Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 11.10.2022 17:48

Līvānu novadā svin Senioru dienu 8

Līvānu novadā svin Senioru dienu
Skatīt video

Par godu Starptautiskajai senioru dienai Līvānu novada Kultūras centrs bija sarūpējis atpūtas pasākumu, kurā piedalījās vecākās paaudzes pārstāvji gan no Līvānu pilsētas, gan novada pagastiem. Pirmajā daļā norisinājās Latgales mākslinieku sarūpētās izstādes atklāšana.

“Izstādē piedalās seši autori,” stāsta Līvānu novada Kultūras, tūrisma un sporta pārvaldes vadītāja Aija Smirnova. “Sākotnēji ideja bija uzrunāt tikai Līvānu novada māksliniekus, taču, domājot par pasākumu ilgtermiņā, ka tas varētu iedzīvoties kā tradīcija, tika mazliet paplašināta ģeogrāfija uz Latgales mērogu. Četri no sešiem māksliniekiem ir līvānieši, savukārt Baņuta Ancāne dzimusi Kārsavā, bet Pēteris Džigurs dzimis Balvos. Šī meistaru mākslinieku izstāde ir ar domu parādīt, ka neatkarīgi no vecuma un neatkarīgi no tā, kādā materiālā mākslinieks izpaužas, šie darbi ir ļoti mūsdienīgi, precīzi un kvalitatīvi. Ne velti lielākā daļa no šiem māksliniekiem ir Mākslinieku savienības biedri.”

Seniori ar interesi aplūkoja izstādē redzamos eksponātus, kuru vidū – keramikas, stikla izstrādājumi, gleznas un citi mākslas darbi. “Izstāde ir ļoti skaista, neredzēta. Tas, ka mūsu novadnieki to ir darījuši, ir ļoti patīkami,” saka Rožupes pensionāru apvienības vadītāja Svetlana Griga.

Paši mākslinieki dažādu iemeslu dēļ gan nevarēja piedalīties pasākumā. Pasākuma otrajā daļā seniori pulcējās svētku koncertā, kuru vadīja un kurā uzstājās dziedātājs Ainars Bumbieris. Priekšnesumus sniedza arī paši seniori. Līvānu novadā ir daudz vecāka gadagājuma cilvēku, kuri ir sabiedriski aktīvi un piedalās deju kolektīvos, koros un ansambļos. Vairāki kolektīvi uzstājās arī Senioru dienas pasākumā. “Mēs gribējām ražīgu un bagātīgu koncertiņu uztaisīt, lai seniori paši papriecājas cits par citu un par to, ka viņi ir tik aktīvi,” saka Līvānu novada Kultūras centra kultūras menedžere Leila Alijeva.

Līvānu seniori savus svētkus svinējuši jau iepriekš, tikai šogad tapis vērienīgāks pasākums. “Tas nav pirmais gads. Mūsu senioru biedrība šādu pasākumu organizējam jau vismaz septiņus gadus, vienīgi šogad to pilnībā uzņēmās kultūras centrs. Tas ir tikai pozitīvi,” saka biedrības “Līvānu novada seniori” vadītāja Skaidrīte Šķimele.

Līvānu novada Kultūras centrā sola līdzīgus senioru pasākumus organizēt arī nākamajos gados. Savukārt tie, kuri vēlas apskatīt izstādi, to vēl var paspēt līdz 24.oktobrim Līvānu novada Kultūras centra Mazajā zālē.

Sandra Paegļkalne

K
Karlo 12.10.2022 09:25
Nebiju Līvānos, jo personīgi pazīstami man tur nav.
z
zinātājs 13.10.2022 08:48
Zinu, ka biji...
z
zinātājs 12.10.2022 09:13
Par mūsu senioru viesošanos Līvānos oficiāli apstiprinātu ziņu nav, bet zinu, ka daži tomēr esot aizbraukuši.
A
Astro 12.10.2022 04:21
Distihs dabūs pērienu,
Svētkus svin ar vērienu!
D
Distihs 11.10.2022 19:44
Senijors ar slīpiem pleciem
Nedejos ar skuķiem veciem.
(Priekš astro Veltījums)
D
Distihs 11.10.2022 19:30
Līvānos skan dzin-dzin-dzin,
Seniori svētkus svin.
J
Jefiņš 11.10.2022 18:02
Vai tad mūsējie seniori arī brauca?
N
Neķītrais masāžists 11.10.2022 20:10
Karlo esot taisījies braukt. :D

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->