Jūsu pārlūks ir novecojis, līdz ar to šīs lapas pilnvērtīga funkcionalitāte nebūs pieejama!
/ 05.01.2024 17:56

Līvānu novada pašvaldības policijā strādās trīs darbinieki 0

Līvānu novada pašvaldības policijā strādās trīs darbinieki
Skatīt video

Līvānu novada pašvaldība turpina pašvaldības policijas izveides procesu. Jau ir apstiprināts Līvānu novada pašvaldības policijas nolikums, kā arī izsludināts konkurss uz pašvaldības policijas priekšnieka amatu.

“Līvānu novada pašvaldība, izpildot normatīvo aktu prasības par pašvaldības policijas izveidi, ir izveidojusi un reģistrējusi iestādi “Līvānu novada pašvaldības policija”,” stāsta Līvānu novada pašvaldības izpilddirektors Aldis Džeriņš. “2023.gada pašvaldības gada noslēguma sēdē tika apstiprināts pašvaldības policijas priekšnieka amata konkursa nolikums. Ir ielikts paziņojums par šo vakanci.”

Pretendentiem nepieciešama augstākā izglītība, vēlams tiesību zinātnēs, ne mazāk kā trīs gadu darba pieredze sabiedriskās kārtības nodrošināšanā vai tiesībsargājošās institūcijās un pieredze vadošā amatā; pašvaldības un pašvaldības policijas darbu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; komandas vadīšanas, līderības un darbinieku motivēšanas pieredze; nevainojama reputācija; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī, kā arī citas prasmes un zināšanas.

Galvenie pienākumi būs vadīt Līvānu novada pašvaldības policijas darbu; nodrošināt personāla attīstību atbilstoši personāla politikai; izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pieņemt lēmumus administratīvajās lietās, izstrādāt ar pašvaldības policijas kompetenci saistītos dokumentus; sadarboties ar valsts un pašvaldību institūcijām, bērnu tiesību aizsardzības iestādēm.

Pašvaldības policijas priekšnieka amatalga saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem ir intervālā no 1350 līdz 2842 eiro. Pārbaudes laikā, kas noteikts – trīs mēneši, Līvānu novada pašvaldības policijas priekšnieka alga noteikta 90 procentu apmērā no amatam noteiktās minimālās mēnešalgas. Pretendentu pieteikumi tiek gaidīti līdz 19.janvārim.

“Tad notiks izvērtēšana un, ja būs piemērots kandidāts, tad tiks pieņemts pašvaldības lēmums, jo iestādes vadītāju apstiprina ar domes deputātu lēmumu. Tad būs saskaņošana ar Iekšlietu ministriju, tad šis iestādes vadītājs turpinās pašvaldības policijas štatu veidošanas procesu,” skaidro Aldis Džeriņš.

Iestāde atradīsies pašvaldībai piederošā ēkā – Domes ielā 3, kur jau šobrīd strādā pašvaldības kārtībnieks. Pašvaldības policijā būs trīs darbinieki – priekšnieks, vecākais inspektors un kārtībnieks.

Aldis Džeriņš skaidro: “Tad, kad būs pašvaldības policijas priekšnieks, tad arī, ņemot vērā viņa redzējumu, mēs droši vien pārcelsim esošo kārtībnieku uz pašvaldības policiju, ja viņš izteiks vēlmi darba līguma grozījumiem.”

Ar trīs darbiniekiem nepietiek, lai nodrošinātu pašvaldības policijas darbu nepārtrauktā diennakts režīmā, tādēļ sākotnēji iestāde strādās pēc nepieciešamības. Laika gaitā vietvara vērtēs, vai papildināt darbinieku skaitu, vai slēgt sadarbības līgumu ar kādu no blakus novados esošajām pašvaldības policijām, kur ir lielāki resursi. Paredzēta arī specializētā automašīna, līdzīgi kā tas ir citās pašvaldības policijās.

“Mums ir noslēdzies iepirkums, pagaidām vēl lēmums nav pieņemts, bet tajā bija paredzēta arī policijas autotransporta vienība,” saka Aldis Džeriņš.

Līvānu novada pašvaldības policija uzraudzīs sabiedrisko kārtību, kontrolēs, vai tiek ievēroti pašvaldības saistošie noteikumi, sadarbosies ar Valsts policiju un veicinās drošību Līvānu novadā.

Sandra Paegļkalne

Šim ierakstam vēl nav neviena komentāra!

Pirms komentē

Portāla administrācija aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai  ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese  tiek saglabāta.

Noteikumi ->