Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 17.08.2023 14:54

Līvānu novadā stājas spēkā izmaiņas pabalstu piešķiršanā 0

Līvānu novadā stājas spēkā izmaiņas pabalstu piešķiršanā
Skatīt video

3.augustā ir stājušies spēkā Līvānu novada pašvaldības saistošie noteikumi “Par pašvaldības materiālās palīdzības pabalstiem Līvānu novadā”. Tajos veiktas vairākas izmaiņas, palielinot pabalstu apmēru un saņēmēju loku. Līdz šim bija noteikts, ka daudzbērnu ģimenes pabalsta piešķiršanā tiek ņemti vērā bērni, kuri nav sasnieguši pilngadību. Tagad noteikumi izmainīti, nosakot, ka par daudzbērnu ģimenes bērnu uzskatāma arī pilngadīga persona līdz 24 gadu vecumam, ja tā iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību. Tādējādi uz pabalstu tagad var pretendēt plašāks ģimeņu loks.

Tāpat izmaiņas paredz, ka no nākamā gada 1.janvāra par 100 eiro palielināsies pabalsts jaundzimušā aprūpei. Par vienu bērnu pabalsta apmērs būs 300 eiro līdzšinējo 200 eiro vietā, savukārt, sākot ar trešo bērnu, pabalsta apmērs būs 400 eiro līdzšinējo 300 eiro vietā. Iedzīvotāji izmaiņas vērtē pozitīvi.

“Ļoti labi, vajag pabalstus lielākus,” saka Zinaīda.

“Tas būtu noderīgi, jo bērniem daudz kas ir nepieciešams,” saka Madara.

Iesniegumu jaundzimušā aprūpes pabalsta saņemšanai var iesniegt 12 mēnešu laikā pēc bērna piedzimšanas. Savukārt daudzbērnu ģimenes pabalsts tiek izmaksāts reizi gadā pirms mācību gada sākuma, par katru daudzbērnu ģimenes bērnu tiek izmaksāti 20 eiro. Pabalsta saņemšanai ir jāpiesakās līdz 31.augustam Līvānu novada domes ēkā, Klientu apkalpošanas centrā.

Saistošie noteikumi sīkāk skatāmi šeit.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->