni,” par konkursa noteikumiem stāsta Līvānu MJIC “Kvartāls” vadītāja Marija Kostočko. “Bija jāizstrādā pasākumu plāns 2024.gadam, kas atbilst jaunatnes mērķiem un prasībām, kas bija nolikumā, kā arī jāveido video vizītkarte, ko mēs filmējām kopā ar jauniešiem pa visu Līvānu novadu, rādot, kādas ir iespējas Līvānos, ko jaunietis var darīt gan ārā, gan iekštelpās – skolās, jauniešu centrā “Kvartāls”, Bērnu un jauniešu centrā “Namiņš” un citās vietās.”

Izstrādājot nākamā gada pasākumu plānu, jaunatnes jomas darbinieki sadarbojās gan ar Līvānu novada Jauniešu domi, gan citiem novada aktīvajiem jauniešiem, tāpat ar dažādām iestādēm un organizācijām.

“Plāns ir liels,” saka Marija Kostočko. “Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji uz skatuves apbalvošanas brīdī minēja, ka mūsu pasākumu plāns ir ambiciozs, un es pilnīgi piekrītu. Protams, ir pasākumi, kurus vajag obligāti rīkot, piemēram, Jaunatnes dienas pasākums “Kopums”, kurā arī mēs saņēmām šo apbalvojumu. Šāds festivāls nākamajā gadā notiks Līvānos. Tāpat citi jaunatnes jomas pasākumi notiks Jauniešu galvaspilsētā, teiksim, apbalvošanas ceremonija jaunatnes darbiniekiem, projektu nakts, kas notiek vasarā. Līvāni nākamgad būs Latvijas jauniešu epicentrs.”

Jau šobrīd Līvānu novada jauniešiem ir daudz dažādu iespēju, kā saturīgi pavadīt brīvo laiku. Šonedēļ centrā “Kvartāls” jaunieši varēja izbaudīt kvesta spēli. Ikdienā izlaušanās spēles Līvānu novadā nav pieejamas, tādēļ jauniešiem par to bija liela interese. Pasākums tika organizēts sadarbībā ar organizāciju “IREX” un komandu “New East” no Daugavpils.

“Tā sanāca, ka mēs pirmie atbraucām ar pasākumu apsveikt līvāniešus un Līvānu jauniešus ar to, ka viņi dabūja Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titulu,” saka biedrības “New East” direktors Jorens Dobkevičs. “Pasākums “Media Lab Escaper” ir kvesta spēle – “Escape Room”, bet ar tematiku par medijpratību, datu verificēšanu, analītiku un par kritisko domāšanu. Tā ir izklaide, vasaras baudīšana, komandas spēle. Tā ir iespēja forši pavadīt laiku ar draugiem, uzzināt kaut ko jaunu, pārbaudīt smadzenes un izjust sevi spēlētāja lomā.”

Par visiem nākamā gada Latvijas Jauniešu galvaspilsētā gaidāmajiem notikumiem varēs uzzināt, sekojot līdzi centra “Kvartāls” publikācijām mājaslapā un sociālajos tīklos.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->